Tarih:Mart 28, 2023

En İyi Korku Filmleri

En İyi Korku Filmleri

Böylesine zorlayıcı 2020 yılında en iyi korku filmleri aramak tuhaf bir şey gibi gelebilir. Açıkça tahmin edilemeyen bir yılda kim daha çok korkmak ister ki? Ama en iyi korku filmleri aramak aslında çok doğal bir şey gibi de gelebilir. Bu şekilde hayali korkunç senaryolar izleyip kötülüğün 90 dakika içinde bitirilme şansına sahip olduğu bir dünyaya kaçabiliriz.

Bir korku filmi sizi kabuslarla baş başa bıraksa bile, yine de bir sürede bittiğini görmek içinizi bir nebze de olsa rahatlatacaktır. Derinlerde yatan korkutucu düşünceler aslına bakıldığında gerçekten eğlencelidir.

Aşağıdaki liste, korkunç sürprizler ve adrenalin dolu anlar için muhteşem seçeneklerdir. En iyi korku filmleri listemizde modern ve klasik korku karışımına yer verdik. Ayrıca bu listeye sürekli olarak yenileri de eklenecektir. Diğer en iyi filmler kategorimize de göz atabilirsiniz.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Korku Filmleri

Halloween – Yabancı (1978)

Yönetmenliğini John Carpenter’ın yaptığı film, bağımsız korku filmleri arasında yer edinmiştir. Amerika yapımı bir filmdir. 6 yaşındaki Michael Myers, 1963 yılında Cadılar Bayramı gecesinde kız kardeşini öldürmesinin ardından 15 yıl Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne kapatılır. 15 yılın ardından hastaneden kaçarak yeni maceralarına devam eder. Donald Pleasence, Jamie Lee Curtis, P. J. Soles ve Nancy Loomis’in oyunculukları takdir edilesidir.

Netflix’de izlemek için tıklayın.

The Shining – Cinnet (1980)

Stephen King’in romanından uyarlanan Cinnet filminin yönetmenliğini Stanley Kubrick yapmıştır. IMDb Top 250 listesinde yer alan One Flew Over the Cuckoo’s Nest (Guguk Kuşu) filminin başrol oyuncusu Jack Nicholson, bu filmde de başroldedir. En iyi korku filmleri arasında büyük bir popülariteye sahiptir. Bir aile kış için izole bir otele gider. Bu ailenin oğlu ise hem geçmişten hem de gelecekten korkunç önseziler görür. Shelley Duvall ve Danny Lloyd, filmde yer edinen diğer önemli isimlerdir.

Netflix’de izlemek için tıklayın.

Death Note – Ölüm Defteri (2017)

Gerilim ve korku türlerini bir arada sunan Ölüm Defteri’nin yönetmenliğini Adam Wingard yapmıştır. Light Turner adlı bir lise öğrencisi, sayfalarında adı yazılı olan herkesi öldürme gücüne sahip gizemli bir defter keşfeder ve dünyayı suçlulardan kurtarmak için gizli bir sefer başlatır. Heyecan dolu anlar yaşayabileceğiniz filmin başrol oyuncuları arasında Nat Wolff, LaKeith Stanfield ve Margaret Qualley yer almaktadır.

Netflix’de izlemek için tıklayın.

It Follows – Peşimdeki Şeytan (2014)

Doğaüstü filmi kategorisinde değerlendirilen Peşimdeki Şeytan’ın yönetmenliğini David Robert Mitchell yapmıştır. Cinsel bir karşılaşmanın ardından genç bir kadın olan Jay’in ardından bilinmeyen doğaüstü bir güç gelir ve Jay’in bu doğaüstü varlıktan kurtulma çabaları anlatılır. Maika Monroe, Keir Gilchrist ve Olivia Luccardi başrolde yer verilen önemli isimlerdir.

Netflix’de izlemek için tıklayın.

The Devil’s Advocate – Şeytanın Avukatı (1997)

Şeytanın Avukatı, Taylor Hackford tarafından yönetilen 1997 Amerikan doğaüstü korku filmidir. Konusu Andrew Neiderman’in aynı isimli romanına dayanmaktadır. Filmde zengin bir iş adamının başarılı bir avukat ile tanıştıktan sonra her ikisinin hayatına değinmektedir. Başrollerinde yer alan isimler ise Keanu Reeves, Al Pacino, Charlize Theron ve Jeffrey Jones’dur.

Netflix’de izlemek için tıklayın.

Hush (2016)

Hush, Mike Flanagan’ın yönettiği ve düzenlediği, aynı zamanda filmi Flanagan’la birlikte yazan Kate Siegel’in oyunculuğunu da yaptığı 2016 yapımı Amerikan korku filmidir. Maddie Young, 13 yaşında bir bakteriyel menenjit nöbeti geçirdikten sonra duyma ve konuşma yetilerinin azalmasının ardından ameliyata girmiştir. Ameliyat sonra her ikisi yetisini de kaybederek zorlu ve ürkütücü bir hayata başlamıştır. Başrolde John Gallagher Jr., Kate Siegel ve Michael Trucco gibi isimlere yer verilmiştir.

Netflix’de izlemek için tıklayın.

The Silence – Sessizlik (2019)

Sessizlik, John R. Leonetti tarafından yönetilen ve başrollerini Kiernan Shipka, Stanley Tucci, Miranda Otto ve John Corbett’in paylaştığı korku filmidir. Bir mağara araştırma ekibi, maden çalışması esnasında Vesps isimli bir tür yaratık ortaya çıkarır ve korku dolu anların başlangıcına adım atarlar. En iyi korku filmleri arasına girmeyi başarmıştır

Netflix’de izlemek için tıklayın.

Tumbbad

Tumbbad, yönetmenliğini Rahi Anil Barve’nin yaptığı 2018 yılında çıkmış olan Hint korku filmidir. Hindistan’a bağlı Maharashtra eyaletindeki Tumbbad köyünde gizli bir hazine arayan kişinin gerilim dolu hikayesi anlatılmaktadır. Sohum Shah, Jyoti Malshe ve Anita Date, filmde yer verilen önemli isimlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir