Tarih:Mayıs 25, 2024

En İyi Yabancı Dil Öğrenme Programları

En İyi Yabancı Dil Öğrenme Programları

Kolay bir şekilde yeni bir dil öğrenmek ister misiniz? En iyi yabancı dil öğrenme programları ile farklı dilleri öğrenmek oldukça basit bir hal alıyor. Yabancı dil öğrenme programları, en basitten en gelişmişe kadar sizleri “derdimi anlatacak kadar biliyorum” kalıbından çıkaracak.

Pandemi döneminden dolayı hepimiz evlere tıkılıp kaldık. Bundan dolayı birçoğumuz evde zaman geçirebilecek bir aktivite arıyoruz. En güzel zaman geçirme yöntemi ise yabancı dil öğrenme programları ile ücretsiz olarak yeni bir dil öğrenmektir.

Google Play Store’da bulunan yüzlerce dil öğrenme uygulaması sayesinde günümüzde yeni bir dil öğrenmek oldukça kolay. Ancak, çok sayıda iyi uygulama olduğundan en iyi dil öğrenme programını seçmek kısmen meşakkatli olabiliyor.

Sizler için oluşturduğum en iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları listesinden size uygunları bulup deneyebilirsiniz. Ayrıca daha fazla en iyi listesi için En İyiler kategorimize göz atabilirsiniz.

2020 Yılının En İyi Dil Öğrenme Programları

1. Duolingo

Google Play Store’daki 100 milyondan fazla indirme ile Duolingo, en iyi yabancı dil öğrenme uygulamalarından biri olarak kabul edilebilir. Uygulamayı açtığınızda, sizden dili ve amacınızı seçmenizi ister.

En İyi Yabancı Dil Öğrenme Programları

Uygulama; Günlük, Normal, Üst ve Üst Düzey dahil olmak üzere dört farklı dil öğrenme hedefi sunar. Hedefi her zaman ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz. Resimlere bakarak öğeleri tanımlamanız gereken kullanıcı dostu bir eğitim arayüzüne sahiptir. Uygulama, resimler ve eğlenceli aktiviteler yoluyla bir dili öğrenmenin en iyi yolunu kullanır.

iOS için ya da Android için Duolingo indir

Ayrıca bkz: En İyi Bilim Kurgu Filmleri 2020

2. Memrise

Memrise, yeni bir dile hakim olmanıza yardımcı olabilecek başka bir yabancı dil öğrenme uygulamasıdır. Öğrenmeye başladığınızda seviyeyi, yani temel veya orta seviyeyi seçmeniz gerekir. Uygulama, Facebook, e-posta ve Google dahil olmak üzere çoklu oturum açma seçenekleri sunar.

Uygulamada belirli bir süre için bir öğrenme hatırlatıcı oluşturabilirsiniz. Uygulama size doğru telaffuz ile birlikte seçilen dilin farklı kelimelerini gösterir. Uygulamanın en iyi yanı, telaffuz alıştırması için ana dili İngilizce olan kişilerden videolar içermesidir.

 iOS için ya da Android için Memrise indir

3. Drops: 41 yeni dil öğren

Android için en iyi ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında en Drops’tan bahsetmemek olmaz. Uygulama size öğrenmeniz için 40’tan fazla dil sunar. Başlangıç, Orta ve İleri olmak üzere üç farklı dil öğrenme seviyesine sahiptir.

Drops’un en etkileşimli kullanıcı arayüzüne ve insanların bir dil öğrenmesini sağlamanın en kolay yoluna sahip olduğu söylenebilir. Önce bir kelimeyi ve anlamını ezberlemelisin ve sonra kelimeyi doğru resimle eşleştirmen gerekiyor.

 iOS için ya da Android için Drops indir

Ayrıca bkz: En İyi YouTube Video İndirme Programları

4. Rosetta Stone

Rosetta Stone’un farklı insanlar için farklı dil öğrenme kursları ve planları olduğu için en kullanıcı dostu dil öğrenme uygulaması olduğu söylenebilir. Diyelim ki herhangi bir dilde orta seviyedesiniz, o halde Rosetta size özelleştirilmiş planlar sunacak.

En İyi Yabancı Dil Öğrenme Programları

Bu kurslar, kurs süresine ve öğrenmeye harcanan zamana bağlı olarak altı haftaya kadar sürebilir. Uygulamanın ücretsiz sürümünde, her gün 30 dakika öğrenme süresi elde edersiniz. Hatta Rosetta Stone’da anlatıcının sesini tercihinize göre özelleştirebilirsiniz.

iOS için ya da Android için Rosetta Stone indir

Ayrıca bkz: En İyi Shazam Alternatifleri 2020

5. Beelinguapp

Beelinguapp size yeni diller öğrenmek için kısa öyküler, makaleler ve diğer yazılar sağladığı için bu hafif uygulamanın tek yönlü bir arayüzü vardır. Makalelerin çoğu, uygulamanın ücretsiz dil öğrenme bölümünün altında mevcut.

Uygulamanın en iyi yanı, farklı dillerdeki hikayeleri okuyup dinleyebilmenizdir. İlk ekran, öğrenmek istediğiniz dildeki metni gösterir ve ikinci ekran İngilizce çevirisini gösterir.

 iOS için ya da Android için Beelinguapp indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir