Tarih:Haziran 16, 2024

Periscope Kapanıyor – İşte Detaylar

Twitter, popülerliğini kaybetmesinden ötürü Periscope uygulamasını Mart 2021'e kadar kapatacak...

Periscope Kapanıyor - İşte Detaylar

Twitter’ın sahip olduğu Periscope kapanıyor. Şirketin artan maliyetleri ve kullanıcı sayısının düşmesinden ötürü Periscope uygulamasını kalıcı olarak kapatacağını duyurdu. Twitter, uygulamayı Mart 2021’e kadar kapatma kararı aldı.

Periscope ekibine göre, uygulama şu anda, kullanıcı tabanındaki düşüş ile sorunlar yaşıyor. Buna karşılık uygulamayı çalışır durumda tutmanın artan maliyetlerine ayak uydurmayı imkansız kıldığını ileri sürerek büyük sorunları olduğunu dile getirdi.

Şirketin mali anlamda zarara uğramasını engellemek adına bu şekilde bir adım atması oldukça mantıklı. Periscope ve Twitter’daki ekipler, temel işlevlerin çoğunu Twitter’ın kendisine getirmeye çalışıyor. Bu sayede Periscope kullanıcılarının büyük bir kısmı Twitter uygulamasına yönelebilir.

Periscope, Mart 2021’de Android ve iOS uygulama mağazalarından kaldırılacak ve yeni uygulama içi kullanıcı hesabı oluşturma işlemi, bir sonraki güncellemenin kendisinden itibaren durdurulacak.

Ayrıca bkz: MacBook Air M1 İnceleme

Önceki yayınlar Twitter’da Replays olarak kaydedilecek ve canlı yayıncılar, Mart 2021’den önce yapmak isterlerse Scope akışlarının bir arşivini de indirecek.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir