En İyi WordPress Eklentileri 2020
En İyi WordPress Eklentileri 2020
En İyi Siteler

En İyi WordPress Eklentileri 2020

2020 yılının en iyi WordPress eklentileri neler? Hangi eklentiler site performansını en iyi şekilde artırır? WordPress, kendi blogunuzu, portföyünüzü veya e-ticaret sitenizi oluşturmak için harika bir platformdur. Profesyonel görünümlü bir site oluşturmanıza ve performansını izlemenize yardımcı olacak bir sürü eklenti ile doludur.

Websitenize yeni özellikler eklemek için WordPress eklentileri yükleyerek daha da iyi hale getirebilirsiniz. Bazı WordPress eklentileri ücretsizdir, bazıları ise fiyatına değecek birinci sınıf ürünlerdir.

Kontrol panelinizden erişilebilen WordPress’in kendi Eklenti Dizini’ni kullanarak ücretsiz eklentiler bulabilirsiniz. Ücretli eklentiler, eklentiler menüsünden Yeni Ekle seçeneği kullanılarak yüklenebilir.

Sizler için gerekli olarak olmazsa olmaz olarak düşündüğümüz en iyi WordPress eklentileri 2020 listesi;

2020 Yılının En İyi WordPress Eklentileri

1. Yoast SEO

Arama optimizasyonu konusunda acemiyseniz, bir sonraki seviyeye geçmek için Yoast’ı kullanın

Yoast SEO, sayfalarınızın içeriğini, resimlerini, başlıklarını, meta açıklamalarını ve anahtar kelimelerini optimize etmenize yardımcı olmak için gerçek zamanlı sayfa analizi sunan bir WordPress eklentisidir.

En İyi WordPress Eklentileri 2020

Eklentiyi, Google’a bir sayfayı veya bir dizi sayfayı dizine eklememesi için “noindex” olarak işaretlemenize de olanak tanır. Hatta yazılarınızın okunabilirliğini analiz eder. Cümlelerinizin ve paragraflarınızın uzunluğunu, geçiş kelimelerini veya alt başlıkları kullanıp kullanmadığınızı belirterek, daha iyi yayınlar paylaşmanıza yardımcı olur.

Ayrıca URL’leri otomatik olarak oluşturmak için Yoast SEO’yu da kullanabilirsiniz, okunabilir XML site haritaları oluşturabilmeniz mümkün. Yoast SEO’nun premium sürümü daha gelişmiş özellikler sunar, ancak ücretsiz eklenti bile sitenizin sıralamasında gerçek bir fark yaratmanıza yardımcı olabilir.

Yoast SEO indir.

Ayrıca bkz: En İyi Android Studio Alternatifi Programlar 2020

2. WP-Rocket

Sitenizi hızlandırmak mı istiyorsunuz? Çerez eklentisi WP Rocket, tam size göre

WP Rocket, tek bir site için yıllık 49 Dolar gibi bir fiyat etiketi taşıyor. Fiyatı çok absürt geliyor. Bunun yerine ücretsiz çerez silme eklentilerini de deneyebilirsiniz. Ancak Wp-Rocket, en iyi WordPress eklentileri arasında parasını hakeden birinci sınıf bir üründür.

En İyi WordPress Eklentileri 2020

Kurulumu çok kolaydır ve birkaç dakika içinde kurulabilir ve yapılandırılabilir. Sayfa önbelleğe alma hemen etkinleştirilir ve sonuç olarak sitenizde anında hız artışı elde edeceksiniz.

1.280.000’den fazla WordPress web sitesinde kullanılan WP Rocket, sitenizdeki resimlerin yalnızca ziyaretçiniz sayfayı aşağı kaydırırken yüklenmesini sağlar ve her ikisi de küçültme yoluyla HTML, JavaScript ve CSS dosyalarınızın boyutunu azaltır.

WP Rocket indir

Ayrıca bkz: En İyi Video İndirme Programları 2020

3. Gravity Forms

WordPress siteniz için bir iletişim formuna ihtiyacınız varsa, Gravity Forms idealdir

Şu anda bir milyondan fazla site tarafından kullanılmakta olan Gravity Forms, teknik bilgi gerektirmeden hızlı ve kolay bir şekilde karmaşık iletişim formları oluşturmanıza olanak tanıyan bir WordPress eklentisidir.

En İyi WordPress Eklentileri 2020

Kullanıcı dostu bir düzenleyici, dahil etmek istediğiniz alanları seçmenizi, seçeneklerinizi yapılandırmanızı ve ardından formları WordPress sitenize yerleştirmenizi ister. Dilerseniz, formunuzu birden çok sayfaya bölebilir ve kullanıcıların süreçte ne kadar ilerlediklerini bilmelerini sağlayan bir ilerleme çubuğu gösterebilirsiniz.

Gravity Forms indir

Ayrıca bkz: Ücretsiz Ve En İyi Proxy Listesi 2020

4. Google Analytics Dashboard for WP

Sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini, nereden geldiklerini ve her sayfada ne kadar kaldıklarını öğrenmek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz

Bu ücretsiz WordPress eklentisi, sitenizin ziyaretçilerini Google Analytics’in izleme kodunu kullanarak izlemenizi ve WordPress kurulumunuzdaki önemli istatistikleri görüntülemenizi sağlar. Tek tek sayfaların ve gönderilerin yanı sıra bir bütün olarak sitenin performansı hakkında bir dizi performans raporu oluşturmak için kullanabilirsiniz.

En İyi WordPress Eklentileri 2020

Bu WordPress eklentisi, çok bölgeli ağ kurulumlarıyla tamamen uyumludur. Google AdWords ile bütünleşir, böylece reklamlarınızın ne kadar çok kazandığını takip edebilirsiniz ve AdSense’i destekler, böylece hangi gönderilerin veya sayfaların en fazla geliri sağladığını öğrenebilirsiniz.

Google Analytics Dashboard for WP indir

Ayrıca bkz: En İyi Film İndirme Siteleri 2020 Güncel

5. WooCommerce

E-ticaret siteleri için ücretsiz bir WordPress eklentisi.

WooCommerce WordPress eklentisi şu anda çevrimiçi mağazaların %30’undan fazlasına güç veriyor. İlk olarak 2011’de piyasaya sürüldü, 2015’te Automattic (WordPress.com’un arkasındaki şirket) tarafından satın alındı, bu nedenle gelecekteki gelişimi açıkça emin ellerde.

En İyi WordPress Eklentileri 2020

WooCommerce’in standart, ücretsiz sürümü, nakliye ve vergilerin maliyetlerini hesaplayabilir ve büyük kredi kartlarını, PayPal’ı, banka havalelerini ve teslimatta nakit kabul etme olanağı sunar. Envanterinizi takip etmenize yardımcı olacak çok yetenekli bazı stok yönetimi araçları da vardır.

WooCommerce indir

Ayrıca bkz: En İyi Ses Değiştirme Programları 2020

6. Adobe Fonts

WordPress siteniz için binlerce yüksek kaliteli yazı tipini kullanın

WordPress sitenizin güzel görünmesini istiyorsanız, standart yazı tiplerinin ötesine geçmeniz ve daha geniş bir tipografi yelpazesini araştırmaya başlamanız gerekir. Adobe Fonts, yüksek kaliteli özel yazı tiplerine erişmenizi sağlayan bir Adobe hizmetidir.

En İyi WordPress Eklentileri 2020

Yazı tipleri, standart ayarlar kullanılarak web sitenize uygulanır. Kullanılabilir binlerce yazı tipi vardır ve başlamak için bir Creative Cloud hesabına / aboneliğine ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Fonts İndir

7. SearchWP

WordPress’in kendi yerleşik arama aracında okuyucuların istedikleri içeriği bulmalarına yardımcı olu.

Ne yazık ki, WordPress’in sağladığı arama işlevi o kadar iyi değil. Ancak kendi ziyaretçilerinize iyi bir site içi arama deneyimi sunmak istiyorsanız, size yardımcı olabilecek harika bir ücretsiz WordPress eklentisi var.

En İyi WordPress Eklentileri 2020

SearchWP, gönderi başlıklarının, açıklamaların ve anahtar kelimelerin yanı sıra PDF, Office ve metin belgesi içeriğini de içeren gelişmiş arama özelliklerinin bir listesini sunar. Ayrıca her biri kendi ayarlarına sahip birden çok arama motoru da oluşturabilirsiniz; böylece, örneğin, yalnızca ürün aramaları için bir arama kutusu oluşturabilirsiniz.

SearchWP indir

8. TablePress

Sitenizde tablolar oluşturun ve yönetin ve hatta Excel’den içe aktarın

Çok fazla veriyi tablo biçiminde sunmanız gerekiyorsa, hepsini elle kodlamak oldukça zor olabilir. TablePress, sitenizde herhangi bir HTML bilgisi olmadan tablo oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran bir WordPress eklentisidir. En iyi WordPress eklentileri arasında en iyisi, tamamen ücretsizdir.

En İyi WordPress Eklentileri 2020

TablePress ile tablolarınız her tür veriyi, hatta formülleri içerebilir, ayrıca ziyaretçilerinizin tüm bilgileri anlamasına yardımcı olmak için sıralama, sayfalandırma ve filtreleme gibi özellikler eklemek için ek bir JavaScript kitaplığı kullanılabilir.

TablePress indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir