Tarih:Mayıs 25, 2024

En İyi Netflix Dizileri 2021

Evde kaldığınız süreci dolu dolu ve keyifli geçirebilmeniz için en iyi Netflix dizileri listesini hazırladık...

Netflix’teki en iyi dizileri mi arıyorsunuz? Sizler için en iyi Netflix dizileri 2021 listesini oluşturarak işinizi kolaylaştırmaya karar verdik.

Özellikle son yıllarda hayatımıza girerek popülarite kazanan Netflix ile birbirinden güzel dizilere kolaylıkla erişebilirsiniz. Her tarza uygun olan geniş bir yelpaze sunmaktadır.

En iyi Netflix dizileri 2021 listesini güncelleyerek her tarza uygun en iyi Netflix dizilerini sizler için sürekli bir araya getireceğiniz. Ayrıca tercihinizi filmlerden yana kullanmak isterseniz, en iyi Netflix filmleri listemize de göz atabilirsiniz. İyi seyirler dileriz…

Her Tarza Uygun En İyi Netflix Dizileri 2021

Master of None (2015-2017)

Master of None, 2015 ile 2017 arasında yayınlanan yayınlanan, komedi ve dram türlerini işleyen bir Amerikan dizisidir. En iyi netflix dizileri arasında yer almakta ve yoğun bir izleyici kitlesi bulunmaktadır.

Dizinin yaratıcıları Aziz Ansari ve Alan Yang’dır. Dizinin ilk sezonu New York’ta, ikinci sezonu ise hem İtalya hem de New York’ta geçmektedir. Primetime Emmy Ödülü ve Altın Küre En İyi Erkek Oyuncu Ödülü kazanan dizi, birçok eleştirmenini beğenisini kazanmayı başardı. Dizinin başrolünü Aziz Ansari, Eric Wareheim ve Lena Waithe oluşturmaktadır.

IMDb Puanı: 8,3

Netflix’te izlemek için tıklayın.

Ayrıca Bkz: En İyi Mobil Bilardo Oyunları 2020

The Baby-Sitters Club/Bebek Bakıcıları Kulübü (2020- )

2020 yılında başlayan ve hala çekimlerine devam edilen Bebek Bakıcıları Kulübü, Amerika yapımı komedi ve dram türlerini işleyen bir dizidir. Ann M. Martin’in aynı ada sahip çocuk romanı serisine dayanan dizinin yaratıcısı Rachel Shukert’tir. Amerika’nın Connecticut eyaletine bağlı Stoneybrook’ta bebek bakıcılığı işine başlayan beş ortaokul öğrencisinin dostluklarını ve yaşadıkları heyecan dolu maceraları anlatmaktadır. Sophie Grace, Momona Tamada ve Shay Rudolph, başrolde yer verilen isimlerdir.

IMDb Puanı: 7,4

Netflix’te izlemek için tıklayın.

Ayrıca Bkz: En İyi Komedi Filmleri 2020

Feel Good (2020-2021)

Mae Martin ve Joe Hampson tarafından oluşturulan Feel Good, İngiltere yapımı komedi-drama türlerini işleyen dizidir. İlk olarak başlandığında İngiltere’de TV dizisi olarak yayınlanmış ve sonrasında Netflix’in bir parçası olmuştur.

George ve Mae’nin günümüzün Londra koşullarındaki aşkını açıklıyor. Başrolde ise diziyi oluşturan Mae Martin başta olmak üzere Charlotte Ritchie ve Lisa Kudrow gibi önemli isimlere de yer veriliyor.

IMDb Puanı: 7,5

Netflix’te izlemek için tıklayın.

Ugly Delicious (2018- )

Kurgusal nitelikler taşımayan Ugly Delicious, seyahat, yemek pişirme ve tarihi birleştirerek kültürel özelliklere değinmektedir. En iyi Netflix dizileri arasında belgesel film özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Her bir bölümü farklı bir yemek kültürüne ve tarihine dayanmaktadır. Yönetmenliğini üstlenen isimler Eddie Schmidt, Jason Zeldes, Laura Gabbert ve Morgan Neville’dir. Programın sunucusu ise Kore kökenli Amerika’da restoranlara sahip David Chang’dır.

IMDb Puanı: 7,8

Netflix’te izlemek için tıklayın.

Ayrıca Bkz: Netflix En Çok Hasılat Yapan Filmler

Blood of Zeus (2020- )

Charley ve Vlas Parlapanides tarafından Netflix için oluşturulan Blood of Zeus, Amerika yapımı animasyon dizisidir. Mitoloji severlerin en iyi Netflix dizileri listesinde bulunmaktadır.

Yunan mitolojisinde Tanrı Zeus’un yarı tanrı olan oğlu Heron’un Olimpos’u ve dünyayı kurtarma çabaları anlatılmaktadır. Yunan mitolojisinde geçen efsanevi olayları ve kişileri de içermektedir.

IMDb Puanı: 7,7

Netflix’te izlemek için tıklayın.

Alias Grace (2017)

Alias Grace, Margaret Atwood’un 1996 yılındaki aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Mary Harron’un yaptığı bir Kanada dizisidir. Mini dizi özelliği taşımakta ve en iyi Netflix dizileri arasında yerini almaktadır.

Tek sezon olarak 2017 yılında çekilmiştir. Toplam 6 bölümden oluşmaktadır. 19. yüzyıl Kanada’sında geçen dizi, bir psikiyatristin cinayetten dolayı bir katilin affedilip affedilmeyeceğini konu edinir. Sarah Gadon, Edward Holcroft ve Rebecca Liddiard, başrolde bulunan önemli isimlerdir.

IMDb Puanı: 7,8

Netflix’te izlemek için tıklayın.

Ayrıca Bkz: En İyi Fantastik Filmler 2020

The Crown (2016- )

The Crown, Kraliçe II. Elizabeth’in saltanat dönemini anlatan, Peter Morgan tarafından yaratılan ve yazılan tarihi bir dizidir. En iyi Netflix dizileri arasında ilk sıralarda yerini almıştır ve yoğun bir izleyici kitlesine sahiptir.

Left Bank Pictures ve Sony Pictures Television tarafından üretilmektedir. Birçok ödülü ile herkesin kalbine taht kuran dizi, eleştirmenlerin de beğenisini kazanmayı başardı. Her sezon değişen oyuncu kadrosuna sahip olmakla birlikte, en önemli isimler daima başrolde yerini almaktadır.

IMDb Puanı: 8,7

Netflix’te izlemek için tıklayın.

Ayrıca Bkz: 2021’De Çıkacak Oyunlar Ve Çıkış Tarihleri

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir