Tarih:Mayıs 25, 2024

En İyi Nintendo DS Emülatörleri

2021 yılının en iyi Nintendo oyunlarını bilgisayarınızda ya da telefonunuzda oynamak ister misiniz? Sizler için hazırladığın en iyi Nintendo DS emülatörleri ile bunu kolaylıkla yapabilirsiniz...

En İyi Nintendo DS Emülatörleri

2021 yılının en iyi Nintendo DS emülatörleri sizlerle! Bir zamanların en popüler oyun cihazı olan Nintendo oyunlarını bilgisayarınızda denemek ister misiniz? Nintendo DS emülatörü ile sevilen Pokemon oyunlarını bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Bir zamanların en iyi oyunları arasında değerlendirilen Mario, The Legend of Zelda, Metroid Prime Hunters gibi birçok oyunu bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz.

Ülkemizde Nintendo her ne kadar değer kazanmasa da, Nintendo için özel olarak geliştirilen Nintendo DS oyunları bilgisayarda denemek isteyen birçok kişi mevcut. Aşağıda yer alan en iyi Nintendo DS emülatörleri arasından herhangi birisini seçenerek, dilediğiniz Nintendo oyununu oynayabilirsiniz.

2021 Yılının En İyi 7 Nintendo DS Emülatörü

SıralamaEn İyi Nintendo DS Emülatörleri 2021 
1MelonDS
2DeSmuMe
3RetroArch 
4Citra 
5NO$GBA
6OpenEmu 
7DraStic DS Emulator

1. MelonDS

PC için en iyi Nintendo DS emülatörleri söz konusu olduğunda, MelonDS her zaman ilk sıralarda yer almaktadır. Özellik olarak 2. sırada yer alan DeSmuMe ile karşılaştırılmıştır.

En İyi Nintendo DS Emülatörleri

DeSmuMe’den farklı olarak, bu emülatörde donanım ve grafik seçenekleri mevcut değil. Ancak oyunların yüklenmesi ve oynanması sırasında herhangi bir sorun oluşturmaz. Yeni OpenGL oluşturma özelliği sayesinde, Nintendo DS emülatörü, orta performanslı sistemlerde bile aşırı çözünürlüklerden yararlanmanıza olanak tanır.

Platformlar: Linux ve Windows

MelonDS indir

Ayrıca bkz: En İyi iOS Emülatörler

2. DeSmuMe

İsim biraz tuhaf olabilir ve telaffuz daha da kötüdür. Ancak DeSmuMe, söz konusu Nintendo oyunları olduğunda, gerçekten taktir edilesi bir uygulamadır. Açık kaynaklı olduğu için sürekli olarak geliştirilmeye devam etmektedir.

En İyi Nintendo DS Emülatörleri

DeSmuMe, Windows ve Mac’te mevcuttur. Nintendo DS oyunları her iki platformda da oldukça sorunsuz çalışıyor. Sonuç olarak, performans PC’nizin yapılandırmasına bağlı olacaktır.

Platformlar: Windows ve Mac

DeSmuMe indir

3. RetroArch

Buradaki diğer Nintendo DS emülatörleri arasında RetroArch, kullanıcıların neredeyse tüm retro konsolların oyunlarını oynamasına izin veren hepsi bir arada bir emülatördür. Temel olarak birkaç emülatörün tek bir yazılımda bir araya getirilmesidir.

Hepsi bir arada bir emülatör olduğundan, tüm Nintendo konsollarının (NES, SNES, DS, DSi, 3DS, 64), Atari, MAME ve daha fazlasının oyunlarını çalıştırabilirsiniz. Kullanıcı arayüzü ilk başta korkutucu gelebilir, ancak bir süre kullandığınızda oldukça kolaylaşır.

Platformalar: Bütün Platformlar

RetroArch indir

Ayrıca bkz: En İyi Android Oyun Ve Uygulama Emülatörü

4. Citra

Citra, PC’de Pokemon oyunları oynamak için en iyi Nintendo 3DS emülatörüdür. Vasat bir sistemle bile Nintendo oyunları, tam grafik ve yüksek çözünürlükte çalıştırılabilir.

Nintendo 3DS emülatörü, kullanıcıların Pokemon oyunlarını ve The Legend of Zelda oyun deneyimini yepyeni bir bölgeye götüren 4K’ya kadar dahili çözünürlükler ayarlamasına olanak tanır.

Platformlar: Windows, Mac, Linux ve Android

Citra indir

Ayrıca bkz: En İyi VirtualBox Alternatifleri

5. NO$GBA

NO$GBA, son zamanlarda Gameboy oyunları hakkında çalışmalar yapmasına rağmen, Windows için en iyi Nintendo DS emülatörleri arasında hala üst sıralarda. İlk olarak, bu DS emülatörünün bir artı noktası, GBA, Nintendo DS ve Nintendo DS Lite (DSi) oyunlarını desteklemesidir.

En İyi Nintendo DS Emülatörleri

Grafik ayarları açısından, biraz sade özellikleri mevcut. Ancak ayarlarda yapılan birkaç ince ayar ile biri DeSmuME ile karşılaştırılabilir iyi oyun grafikleri elde edebilir.

Platformlar: Windows

NO$GBA indir

6. OpenEmu

OpenEmu, geliştirilmesi itibariyle RetroArch’tan çok farklı değildir. Emülatörün şaşırtıcı derecede geliştirilmiş kullanıcı arayüzü, onu diğer tüm emülatörlerden farklı kılar. Mac kullanıcısıysanız, arayüz size iTunes’u hatırlatacaktır.

En İyi Nintendo DS Emülatörleri

Örneğin emülatör, oyunlar için kutu resmi gösterir ve bunları platforma göre sıralar. Nintendo DS oyunlarını oynamak için OpenEmu, DeSmuMe emülatörü ile birlikte gelir.

Platformlar: Mac

OpenEmu indir

Ayrıca bkz: Among Us Bilgisayardan Nasıl Oynanır

7. DraStic DS Emulator

Nitendo DS oldukça küçük bir oyun konsoluydu, bu nedenle insanların Android’de Nintendo DS oyunlarını oynamaya hevesli olmaları doğaldır. Ve şimdiye kadar, Android’de DraStic’ten daha iyi bir DS emülatörü yoktu.

En İyi Nintendo DS Emülatörleri

Uygulama, özellikler söz konusu olduğunda PC’deki DS emülatörlerinden farksızdır. Bu nedenle, denetleyici desteği, durumları kaydetme, düğme eşleştirme vb. özellikleri mevcut. Uygulama ayrıca dahili çözünürlüğü artırmanıza da olanak tanır.

Platformlar: Android

DraStic DS Emulator indir

Ayrıca bkz: Super Mario Alternatifi En İyi Oyunlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir