Tarih:Mayıs 25, 2024

En İyi iOS Emülatörler

2021 yılının en iyi iOS uygulamaları için emülatörleri sizler için araştırdık ve en çok dikkat 7 tanesini sizler için sıraladık...

En İyi iOS Emülatörler

2021 yılında en iyi iOS emülatörler hakkında bilgi almak için doğru yerdesiniz. Masaüstünüzde bir mobil uygulama çalıştırmak için bir Android veya iOS emülatörler kullanmanın birçok avantajı vardır.

Örneğin herhangi bir ek donanım maliyeti olmadan mobil cihazın içeriğini kopyalayabilirsiniz. Bir emülatör kullanarak bilgisayarınızda PUBG ve Pokemon Go gibi oyunları çalıştırabilirsiniz. Ayrıca uygulama geliştiricilerinin uygulamaların test aşamasında beklenmedik davranışları bulmasına yardımcı olur.

Piyasada tonlarca değerli Android emülatörü varken, Windows ve Mac’te iOS uygulamalarını çalıştırmak için çok fazla emülatör bulunmuyor. Size yardımcı olmak için, PC ve Mac için en iyi iOS emülatörler hakkında bir liste oluşturduk.

Bu makaledeki emülatörlerin birçoğu ücretsizdir. Bazıları ise belirli bir deneme süresi boyunca kullanmanıza izin verir.

2021 Yılının En İyi iOS Emülatörleri

 • iOS Simulator in Xcode
 • iPadian
 • Corellium
 • Remote iOS Simulator for Windows
 • Electric Mobile Studio
 • TestFlight
 • Appetize.io

1. iOS Simulator in Xcode

Apple’ın Mac için kendi geliştirdiği Xcode yazılım geliştirme emülatörü, iOS, tvOS, watchOS ve iMessage için kendi uygulama simülatörüyle birlikte gelir. Dahili olarak uygulama geliştirme paketi olarak Xcode kullanılıyorsa, dokunma, cihaz döndürme, kaydırma ve kullanıcı tarafından gerçekleştirilen diğer işlemler doğrudan bu uygulama ile de gerçekleştirilebilir.

En İyi iOS Emülatörler
xCode

Mac kullanıcıları, uygulamalarını doğrudan Xcode projesinden başlatabilir. Safari’ye diğer ücretsiz iPhone emülatörlerine göre üstünlük sağlayan şey, Xcode içinden Safari’ye erişerek web uygulamalarını test etme özelliğidir.

 • Platform: Mac
 • Fiyat: Ücretsiz

Xcode Resmi Sayfası

Ayrıca bkz : En İyi Android Oyun Ve Uygulama Emülatörü NoxPlayer

2. iPadian

PC ve Mac’te iPad veya iPhone benzeri bir deneyim sağlamak için oldukça popüler olan iPadian gibi birçok araç var. Ancak bu tür programlar uygulamanızı veya kodunuzu yüklemenize ve test etmenize izin vermez. Bunun yerine, işletim sisteminizin üstünde özel bir katman gibi çalışırlar.

Tek uygulanan özellik uygulama mağazalarından belirli iOS benzeri uygulamalarun yüklenilmesidir. Yalnızca iOS donanımının tasarımını ve görünümünü taklit eden bir iOS simülatörü kullanmak istiyorsanız, iPadian’ı tercih edebilirsiniz.

 • Platform: Windows, Mac
 • Ücret: Ücretli

iPadian Resmi Sitesi

3. Corellium

En iyi iOS emülatörler arasında Corellium, tarayıcı üzerinden çalışmak için geliştirilen ve çoğunlukla güvenlik araştırmacıları tarafından tercih ediliyor. Corellium’un arkasındaki insanlar, iPhone jailbreak yapımcılarının en eski üyelerinden biridir, bu yüzden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

En İyi iOS Emülatörler

Daha önce Corellium yalnızca kurumsal kullanıcılar için mevcuttu. Ancak artık bireyler iOS sanallaştırma yazılımını da kullanabilir. Tabi ki asıl sorun Corellium yanlış kişiler tarafından kullanılmasını istemedikleri için sahip olunmasının oldukça zor olmasıdır.

 • Platform: Web tabanlı
 • Ücret: Aylık 99 dolardan başlıyor

Corellium Resmi Sitesi

4. Remote iOS Simulator for Windows

Windows bilgisayarınızda iOS uygulamalarını test etmek için bir başka popüler seçenek, Remote iOS Simulator for Windows‘dur. Visual Studio’da Xamarin’in bir parçası olarak önceden yüklenmiş olarak gelen geliştirici odaklı bir araçtır.

En İyi iOS Emülatörler

Aracın penceresi, üst kısımda Ana Sayfa, Kilit, Ayarlar ve Ekran Görüntüsü gibi yararlı seçeneklere sahip kullanışlı bir araç çubuğu sunar. Ayarlar’dan, Touch ID benzeri işlevselliği etkinleştirebilir, statik ve hareketli koşulları simüle edebilirler.

 • Platform: Windows
 • Fiyat: Ücretli / Ücretsiz

Remote iOS Simulator for Windows Resmi Sitesi

Ayrıca bkz: Among Us Bilgisayardan Nasıl Oynanır

5. Electric Mobile Studio

Electric Mobile Studio, iOS uygulamalarını Windows bilgisayarlarda test etmenin ve çalıştırmanın ücretli bir yoludur. Tabi ki 7 günlük tam bir ürün denemesi sunar.

En İyi iOS Emülatörler

Öne çıkan özellikleri arasında iPhone’ların, iPad’lerin ve duyarlı uygulamaların çalıştırılması ve aynı ürünü ofiste ve evde ortak çalışma kurulumları için iki makinede kullanma özelliği mevcuttur. Geliştiriciler ayrıca işlerini kolaylaştıran entegre WebKit ve Chrome hata ayıklama araçları ile Windows 10 için bu iPhone emülatörünü tercih ediyor.

 • Platform: Windows
 • Fiyat: Deneme Sürüm / Ücretli

Electric Mobile Studio Resmi Sitesi

6. TestFlight

Artık Apple’a ait olan TestFlight, geliştiriciler tarafından Xamarin kullanılarak kodlanmış iOS uygulamalarının beta testini yapmak için sıklıkla kullanılıyor. Neden güvenmeliyim diye düşünürseniz, cevap basit – Apple’ın resmi olarak önerdiği yöntemdir.

En İyi iOS Emülatörler

iOS emülatörleri arasında TestFlight’ın kapsamlı dökümantasyon içermesi artı bir yönü denilebilir. Bu ücretsiz uygulama iOS, watchOS, tvOS ve iMessage için uygulamaları destekler. Ayrıca, son incelemeden önce uygulamaların harici beta testi için bir seçenek içerir.

 • Platform: Mac
 • Fiyat: Ücretsiz

TestFlight Resmi Sitesi

7. Appetize.io

iOS emülatörleri arasında geliştiriciler, uygulamaları web sitelerine, testlere veya diğer geliştirme aşamalarına yerleştirmek amacıyla tarayıcıda iOS simülatörlerini yayınlamak için Appetize.ion’u kullanabilir.

En İyi iOS Emülatörler

Fiyata gelince, bu iPhone simülatörünün ücretsiz deneme süresi, uygulamalar için size 100 dakikalık akış süresi verir. Kullanımınızı kontrol panelinden izleyebilir ve limitinize ulaştığınızda uyarılar oluşturabilirsiniz.

 • Platform: Web tabanlı
 • Fiyat: Ücretsiz / Premium

Appetize.io Resmi Sayfası

Daha fazla en iyi program hakkında bilgi almak için En İyi Programlar kategorimize göz atabilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir