Tarih:Haziran 16, 2024

Discord Alternatifi En İyi VoIP Programlar

Discord Alternatifi En İyi VoIP Programlar

Discord alternatifi en iyi VoIP programlar neler? Hemen lafı uzatmadan başlayalım. Oyuncular için bir iletişim platformu söz konusu olduğunda Discord kesinlikle tartışmasız şampiyon. Milyonlarca insan Discord kullanıyor ve çoğu başka bir iletişim aracına geçmeyi düşünmüyor bile. Ve neden kimse Discord’dan ayrılmak istesin ki? Çünkü bir oyuncunun diğer oyuncularla iletişim kurması için gereken hemen hemen her özellik bu platform tarafından sağlanıyor.

Discord alternatifi programı bulmak isteyen bazı insanlar olabilir. Discord’daki iletileriniz uçtan uca şifreleme ile şifrelenmediğinden veya belki de Discord’daki sesli arama kalitesindeki sık düşüşten dolayı gizlilik endişeleri bırakma sebepleri arasında yer alabilir. Ya da kendinize göre Discord’dan uzaklaşmanın başka nedenleri de olabilir.

Bu yüzden Discord alternatifi en iyi VoIP programlar arasından 4 tanesini sizler için bir araya getirdik. Ve neden sadece 4 uygulama listeledik? Çünkü diğer blogların aksine, temel proje yönetimi araçlarından Discord’un alternatifleri olarak bahsetmek istemiyoruz. Bu makalede bahsettiğimiz platformlar özellikle oyuncular için tasarlanmıştır.

Discord Alternatifi Oyuncular İçin En İyi VoIP Programlar

1. Overtone

Discord gibi Overtone da dünyanın her yerinden oyuncuların birbiri ile ücretsiz bir sesli sohbet ettiği bir uygulamadır. Bu uygulamanın arayüzü Discord’un arayüzüne oldukça benzer. Her iki platform da oyun topluluğuna öncelik veriyor. Overtone’un Discord’a göre bir avantajı Ses kalitesidir. Overtone’daki iletişim, kalitesi ile bilinen Vivox tarafından desteklenmektedir.

İnanılmaz kalitesi nedeniyle sesli görüşmede diğer üyeleri çok net bir şekilde duyabilirsiniz. Sesli arama dışında, diğer oyuncularla metin mesajları, grup sohbeti ve sosyal sohbetler üzerinden de iletişim kurabilirsiniz.

Overtone’da diğer üyeleri ekibinize veya partinize katılmaları için davet edebilirsiniz. Bir ekip birlikte oyun oynayan ve uzun süre bağlantıda kalmak isteyen üyeleri içerir. Ancak bir parti kısa vadeli bir amaca hizmet eder. Belirli bir oyunu oynamak için bir parti oluşturabilir ve o partinin aklında benzer bir amacı olan üyeleri dahil edebilirsiniz.

Hem Overtone hem de Discord, iOS ve Android için mobil uygulamalarla birlikte gelir. Discord mobil uygulaması çok daha düzgün ve pürüzsüz bir arayüze sahipken Overtone mobil uygulaması daha fazla seçenekle geliyor. Bununla birlikte, Overtone uygulamasının arayüzü o kadar da iyi değil. Renkler çok karışık ve çok fazla seçenek uygulamanın daha az sorunsuz çalışmasını sağlıyor.

İndirme Bağlantıları: WindowsAndroid | iOS

2. TeamSpeak 3

TeamSpeak 3, VoIP yazılımı söz konusu olduğunda listemizdeki en eski programdır. Discord pazarda yerini aldığında aynı zamanda kullanıcı tabanını devralmaya başladı. İnsanların TeamSpeak 3’ü Discord için terk etmesinin nedeni, çekici ve kullanımı çok kolay kullanıcı arayüzüdür.

TeamSpeak 3 ise çok eski ve çekici olmayan bir arayüze sahip. Bununla birlikte, TeamSpeak 3’te her kanala ve sesli sohbete erişim çok daha kolaydır. TeamSpeak 3’teki sesli arama kalitesi çok etkileyici. Ses kanalları üzerinde uzun süre konuşurken bile ses kalitesinde herhangi bir düşüş olmaz. Ses kalitesindeki sürekli dalgalanma, Discord kullanıcılarının hayal kırıklığına uğradığı bir diğer şeydir.

Eğer iyi ses kalitesi aradığınız şeyse, TeamSpeak 3 kesinlikle Discord’dan çok daha iyi bir seçenektir. Discord kullanıcılarının platformdan kaçmalarının bir nedeni daha var, bu da uçtan uca şifrelemenin kullanılamaması. Discord’un aksine, TeamSpeak 3’ün uçtan uca şifrelemesi vardır ve aynı nedenden dolayı harika bir Discord alternatifi oluşturur.

Ayrıca, Discord’un tamamen ücretsiz bir yazılım olduğuna dikkat etmek önemlidir, bu da kullanıcılarını hiçbir şekilde kısıtlamaz. TeamSpeak 3 ücretsiz kullanıcıları için sadece 32 slot sunuyor ve bu limiti artırmak için yıllık fiyatlandırma planları var. Fiyatlar o kadar yüksek değil, ancak uygulamanın da arayüzle ilgili bazı sorunları var. Uygulamanın arayüzü o kadar pürüzsüz ve çekici değil, aynı zamanda kullanımı o kadar kolay değil.

İndirme Bağlantıları: Windows | Android | iOS

3. Steam Chat

Steam Chat, yeni oyunları en iyi fiyata keşfetmek ve satın almak için iyi bilinen bir platformdur. Ancak sohbet özelliğini tanıtarak Steam Chat en iyi VoIP programlar arasında yer almayı başardı. Steam Chat’in kullanıcı arayüzü çok kullanıcı dostudur ve Discord’un kullanıcı arayüzüne oldukça benziyor.

Bir tür Discord sunucusu bir grup sohbeti oluşturabilirsiniz. Arkadaşlarınız sohbetlerine hızlı erişim için listeye eklenebilir. Arkadaşlarınıza göndermek için bir davet bağlantısı oluşturabilir ve onlardan Steam’e katılmalarını isteyebilirsiniz. Ancak hesabınız yeniyse, bir süre davet bağlantısı gönderemezsiniz. Bu, Steam Sohbeti tarafından istenmeyen postaları önlemek için sadece önleyici bir önlemdir.

Bağlantı açısından ise Discord, hesabınızı Amazon, Reddit, Xbox, Twitter vb. Twitch gibi üçüncü taraf uygulamalara bağlamanızı sağlar. Öte yandan, Steam Chat bağlantı açısından oldukça kısıtlıdır. Ayrıca, Steam Chat bu sektörde yeni başlıyor, bu nedenle metin-konuşma ve ekran paylaşımı gibi birçok özelliğe sahip değil. Ve bu özellikler gerçekten popüler ve Discord’da tamamen ücretsiz.

Steam Chat uygulamasının kullanıcı arayüzü çok basit ama etkili olduğu için iOS ve Android için Discord gibi harika bir uygulamadır. Uygulama sorunsuz çalışıyor ve uyum sağlamak gerçekten kolay. Arkadaşlarınızı görme, son sohbetlere bakma, yeni bir sohbet başlatma ve aynı sayfada yeni bir grup sohbeti başlatma seçeneklerini bulacaksınız.

İndirme Bağlantıları: WindowsAndroid | iOS

4.Mumble

Mumble, listedeki Discord alternatifi en iyi VoIP programların sonuncusu. Bu yazılım tamamen ücretsiz ve açık kaynaklıdır, bu da bazı kodlama bilginiz varsa yazılımla oynayabileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, Mumble’daki özellikler oldukça sınırlıdır, örneğin Discord’da ekran paylaşımını etkinleştirebileceğiniz gibi Mumble’da ekran paylaşımı yapamazsınız.

Bu yazılım ayrıca güvenlik ve ses kalitesi açısından Discord’a iyi bir rekabet sağlıyor. Mumble’daki ses kalitesi Discord’un ses kalitesinden çok daha iyi. Ayrıca, herhangi bir üçüncü taraf hizmeti kullanmadan Discord’da mümkün olmayan Mumble’a ses kaydedebilirsiniz.

Şifreleme gizliliğinizi çok daha güvenli hale getirir, bu da Discord’dan uzaklaşıyorsanız bir zorunluluktur. Ancak Mumble, birçok kez kötü bağlantıları nedeniyle eleştirilir. Oturumlar arasındaki bağlantılar oldukça sık kaybedilir. Ancak yazılımın da bazı avantajları var. Discord’a benzer şekilde, Mumble’daki bas-konuş özelliği yalnızca göndermek istediğinizde ses göndermenizi sağlar. Böylece Discord’dan Mumble’a geçtikten sonra bu özelliği kaçırmayacaksınız.

Daha fazla en iyi programı keşfetmek için En İyi Programlar kategorimizden yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir