Tarih:Mart 5, 2024

Super Mario Alternatifi En İyi Oyunlar 2020

En iyi Super Mario alternatifi oyun hangisi? Super Mario oyunları hala popüler ve özellikle 90 nesli için önemli bir oyun. Mario, çok sayıda eğlenceli arcade oyunu ile dünya çapında tanınmış oyun karakteridir.

Dönemin atari oyunları ile az zaman geçirmedik. O kadar çok sevdik ki, bir seviye tamamlamadıkça ya da yüksek puan almadıkça yemeğimizi almayı bile unuttuk. Zaman geçtikçe, Mario oyunları Nintendo Entertainment Systems (NES) ve Gameboy için hazır olduklarından daha da popüler hale geldi.

Şimdi ise en sevdiğiniz Mario oyunlarını akıllı telefonlarda ve bilgisayarlar da oynayabilirsiniz. Google Play Store ve App Store’da pek fazla oyun bulunmasına rağmen, yine de birkaç Mario oyunu ve bunlara benzeyen diğerleri oynayabileceksiniz. Çeşitli oyun platformları için şimdiye kadar yapılmış en iyi Super Mario oyunları için bir liste hazırladık.

Super Mario Alternatifi En İyi Oyunlar

Android, iPhone – iPad ve Bilgisayar için En İyi Mario Oyunları

1. Super Mario Run

Akıllı telefonunuzda tadını çıkarabileceğiniz tek gerçek Mario oyunu ve en iyi Super Mario alternatifi oyun diyebiliriz. Oyun, tam anlamıyla Super Mario World benziyor ancak daha iyi grafiklere sahip. Ve en iyi şey, gerektiğinde vurarak sadece tek bir el ile oynanabilmesidir. Remix, tour ve ralli gibi çeşitli modlarda oynayabilir ve jeton kazanabilirsiniz.

Dünyadan çeşitli oyuncularla çevrimiçi maçlar bile oynayabilirsiniz ve farklı dünyalarda kapışabilirsiniz. Farklı nesneler ve güçler kazanabileceğin bir krallığını inşa etmelisin. Bu nesneler ve güçlendirmeler, krallığınızı daha da yükseğe çıkarmak için size yardımcı olacaktır. Oyunun temel amacı prensesi Bowser’dan kurtarmaktır.

Play Store’dan İndir | App Store’dan İndir

2. Victo’s World

Muhtemelen Super Mario alternatifi oyunlar arasında Victo’s World en çok benzeyendir. Tüm oyun ve benzer kontroller ile, Mario gibi mükemmel bir oyundur. Oyunu oynamaya başladığınızda zaten kendiniz bunu anlayacaksınız.

Aradaki tek fark arayüz ve animasyonlar. Koşmak, büyümek, savunmak, jeton kazanmak ve tıpkı eski NES Mario oyunları gibi seviyeyi bitirmek zorundasın. Böcekleri öldürmenin ve kaleye bayrak direğine atladıktan sonra girmenin yolu da benzer. Kısacası yeni nesil Mario oyunu.

Play Store’dan İndir

3. Lep’s World

Tıpkı diğer Mario oyunlarında olduğu gibi, Lep’s World’deki Mario’nun ulaşması gereken bir kalesi vardır. Bu oyun boyunca seviyeleri atlayabilir, koşabilir, ateş edebilir ve canavarları ortadan kaldırabilirsiniz.  Ancak burada karakterler, tema, hikaye ve animasyonlar Mario oyunlarından biraz farklı. Fakat oyun mantığı aynı.

Super Mario Alternatifi En İyi Oyunlar

Farklı aşamalardaki çeşitli seviyeleri geçerek ve düşmanlardan kaçarak altınları bulmak için Lep’e yardım et. Herhangi bir endişe olmadan seviyeleri atlamanızı sağlayacak yonca yaprağı, fındık, altın ve diğer güçlendiriciler toplamayı unutmayın.

Play Store’dan İndir | App Store’dan İndir

4. Super Jungle World

Bu oyun yukarıda belirtilen Victo’s World oyununa çok benziyor. Tek fark karakter, ses ve 3D grafiklerdir. Mario’ya benzeyen Max karakterini oynayacaksınız. Oyun, her zamanki gibi aynı, büyümek için powerup yiyin, düşmanları bir şekilde öldürün ya da onlardan kaçın, para kazanın, duvarları kırın ve sonunda kaleye ulaşarak seviyeleri temizleyin.

Ataları altını ve kötü canavarların soyduğu mücevherleri geri almak için ormanı keşfedin ve tüm seviyeleri temizleyin. Maceraya atıldıktan sonra bırakabilir misiniz? Tam anlamıyla emin olamıyoruz.

Play Store’dan İndir

5. Windows için Mario Forever

Bu Super Mario Bros 3:Mario Forever, Windows bilgisayarlar için yayınlandı. Çeşitli seviyeleri geçmek, kara kurbağalarına yardım etmek, krallığı savunmak, Bowser’ı yenmek ve Prensesi kurtarmak zorundasın.

Tıpkı NES ve diğer oyun platformlarında olduğu gibi buradaki amaç da aynı. Kullanıcılar bilgisayarda Mario oyunlarının keyfini çıkarabilecek ve en iyi şey ise uygulama boyutunun çok küçük olması. Bilgisayarda gerçekten iyi ve orijinal bir Mario oyunu oynamak istiyorsanız bunu deneyebilirsiniz.

Mario Forever İndir

Ayrıca bkz: En İyi Mobil Korsan Oyunları

6. Super Mario Bros

Super Mario Bros, Nintendo tarafından NES oyun emülatörleri için yapılmış en eski ve en başarılı Mario oyunlarından biridir. Burada zıplamanız, koşmanız, tüm seviyeleri temizlemeniz, ejderhaları yenmeniz ve prensesi kurtarmanız gerekiyor.

Android, NES, Nintendo Wii, Game Boy, vb. üzerinde oynayabilirsiniz. Android cihazlarda oynanabilse de Play Store’da mevcut değildir, bu nedenle oyun emülatörlerini indirmeniz ve ardından oynamanız gerekir.

Super Mario Bros NES Emülatör İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir