Tarih:Nisan 20, 2024

2021’de Çıkacak Oyunlar ve Çıkış Tarihleri

2021 yılının beklenen en iyi video oyunlarından sizler için 10 tanesini sıraladık...

2021'de Çıkacak Oyunlar ve Çıkış Tarihleri

2021 oyunları artık gündeme gelmeye başladı. Şimdi ise 2021’de çıkacak oyunlar hakkında bir ipucu listesi oluşturduk. Küresel bir felaket olmasına rağmen 2020, oyun endüstrisi için en büyük yıllardan biriydi. Koronavirüs sebebiyle birçok kişi evde sıkışıp kaldığı için daha fazla insan oyun oynamaya başladı.

The Last of Us Part 2 ve Cyberpunk 2077 gibi birkaç popüler oyun da bu yıl çıktı. Ancak 2020’yi geride bırakmaya yaklaşırken, oyun meraklıları şimdiden 2021’de çıkacak oyunlar hakkında araştırmalar başladı.

Birden çok heyecan verici oyunun 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyor ve hepsini takip etmek zor. Bu nedenle sizler için 2021’de çıkacak oyunlar arasından en iyi 10 tanesini listeledik. Daha fazla uzatmadan başlayalım.

2021’de Çıkacak Oyunlar

Sıralama2021 OyunlarıÇıkış Tarihi
1Far Cry 62021 – Belli Değil
2Gotham Knights2021 – Belli Değil
3Hogwarts Legacy2021 – Belli Değil
4Prince Of Persia: Sands Of Time Remake18 Mart 2021
5Hitman 320 Ocak 2021
6Horizon Forbidden West2021 – Belli Değil
7Ratchet And Clank: A Rift Apart2021 – Belli Değil
8Halo Infinite2021 – Belli Değil
9Lord Of The Rings: Gollum2021 – Belli Değil
10Resident Evil 8: Village2021 – Belli Değil

1. Far Cry 6

Ubisoft Toronto yapımı Far Cry 6, kesinlikle 2021’de çıkacak oyunlar arasında en iyisi. Birinci şahıs nişancı oyunu olan Far Cry serisinin altıncı oyunu. Far Cry 6’nın en önemli özelliği, oyuncu Giancarlo Esposito’nun video oyununda faşist bir diktatör rolünü üstlenecek olmasıdır.

Bilmeyenler için kısa bir hatırlatma yapalım. Giancarlo Esposito, Breaking Bad dizisinde Gus Fring rolünü oynayan aktördür. Aksiyon-macera video oyunu ilk olarak 18 Şubat 2021’de piyasaya sürülecek. Ancak, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle geliştiriciler Far Cry 6’nın erteleneceğini söylediler.

Platformlar: Windows, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Stadia
Çıkış Tarihi: 18 Şubat 2021 (Ertelendi)

Ayrıca bkz: En İyi Korku Oyunları 2020

2. Gotham Knights

Aksiyon rol yapma oyunu Gotham Knights, 2021’de piyasaya sürülecek başka bir büyük video oyunu. Oyun, bize Batman: Arkham Origins’i veren WB Games Montreal tarafından geliştiriliyor.

Gotham Knights’ın hikayesi, Batman ve James Gordon’un ölümünden sonra geçiyor. Ölümlerinin ardından Gotham’ın suçluları daha da güçleniyor. Bu nedenle Batman’in müttefikleri Robin, Red Hood, Batgirl ve Nightwing, Batman’in sevilen şehrini kaostan korumak için bir araya geliyor.

Platformlar: Windows, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
Çıkış Tarihi: 2021 – Henüz açıklanmadı

3. Hogwarts Legacy

Avalanche tarafından geliştirilen Hogwarts Legacy, Xbox Series X / S, PS5, Windows, PS4 ve Xbox One için 2021’de piyasaya sürülecek. 1800’lerde geçen Hogwarts Legacy sizi inanılmaz bir büyücü yolculuğuna çıkaracak. Elbette, şimdiye kadar, Hogwarts Legacy’nin hikayesinin Harry Potter olaylarından önce geçtiğini anlamış olmalısınız.

Hogwarts Legacy, yeni büyüler öğrenmek için derslere katılabileceğiniz bir açık dünyayı keşfetmenize izin verecek. Oyunun rol yapma yönü, oyuncuların sihirbazlar dünyasında kendi miraslarını inşa etmelerine izin verecek.

Platformlar: Xbox Series X / S, PS5, Windows, PS4 ve Xbox One
Çıkış Tarihi: 2021 – Henüz açıklanmadı

Ayrıca bkz: En İyi Ücretsiz PC Oyunları 2021

4. Prince Of Persia: Sands Of Time Remake

Ubisoft’un Prince of Persia video oyunu serisi, dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Assassin’s Creed’in tanıtımıyla Ubisoft, Prince of Persia’ya veda etti. Ancak birkaç ay önce, ikinci Ubisoft Forward etkinliğinde, Fransız video oyunu geliştiricisi Prince of Persia: Sands Of Time Remake’i duyurarak herkesi şaşırttı.

Ubisoft Mumbai, sevilen Prince of Persia oyununun yeniden versiyonunu geliştiriyor ve 2021’de piyasaya sürülecek. Dahası, geliştiriciler oyunu sıfırdan inşa ediyor; ses oyunculuğundan savaşa kadar her şey sıfırdan yeniden düzenleniyor. Böylece, neden 2021’in en çok beklenen video oyunlarından biri olduğunu anlayabilirsiniz.

Platformlars: PS4, Xbox One, PC
Çıkış Tarihi: 18 Mart 2021

5. Hitman 3

World of Assassination Üçlemesi’nin üçüncü ve son bölümü olan Hitman 3, 20 Ocak 2021’de yayınlanacak. Hitman 1 ve 2’deki olaylardan sonra Ajan 47, tüm hayatının en tehlikeli görevine gidecek. İlginç bir şekilde, Ajan 47 dünya çapında birkaç tehlikeli suikast gerçekleştirecek.

Böylece oyuncular Hitman 3’te farklı ülkeleri keşfedecekler ve IQ Interactive tarafından da onaylandığı üzere, Agent 47’nin yolculuğu Dubai’den başlayacak.

Platformlar: PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S, Windows, Stadia, Nintendo Switch
Çıkış Tarihi: 20 Ocak 2021

Ayrıca bkz: En İyi Mobil Bilardo Oyunları 2020

6. Horizon Forbidden West

Horizon Zero Dawn’ın devamı olan Horizon Forbidden West, Aloy’un hikayesini devam ettirecek. Nora kabilesinin en sevdiğimiz avcısı, makinelerin hakim olduğu bir dünyada gizemli bir salgını durdurmak için bir göreve çıkacak.

Guerrilla Games ve Sony Interactive Entertainment, 2021’de yalnızca PS4 ve PS4 için Horizon Forbidden West’i piyasaya sürmeyi planlıyor. Yaklaşan rol yapma oyunu 2021’in en çok beklenen oyunlarından biri. İlk oyun inanılmaz bir başarıydı ve hem oyunculardan hem de eleştirmenlerden dikkate değer eleştiriler aldı.

Platformlar: PS4, PS5
Çıkış Tarihi: 2021 – Henüz açıklanmadı

Ayrıca bkz: En İyi Oyun Laptopları 2020

7. Ratchet And Clank: A Rift Apart

Ratchet And Clank’in ikinci bölümü A Rift Apart’ın 2021’de PS5’e özel olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor. Yaklaşan üçüncü şahıs nişancı oyununda, kötü bir adamı durdurmak için farklı boyutlarda ilerleyen Ratchet ve Clank’i göreceğiz.

Ratchet and Clank: A Rift Apart’ta farklı araçlar, yeni harika dünyalar ve bazı tehlikeli ve güzel yaratıklar göreceksiniz. Dolayısıyla, 2021’de çıkacak harika video oyunlarını oynamayı planlıyorsanız, o zaman Ratchet ve Clank: A Rift Apart, istek listenizde olmalı; eğer bir konsol oyuncusuysanız.

Platformlar: PS5
Çıkış Tarihi: 2021 – Henüz açıklanmadı

8. Halo Infinite

Halo serisinin altıncı büyük bölümü olan Halo Infinite, Halo 5: Guardians’tan sonra geçiyor. 343 Industries, birçok kez erteledikten sonra oyunu 2021’in sonlarında yayınlamayı planlıyor. Ancak, kesin çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Halo, Microsoft’un Xbox’ına özel en popüler birinci şahıs nişancı oyunlarından biridir. Bu nedenle Xbox meraklıları 2021’de Halo Infinite’ı denemek için can atıyorlar. 2021’de çıkacak video oyunlarında, insan ırkını kurtarmak ve paralı asker grubu The Banished’yi yenmek için yola çıkan Master Chief olarak oynayacaksınız.

Platformlar: Xbox Series X/S, Windows
Çıkış Tarihi: 2021 – Henüz açıklanmadı

Ayrıca bkz: En İyi PS5 Oyunları Ve Çıkış Tarihleri

9. Lord Of The Rings: Gollum

Yüzüklerin Efendisi hayranları için yeni bir oyunumuz var. Gollum’un hayatına dayanan yeni video oyununun 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Daedalic Entertainment tarafından geliştirilen aksiyon-macera video oyunu, dünya çapında popüler Yüzüklerin Efendisi kitaplarına dayanıyor.

Oyunun açıklamasından da anlaşılacağı gibi, Gollum hakkında henüz keşfedilmemiş birkaç hikaye var. Böylece, yaklaşan 2021 video oyununda Gollum’un tüm yolculuğuna şahit olacaksınız. Elbette video oyunu, oyuncuların kendi oyun içi kararlarını vermelerine olanak tanıyacak.

Platformlar: PS4, Nintendo Switch, Xbox One, Windows, PS5, Xbox Series X/S
Çıkış Tarihi: 2021 – Henüz açıklanmadı

10. Resident Evil 8: Village

Resident Evil VIII, CAPCOM’un hayatta kalma korku video oyunu serisinin sekizinci büyük oyunudur. Resident Evil: Village’ın hikayesi, Resident Evil 7’deki olaylardan birkaç yıl sonra geçiyor.

Ethan Winters sonunda karısıyla birlikte yeni hayatına başladı. Ancak Chris Redfield yüzünden Ethan, bazı çirkin ve tehlikeli canavarları içeren başka dağınık durumlara sürükleniyor.

Platformlar: PS5, Xbox Series X/S, Windows
Çıkış Tarihi: 2021 – Henüz açıklanmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir