Tarih:Aralık 7, 2023

Ücretsiz ve En İyi Proxy Listesi 2020

2020 yılının en güncel proxy listesi dağıtan websitelerini sizler için sıraladık...

Ücretiz ve En İyi Proxy Listesi 2020

2020 yılının en ücretsiz proxy listesi ile gizliliğiniz ön planda tutabilir ve IP adresini bulunmayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Günümüzde sürekli olarak izlendiğimizi bildiğimiz için dijital ayak izlerinizi gizlemek için bir yol bulmak çok önemli hale geldi.

İnternette anonim olarak gezinmenin birkaç yöntemi vardır, ancak ücretsiz olanları arıyorsanız seçenekler biraz sınırlıdır. En güvenli seçeneklerden biri ücretsiz proxy kullanmaktır.

Proxy sunucuları, web sitelerinin sizi izlemesi konusunda endişelenmeden IP adresinizi gizlemek ve internette gezinmek için uygun bir yol sunar. İnternette kolayca ücretsiz proxy listeleri bulabilirsiniz, ancak gerçekten çalışan ücretsiz proxy listesine rastlamanız biraz düşük ihtimal.

Bilgisayarınızdan gelen ve giden trafik ona görünür olacağından, güvenilir proxyler kullandığınızdan emin olmanız gerekir. İşinizi kolaylaştırmak için, farklı ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz ücretsiz bir proxy listesi derledik.

2020 Yılının Ücretsiz Proxy Sağlayıcıları

 1. Free Proxy – Veri çekmek için en iyi proxy sunucusu

Veri çekmek için bot kullanmak istiyorsanız, Free Proxy’den daha iyi bir site yoktur. Adından da anlaşılacağı gibi, web sitesi ücretsiz olarak 7350 proxy sunucusu proxy sunucusu sunar.

HTTP, HTTPS, SOCKS4, SOCKS5 dahil çeşitli protokoller arasından seçim yapabilirsiniz. Free Proxy web sitesi üç anonimlik seviyesi sunar – Seviye 1 (Elit), Seviye 2 (Anonim) ve Seviye 3 (Şeffaf).

Ayrıca bkz: En İyi Torrent Siteleri 2020

Belirli bir ülkeye göre ücretsiz vekilleri seçme seçeneği de vardır. Web sitesinin özenle tasarlanmış kullanıcı arayüzü, anonimlik seviyesi, hız, çalışma süresi, yanıt ve ücretsiz proxy’nin en son ne zaman kontrol edildiği veya güncellendiği hakkında bilgiler sunar.

2. ProxyScrape – En Uzun Proxy Listesi

ProxyScrape, ücretsiz proxy listeleri arayan için oldukça popüler bir isimdir. Bu siteyi benzersiz kılan şey, burada kayıtlı tüm proxy’lerin sık sık kontrol edilmesidir, bu nedenle çalışmayan ücretsiz bir proxy bulma şansını ortadan kaldırır.

Burada internet trafiğinize ekstra bir koruma katmanı eklemek veya bir web sitesinden zarar vermeden veri toplamak gibi çeşitli amaçlarla bir proxy sunucu listesi bulabilirsiniz.

Ayrıca bkz: En Gizli Tarayıcı – TOR Vs Brave Karşılaştırması

ProxyScrape, daha iyi ve daha hızlı olmasını istiyorsanız premium proxy’ler de sunar.

3. ProxyNova – En Hızlı Güncellenen Listeler

ProxyNova, son derece işlevsel ücretsiz proxy’lerin bir listesini almak için başka bir web sitesidir. Web sitesi, her gün bir milyondan fazla proxy sunucusunu kontrol eder, her birisi 15 dakikada bir test edilir ve proxy listesi her 60 saniyede bir güncellenir.

ProxyNova web sitesinde, proxy’leri ülkeye ve anonimlik düzeyine göre filtreleyebilirsiniz. Ana sayfada proxy hızı, proxy bağlantı noktası, çalışma süresi, proxy ülkesi ve anonimlik düzeyi gibi seçenekleri göreceksiniz. Web sitesindeki en iyi proxy’lerin çoğu bir dakika içerisinde güncellenmiştir

Ancak, bu listedeki diğer sitelerden farklı olarak büyük bir uyarı var.
ProxyNova’nın manuel olarak güncellenmesi gerekiyor ve otomatik olarak yenilenmiyor.

4. SSL Proxy – En güvenilir proxy listesi

Bu web sitesinde bulunan ücretsiz proxy’lerin sayısı, burada listelenen diğer sitelere kıyasla nispeten daha azdır. Ortalama 100 ücretsiz proxy sitesi ile web sitesi, dünyanın çeşitli ülkelerinden proxy’leri barındırıyor.

Diğer ücretsiz proxy sunan web siteleriyle rekabet etmek için, SSL Proxy kısa süre önce herhangi bir uygulama olmadan normal bir HTTP (s)/Socks5 proxy gibi çalışan Rotating Proxy adlı yeni bir ürün piyasaya sürdü. Bununla birlikte, arkasında 3252 kararlı IP’ye sahiptir ve IP/Pass kimlik doğrulaması ve ülke filtresini destekler.

Ayrıca bkz: Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözüm

Web sitesindeki HTTP proxy’leri, ana sayfanın iddialarına göre her 10 dakikada bir güncellenir.

5. Hide.me – İnternette gezinme için en iyi proxy sitesi

Hide.me’nin ücretsiz proxy sunucuları listesinde tanıtıma ihtiyacı yok. Çünkü proxy’den ziyade bir VPN sunucusu gibi hizmet verir.

Hide.me ayrıca bir web sitesine tarayıcı içinden anonim olarak hızlı bir şekilde erişmek için Chrome ve Firefox uzantıları sunar. Kısacası listenin içerisinde en iyi VPN sitesi olarak ön plana çıkar.

6. HMA – Yasaklı sitelere giriş en iyi proxy sitesi

HMA veya Hide My Ass, internet üzerinde yasaklanan sitelere girmek için en popüler web sitesidir. HMA, orijinal IP adresinizi gizlemenize ve internet trafiğinizi proxy adresi aracılığıyla yönlendirmenize olanak tanıyan, düzenli olarak güncellenen ücretsiz bir proxy hizmeti sunar.

Ücretsiz proxy sunucu hizmetini kullanmak için web sitesini metin kutusuna girin. Ardından, bağlantı ayarları menüsünde tanımlama bilgilerine izin vermek, komut dosyalarını kaldırmak ve URL’yi şifrelemek isteyip istemediğinizi seçin.

HMA’nın proxy sunucuları büyük ölçüde bölgelerindeki engellenen web sitelerinin engelini kaldırmak isteyen bireysel kullanıcılar içindir. Profesyonel amaçlar için, ücretsiz bir proxy sunucu listesi sunan diğer kayıtlı web sitelerini kullanabilirsiniz.

7. Open Proxy Space – Ücretsiz proxy listesi sağlayıcı

Ücretsiz proxy listeleri arayan biriyseniz, Open Proxy Space’i denemelisiniz. Bu web sitesi, her zaman güncellenen proxy’lerin bir listesini sunar. Web sitesinde sunulan çeşitli ülkeler arasından seçim yapabilirsiniz.

Open Space Proxy’deki ücretsiz proxy’ler, en son güncellendikleri zamana göre listelenir. Proxy’ler ne kadar eski güncellenirse, çalışma şansları o kadar az olur. Güncelleme zamanına göre bir parti seçtikten sonra, bir sonraki adım ülkeyi seçmektir.

8. ProxyScan – En uzun proxy liste sahiplerinden

ProxyScan, kullanıcılar için 5000’den fazla proxy’nin bulunduğu ücretsiz bir proxy listesi sunan standart bir sitedir. ProxyScan tarafından sunulan tüm proxy siteleri her 10 dakikada bir kontrol edilir.

En iyi proxy sitesini seçmek için sunduğu parametreler nedeniyle bu web sitesini listeye dahil ettik. Ping, ülke, şehir, tür ve anonimlik derecesi gibi parametreleri uygulayabilirsiniz.

Web sitesi ayrıca bir proxy denetleyicisi, proxy filtresi ve proxy scrapper gibi başka araçlar da sunar. Web sitesi, yeni eklenen proxy siteleriyle otomatik olarak güncellenir.

Proxyler Hakkında Sık Sorulan Sorular

  1. En iyi ücretsiz proxy nedir?

Ücretsiz proxy listesi sunan birkaç web sitesi var. Free Proxy, SSL Proxy, ProxyScrape ve ProxyScan gibi web sitelerini içeren yukarıdaki listeye başvurabilirsiniz.

  1. Ücretsiz proxy listesi güvenli mi?

Ücretsiz proxy listelerinin çoğu geçici olan proxy siteleri sunar. Ama internetten alışveriş yapacağınız durumlarda proxy sunucularına güvenmezseniz iyi edersiniz.

  1. Ücretsiz bir proxy sunucusunu nasıl kullanırım?

Google Chrome’da ücretsiz bir proxy sunucusu kullanmak için Ayarlar> Gelişmiş> Sistem> Bilgisayarınızın proxy ayarlarını açın. El ile proxy ayarları altında, proxy adresini ve bağlantı noktasını girin.

  1. Bir proxy’yi nerede bulabilirim?

İnternette proxy siteleri sunan birkaç web sitesi bulabilirsiniz. Yukarıda, ücretsiz bir proxy listesi sunan 8 web sitesini listeledik. ProxyScrape, ProxyNova, ProxyScan ve Open gibi siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir