Tarih:Mayıs 25, 2024

En İyi Android Studio Alternatifi Programlar 2020

Pandemi döneminde evde sıkılıyor musunuz? Programlama dilini öğrenmenin tam zamanı! Sizler için derlediğimiz Android geliştirme programlarından birisi ile ilk adımı atabilirsiniz...

Android uygulama geliştirmek için en popüler uygulama olan Android Studio için en iyi Android Studio alternatifi programları sizler için sıraladık. Android Studio, yerel Android Uygulamaları geliştirmek için Google’ın resmi bir IDE’sidir. Ancak insanlar, platformlar arası uygulamalar geliştirmek için alternatifler, hafif uygulamalar geliştirmek için IDE ve hızlı uygulama geliştirme için alternatifler arıyor.

Yukarıda belirtilen sorunların aynısına veya başka bir nedenine en iyi sahipseniz, ihtiyaçlarınıza göre uygulamalar geliştirmenize izin verecek listeyi kontrol edin. Aşağıda listelenen en iyi Android Studio alternatifi uygulama geliştirme programları ile kendi Android uygulamalarınızı geliştirebilirsiniz.

Eclipse, Android uygulamaları geliştirmek için en iyi IDE‘lerden biri olarak kabul edildi. Android Studio’nun tanıtımından önce, geliştiricilerin çoğu Eclipse kullanarak Android uygulamaları geliştiriyordu. Google, Eclipse için ADT eklentisinin desteğini resmi olarak sonlandırdığı için, geliştiriciler eski projeleri Android Studio tarafından desteklenen Gradle’a dönüştürmek için çok çaba harcadı.

Ayrıca bkz: En İyi Video İndirme Programları 2020

Günümüzün en iyi Android Studio alternatifi uygulama geliştirme programlarını aşağıdaki listeden göz atarak öğrenebilir ve bilgisayarınıza indirerek bunları deneyebilirsiniz. Ayrıca Algoritma yazılarımız ile temel seviyede kodlama öğrenebilirsiniz. Ek olarak En iyi alternatif programlar ile farklı konularda bilgiler alabilirsiniz.

En İyi Android Studio Benzeri Programlar

1) Xamarin Studio

Android geliştirmeye Xamarin Studio ile başlamak için kodlama için C# dilini bilmeniz gerekiyor. Mac veya Windows sisteminiz için Xamarin’i edinmek için aşağıdaki gereksinimlere sahip olmanız gerekir.

En İyi Android Studio Alternatifi Uygulama Geliştirme Programları 2020

Xamarin Studio

Xamarin Studio Mac Sistem Gereksinimleri

  • Mac OS X El Captain 10.11
  • Mac için Visual Studio. Mac’te Visual Studio’nun nasıl kurulacağını öğrenmek için burayı tıklayın.
  • Mac için Xamarin programı.

Xamarin Studio Windows Sistem Gereksinimleri

  • Windows 7
  • Visual Studio 2015/2017
  • Xamarin Android

Uygulamayı test etmek ve hatalarını ayıklamak için bir emülatör kullanabilir veya Android Studio’ya benzer bir cihazda doğrudan test edebilirsiniz. Cihazda hata ayıklama modunu etkinleştirin, sisteminize bağlayın ve uygulamaları test etmeye başlayın.

Xamarin Studio indir

2) RAD Studio

RAD (Rapid Application Development) Studio, Object Pascal dilini kullanarak platformlar arası uygulamalar geliştirebileceğiniz bir Embarcadero ürünüdür. Uygulamaların geliştirilmesi, hibrit uygulamalardan nispeten hızlıdır.

En İyi Android Studio Alternatifi Uygulama Geliştirme Programları 2020

RAD Studio

Aynı kod tabanını kullanarak iOS uygulamasına da sahip olabilirsiniz. Telefonlar ve tabletlerin yanı sıra giyilebilir cihazlar için de uygulamalar geliştirebilirsiniz. Veritabanı için Xamarin, IBLite ve SQLite desteği sağlar.

RAD Studio indir

Ayrıca bkz: En İyi TeamViewer Benzeri Programlar – 2020

3) PhoneGap

PhoneGap, platformlar arası uygulamalar geliştirebileceğiniz başka bir Android Studio alternatifi programdır. Android dışında, iOS, Windows phone ve web uygulamaları için aynı kod tabanını kullanarak uygulamalar geliştirebilirsiniz. PhoneGap’i kullanarak geliştirme maliyeti, zamanı ve çabası azalır.

En İyi Android Studio Alternatifi Uygulama Geliştirme Programları 2020

PhoneGap

PhoneGap ile oluşturulan ve bir işletim sisteminin yoğun yerel özellik kullanımını gerektiren uygulamalar, yerel uygulamalara kıyasla düşük performansa sahipti. Bu nedenle PhoneGap, aracın kendisi yeterli widget sunmadığından, daha az widget içeren hafif uygulamalar geliştirmek için en iyisidir.

PhoneGap indir

4) B4X

B4X, B4X programlama dilini kullanarak Android uygulamaları geliştirmek için güçlü bir araçtır. Yalnızca geliştiriciler tarafından değil, aynı zamanda IBM, NASA ve diğerleri gibi büyük şirketler tarafından da kullanılmaktadır. B4i ürünü ile iOS için de uygulamalar geliştirebilirsiniz.

En İyi Android Studio Alternatifi Uygulama Geliştirme Programları 2020

B4X

Ayrıca uygulamaları kablosuz olarak test etmek için B4-A Bridge adlı bir uygulamaya sahiptir. Böylece cihazı sisteme kablo ile bağlamanıza gerek kalmaz. Uygulamayı Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Ayrıca B4X, B4X ve uygulama geliştirme ile ilgili konular için 90 bin geliştiriciye sahip özel bir topluluğa sahiptir.

B4X indir

Ayrıca bkz: En İyi VirtualBox Alternatifleri 2020

5) Cordova

Platformlar arası mobil uygulamalar geliştirmek için ücretsiz ve açık kaynaklı bir araç arıyorsanız, Cordova IDE’yi tercih edebilirsiniz. Tek kod tabanını kullanarak birden çok platform için uygulamalara sahip olabilirsiniz. Dolayısıyla, birden çok uygulama geliştirme için platformlar arası iş akışına daha kısa az iş yüküne sahip olursunuz.

En İyi Android Studio Alternatifi Uygulama Geliştirme Programları 2020

Cordova

Kamera, medya, cihaz, kişiler ve diğerleri gibi geliştirme için kullanılabilecek çeşitli eklentiler vardır. Bu eklentiler, yerel bileşenlerle iletişim kurmanın bir yolunu sağlar.

Cordova indir

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir