Tarih:Mayıs 25, 2024

En İyi Komedi Filmleri 2020

En İyi Komedi Filmleri 2020

Hayatımızda yaşadığımız zorlukları geride bırakabilmek için en önemli aktivitelerden birisi de komedi filmleri izlemektedir. Sizler için oluşturduğumuz En İyi Komedi Filmleri 2020 listesi ile dilediğiniz film hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sinema tarihindeki en iyi komedi filmleri sizi güldürmenin yanı sıra eşsiz duygular yaşatarak hicivlemenin önemini ortaya çıkarır.

En İyi Komedi Filmleri 2020 listesini yıl boyunca güncellemeye devam edeceğiz, böylece hayatınızda komedi filmlerinin yer edinmesini istediğinizde neye öncelik vereceğinizi tam olarak bileceksiniz.

En İyi Komedi Filmleri

Hot Fuzz / Sıkı Aynasızlar (2007)

Edgar Wrigh’ın yönetmenliğini yaptığı Sıkı Aynasızlar, komedi ve macera türlerini bir arada seyirci ile buluşturmaktadır. Simon Pegg, Nick Frost ve Martin Freeman gibi önemli isimlere yer verilmiştir. Senaryoyu geliştirmek için ilham kaynağı olarak 100’den fazla aksiyon filmi değerlendirilmiştir. Film, gösterileri, yönü ve mizahı nedeniyle eleştirmenler tarafından övüldü ve birçok eleştirmen tarafından 2007’nin en iyi filmlerinin yanı sıra tüm zamanların en büyük aksiyon komedi filmlerinden biri olarak kabul edildi.

IMDb Puanı: 7,8

Shazam!/Shazam! 6 Güç (2019)

Shazam!, Amerikan çizgi roman yayıncısı Dc Comics’in filmlerinden birisidir. 2019 yılında gösterime sunulan filmin yönetmeni David F. Sandberg’dir. Zachary Levi, Mark Strong ve Asher Angel gibi önemli isimlere yer veren filmde süper kahramana dönüşebilen gencin maceralarına yer verilmiştir. Macera, komedi ve aksiyonu bir arada sunan Shazam!’da kahkahalara boğulacaksınız

IMDb Puanı: 7,1

Thor: Ragnarok (2017)

Marvel’ın en eğlenceli karakterlerinden birisi olan Thor’un maceralarına değinilmektedir. aiki Waititi’nin yönetmenliğini yaptığı bu film, 2017 yılında gösterime sunulmuştur. Bu filmde Chris Hemsworth, Tom Hiddleston ve Cate Blanchett gibi önemli isimlerin oyunculuk yeteneklerine bir kez daha hayran kalabilirsiniz. Aksiyon, macera ve komediyi aynı anda birçok duyguyla yaşamanıza olanak tanımaktadır.

IMDb Puanı: 7,9

Good Boys/Uslu Çocuklar (2019)

Uslu Çocuklar, yönetmenli Gene Stupnitsky tarafından yapılan Amerikan komedi filmidir. Film 2019 yılında gösterime sunulmuştur. Popüler sınıf arkadaşlarını düzenlediği partiye katılan 3 altıncı sınıf ögrencisinin eğlence dolu anları anlatılmaktadır. Jacob Tremblay, Keith L. Williams ve Brady Noon gibi isimlerin baş rolde yer aldığı Uslu Çocuklar’da macera ve komedi türlerini göreceksiniz.

IMDb Puanı: 6,7

Blockers/Engelleyiciler (2018)

Engelleyiciler, 2018 yılında gösterime sunulan ve yönetmenliğini Kay Cannon’un yaptığı Amerikan komedi filmidir. Kızlarının balo gecesi bekaretini kaybetmemeleri için planlar kuran ailenin macera ve eğlence dolu anları sunulmaktadır. Leslie Mann, John Cena ve Ike Barinholtz gibi isimlerle harika anlar yaşayacaksınız.

IMDb Puanı: 6,2

Going in Style/Son Macera (2017)

Going in Style, Zach Braff tarafından yönetilen ve Theodore Melfi tarafından yazılan 2017 yapımı Amerikan soygun komedi filmidir. 1979 yapımı Going in Style filminin yeniden yapımı olan filmde Morgan Freeman, Michael Caine, Alan Arkin, Joey King, Matt Dillon, Christopher Lloyd, Ann-Margret, John Ortiz ve Siobhan Fallon Hogan rol alıyor. Hikayede emekli olduktan sonra maaşları iptal edilen üç arkadaşın maceraları anlatılmaktadır.

IMDb Puanı: 6,6

Üvey Kardeşler/Step Brothers (2008)

Üvey Kardeşler, Adam McKay tarafından yönetilen Amerikan komedi filmidir. 2008 yılında gösterime sunulan Üvey Kardeşler’de Will Ferrell, John C. Reilly ve Mary Steenburgen gibi önemli isimlere yer verilmiştir. Filmde, aynı evde yaşayan iki bekar gencin evlendikten sonraki macera ve eğlence dolu anlarına değinilmiştir.

IMDb Puanı: 6,9

Çok Fena/Superbad (2007)

Çok Fena, Greg Mottola tarafından yönetilen, 2007 yılında gösterime giren aile ve komedi filmidir. Liseden mezun olmadan önce bekaretini kaybetmek isteyen iki gencin parti düzenlemek için yaşadıkları zorlu süreç, sizleri kahkahalara boğacaktır. Baş rolde Michael Cera, Jonah Hill ve Christopher Mintz-Plasse gibi isimlere yer verilmiştir.

IMDb Puanı: 7,6

Parazit/Gisaengchung (2019)

Güney Kore kara komedi gerilim filmi örnekleri arasıda olan Parazit, Bong Joon-ho’nun yönetmenliğini yaptığı 2019 yılında çıkan bir filmdir. CJ Entertainment tarafından Güney Kore’de gösterime giren film, birçok eleştirmen tarafından 2019’un en iyi filmi ve hatta on yılın en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Song Kang-Ho, Lee Sun-kyun ve Cho Yeo-jeong başrolde yer verilen önemli isimlerdir.  

IMDb Puanı: 8,6

Soul (2020)

Soul, Pixar Animasyon Stüdyoları yapım şirketi tarafından yönetilen ve Walt Disney Pictures tarafından yayınlanan 2020 yapımı Amerikan bilgisayar animasyonlu fantastik komedi drama filmidir. Hikaye, bir caz müzisyeni olarak işine ara vermek zorunda kalan, ruhunu ve bedenini yeniden birleştirmeye çalışan Joe Gardner adlı bir ortaokul müzik öğretmenini anlatmaktadır.

IMDb Puanı: 8,2

The Gentlemen (2019)

The Gentlemen, Guy Ritchie tarafından yazılan ve yönetilen 2019 yapımı İngiliz-Amerikan aksiyon komedi filmidir. Filmde Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Henry Golding, Michelle Dockery, Jeremy Strong, Eddie Marsan, Colin Farrell ve Hugh Grant gibi önemli isimler yer alıyor. Aksiyonu ve heyecanı doruklarda yaşayabileceğiniz filmde komedi figürleri de oldukça ön plana çıkmaktadır.

IMDb Puanı: 7,8

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir