Tarih:Aralık 2, 2023

İnternet ve SMS Kullanmayan En İyi Mesajlaşma Uygulamaları 2020

İnternet ve sms paketleriniz mi bitti? O halde aşağıda yer alan uygulamalardan birisini kurarak, ücretsiz bir şekilde mesajlaşmaya devam edebilirsiniz.

İnternet ve SMS Kullanmayan En İyi Mesajlaşma Uygulamaları 2020

İnternet kullanmadan mesajlaşma programı var mı? Hem SMS hem de internet paketinizin bittiğini varsayalım. Peki nasıl iletişim kuracaksınız? Anlık mesajlaşma uygulamaları hayatımızı eskisinden daha kolay hale getirdi. İnternet sayesinde söylemek istediklerinizi bir kişiye veya gruba aktarmak sadece birkaç saniye sürüyor.

Peki ya internetin olmadığı yerler? Ya da paketinizin bittiğini düşünün? İşte çevrimdışı mesajlaşma uygulamalarının devreye girdiği yer burasıdır. Birden fazla akıllı telefona yükleyin. Böylelikle sanal bir ağ oluşturacaksınız. Bu şekilde, bir cihazdan gönderilen bir mesaj birden fazla cihaz üzerinden görüntülenebiliyor.

WiFi veya hatta internet bağlantısı gerektirmeyen çevrimdışı mesajlaşma programlarının bir listesini aşağıda göreceksiniz.

Önemli: Bu uygulamaların internet olmadan çalışması amaçlanmıştır. Mümkünse, ağ erişiminin olmadığı bir konuma gitmeden önce bu uygulamaları kurun ve ayarlayın.

2020 Yılının En İyi Çevrimdışı Mesajlaşma Uygulamaları

1. Bridgefy

Bluetooth ile mesajlaşma uygulaması

Çevrimdışı mesajlaşma programı Bridgefy, uygulamayı çalıştıran diğer akıllı telefonlarla bağlantı kurmak için telefonun Bluetooth radyosunu kullanıyor. Bir kez kurulduktan sonra uygulama, 90 metrelik bir yarıçap içindeki Bridgefy kullanıcılarıyla konuşmanıza izin verecektir. Ancak alıcının kişi listenizde olması gerekir.

Tek bir kişiye doğrudan uçtan uca şifreli mesajlar gönderebilir veya aynı anda birden fazla kişiyle konuşmak için bir grup oluşturabilirsiniz. Etkin bir internet bağlantısı olmadan görüntüleri aktarmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı bir kullanıcı hesabı olmadan kullanabilirsiniz, ancak telefon numaranızın doğrulanması, kullanıcının keşfedilmesini hızlandırabilir.

Ayrıca bkz: En İyi YouTube Video İndirme Programları

Bridgefy aynı zamanda yakındaki tüm kullanıcılara aynı anda mesaj göndermenize izin veren bir Broadcast modu ile birlikte gelir. Bu özellik aynı zamanda kişi listenizde olmayan kullanıcılar için de çalışır. Bridgefy, WiFi veya veri olmadan çalışan en iyi mesajlaşma uygulamasıdır.

Android içiniOS için Bridgefy indir

2. Meshenger

Meshenger, internet olmadığı zamanlarda size yardımcı olabilecek bir başka ücretsiz çevrimdışı mesajlaşma uygulamasıdır. Bu açık kaynaklı uygulamayı WiFi veya veriye ihtiyaç duymadan ücretsiz arama ve mesajlaşma için kullanabilirsiniz.

İnternet ve SMS Kullanmayan En İyi Mesajlaşma Uygulamaları 2020

Birbirinizin iletişim QR Kodunu kolayca tarayabilir ve ücretsiz arama veya mesajlaşma ile başlayabilirsiniz. Tüm özel mesajlar da bu uygulamada şifrelenir, bu nedenle kimse yazdıklarınızı okumayamaz. Uygulamada bir de gece modu desteği var.

Ayrıca bkz: WhatsApp Sticker Oluşturma Programı

Bu çevrimdışı mesajlaşma uygulamasının büyük bir dezavantajı, her iki tarafın da aynı yerel ağda olması gerektiğidir. İşin iyi tarafı, Meshenger ile başlamak için kaydolmanıza gerek yok.

Android için Meshenger indir

3. Briar

Bridgey gibi Brair de şebeke dışı mesajlaşma için telefon numarası doğrulaması olmayan başka bir ücretsiz çevrimdışı sohbet uygulamasıdır. Sadece adınızı girmeniz, bir şifre belirlemeniz ve internet veya hücresel bağlantı olmadan kısa mesaj göndermeye hazır olmanız yeterlidir.

İnternet ve SMS Kullanmayan En İyi Mesajlaşma Uygulamaları 2020

Briar, internet üzerinden de mesaj göndermenize izin verir, ancak gerektiğinde harika bir Bluetooth mesajlaşma uygulaması olarak çalışır. Yeni kişiler eklemek için, başka bir kişinin cihazında QR kodunu tarayabilirsiniz, bu da bilinmeyen bir kişinin sizinle bağlantı kurma olasılığını ortadan kaldırır.

Ayrıca bkz: Shazam Müzik İndirme Programı 2020

Ayrıca fiziksel olarak çevrenizde olmayan kişileri eklemek için paylaşılabilir bir bağlantı sağlar. Mesajlaşmaya ek olarak, bu açık kaynaklı uygulama, soru sormak için forumlar oluşturmanıza ve uygulamadan çıkmadan blog gönderileri oluşturmanıza olanak tanır.

 Android için Briar indir

4. Two Way: Walkie Talkie

Telefonunuzu canlı bir telsize dönüştüren bu çevrimdışı iletişim uygulamasıyla elde edeceğiniz şey, kolay bir kurulum sürecidir. Bunun nedeni, Two Way’in bir e-posta hesabı veya telefon numarası istememesidir.

İnternet ve SMS Kullanmayan En İyi Mesajlaşma Uygulamaları 2020

Sadece rastgele bir kanala gitmeniz ve bunu arkadaşlarınızla paylaşmanız gerekir. Bundan sonra, Talk düğmesini basılı tutun ve yeşile döndüğünde konuşun. Diğer kişinin de aynısını yapması gerekir.

Burada beklememeniz gereken birkaç şey, şifreleme ve gizliliktir. Telsiz iletişimi açıktır ve eğer biri tesadüfen aynı kanal numarasını cihazına girerse, konuşmalarınızı dinleyebilir.

Android için, iOS için Two Way indir.

5. Rumble

Ücretsiz ve açık kaynaklı Rumble uygulaması, kendisini topluluklar için tamamen şebekeden bağımsız bir mikro blog uygulaması olarak tanıtıyor. İnternetin gözetiminden kaçınmak isteyenler için harika bir kullanım olabilir.

İnternet ve SMS Kullanmayan En İyi Mesajlaşma Uygulamaları 2020

Rumble, WiFi veya Bluetooth üzerinden bir bağlantı kurduktan sonra, kullanıcıların hücresel ağ kullanmadan özgürce sohbet etmelerine ve görüntüleri paylaşmalarına olanak tanır.

Android için Rumble indir

6. Serval Mesh

Serval Mesh, internet olmadan kullanabileceğiniz başka bir açık kaynaklı çevrimdışı mesajlaşma programı olarak ön plana çıkar. Uygulama, yakındaki diğer cihazlarla iletişim kurmak için Bluetooth ve telefonun kablosuz ağını kullanır.

Ayrıca bkz: En İyi Yabancı Dil Öğrenme Programları

Serval Mesh ile ilgili büyük bir sorun, birkaç yıldır yeni bir sürümünün piyasaya sürülmemiş olmasıdır. Diğer bir deyişle, proje artık geliştiriciler tarafından sürdürülmemektedir. Ancak yine de çevrimdışı mesajlaşma için kullanabilirsiniz.

Android için Serval Mesh indir

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir