Tarih:Haziran 16, 2024

En İyi Anime Serileri

2021 yılının en iyi anime serilerini sizler için bir araya getirdik. Listeden dilediğiniz birisini seçerek, benzersiz bir maceraya atılabilirsiniz...

En İyi Anime Serileri

2021 yılının en iyi anime serileri hakkında bilgi almak ister misiniz? Benim gibi anime tutkunu iseniz ve en sevdiğiniz anime serisi bitti ise yenisine başlamanın tam zamanı. En iyi anime serileri pandemi dönemini eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Kötü bir üne sahip olmasına rağmen, Japon anime dizileri artık tüm dünyada milyonlarca izleyiciye sahip. Hemen her yaştan insanı çekecek en az bir anime dizisi vardır. Üstelik bu anime serilerini Netflix üzerinde de izleyebilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda anime türü var. Aksiyon dolu bilim kurgu gerilim filmlerinden romantik ve duygusal hayatın kesitlerine kadar. Aşağıda yer alan seriden herhangi birisine başlayarak güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Ayrıca en iyi anime serilerini bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek için En İyi Anime İndirme Siteleri adlı makalemize göz atabilirsiniz.

2021 Yılının En İyi 10 Anime Serisi

SıraAnime SerisiTürBölüm SayısıBitiş Tarihi
1One PieceKorsan, Macera, Aksiyon957Devam
2BleachDoğaüstü, macera3662012
3Death NotePsikoloji, Suç, Gerilim372008
4Fullmetal Alchemist: BrotherhoodMacera, Fantastik, Drama642011
5D-Gray ManDoğaüstü, Macera, Fantastik1032008
6Dragon BallAksiyon, Macera1531996
7NarutoNinja, Aksiyon, Macera2202007
8One-Punch ManKomedi, Aksiyon, Macera242020
9Tokyo GhoulKorku, Fantastic, Gerilim482018
10The Seven Deadly SinsMacera, Fantastik77Devam
11Attack on TitanKorku, AksiyonDevam
12My Hero AcademiaAksiyon. MaceraDevam

1. One Piece

Hayatında bir kez dahi anime izlememiş olsanız bile, One Piece ismini duymuş olmanız gerekiyor. Korsanlar, gemiler ve denizle alakalı herşey, daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemiyor. En uzun soluklu anime serisi olarak birçok ödüle ev sahipliği yaptı.

En İyi Anime Serileri

Evet, 1999’dan beridir, ortalama her hafta bir bölüm yayınlanıyor. Olay örgüsü o kadar kaliteliki birkaç bölüm izledikten sonra muhtemelen bağımlısı olacaksınız. Monkey D. Luffy ve tayfasının maceralerına hazır olun.

Ayrıca bkz: En İyi Film İzleme Siteleri 2021

2. Bleach

Bleach, muhtemelen her yaştan izleyebileceğiniz bir anime serisi olarak değerlendirilebilir. Bleach, hollowların ve shinigami denilen ölüm meleklerinin hikayesini anlatıyor. İlk bölümde ana karakter Ichigo Kurosaki’nin, ailesinin insan ruhlarını yiyip bitiren bir iblis tarafından saldırıya uğraması ile seri başlıyor.

En İyi Anime Serileri
Bleach

Artık sıradan bir lise öğrencisi olarak normal hayatını geride bırakarak, yeni bir dünyaya yelken açıyor. Ichigo daha sonra bir ölüm meleği olarak şehrini korumaya çalışıyor. En iyi anime serileri arasında bu seri ile animeleri sevmiştim. İlk tavsiyem diyebiliriz.

3. Death Note

Death Note’u anlatmaya kelimeler yetmez. Günümüzün en iyi beyin yakan dizisi diyebiliriz. Bundan dolayı listedeki en efsanevi anime serisidir. Oldukça popüler olan bu anime dizisi, gerilim hikayesi nedeniyle uzun süredir hayranların favorisi oldu.

En İyi Anime Serileri
Death Note

Hikaye, bir shinigami’nin insanları öldürmek için kullandığı Death Note – Ölüm Defteri’ni bir dahi denilebilecek Light Yagami adlı birisine tesadüfen vermesi ile başlıyor.. Elindeki bu güçle Yagami, tüm suçluları öldürerek kötülükten arındırılmış yeni dünyanın tanrısı olmaya karar verir.

Ayrıca bkz: En İyi Korku Filmleri

4. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: BrotherHood, konusu itibariyle en dikkat çekici anime serilerin bir tanesidir. Ölü annelerini canlandırma deneyi ters gidince Elric kardeşler korkunç bir bedel öder.

En İyi Anime Serileri
Full Metal Alchemist: Brotherhood

Ağabey Edward bacağını kaybeder ve küçük erkek kardeş Alphonse tüm bedenini kaybeder. 2021 yılının en iyi anime serileri arasında korku ve heyecanın, bitmek bilmeyen bir macera ile devam etmesine yardımcı olan bir animedir.

5. D-Gray Man

Hayali bir 19. yüzyılda geçen D-Gray Man, Black Order adlı bir organizasyona katılan ve Exorcist olan Allen Walker’ın hikayesidir. Teşkilatın amacı, Milenyum Kontu’nun Akuma ordusuyla insanlığı yok etme planlarına son vermektir.

En İyi Anime Serileri
D-Gray Man

Allen, Exorcists ile birlikte, onları yok edebilecek tek şey olan Masumiyet adlı eski bir maddeyi kullanarak Akuma’ya karşı savaşabilir. Bununla birlikte, Nuh’un insanüstü torunları olan Noah Ailesi’ne karşı bir çatışma içerisine girer.

6. Dragon Ball

Sevimli Son Goku’nun çocukluktan itibaren, savaş tanrısına eş şekilde güçlenmesine kadar geçen süre zarfına içeren Dragon Ball serisi, izleyebileceğiniz en komik anime serilerinden birisidir.

En İyi Anime Serileri
Dragon Ball

Küçüklüğünden beri çok güçlü bir vücuda sahip olan Son Goku nereden gelmiştir? Neden büyük babası ortadan kaybolup, 7 topu bir araya getirmeye çalışan düşmanlarla savaşmak zorundadır? Bu soruları efsane bir film ile cevaplamak için ve en eski anime serilerinden birisi ile zaman geçirmek için Dragon Ball’ı tercih edebilirsiniz.

Ayrıca bkz: En İyi Fantastik Filmler

7. Naruto

Naruto, her şeyden önce gerçek bir klasik anime serisidir. Bu son derece popüler anime, 2007’de ilk yayınlandığında birçok izleyici kitlesine sahip oldu. İblis kuyruklu canavarlar, özel çakra güçleri, klan savaşları ve bazı üst düzey ninja aksiyonlarıyla dolu bir seri.

En İyi Anime Serileri
Naruto

Hikaye, güçlü bir ninja olarak köyünün lideri (Hokage) olmayı kafasına koyan ana karakter Naruto etrafında dönüyor. Ama onu bekleyen şey, muazzam bir mücadele ve acı ile dolu gizemli ve zalim ninja dünyasıdır.

8. One Punch Man

One Punch Man, sizin için bir klasiğe dönüşebilir. Özellikle süper kahraman hikayelerinden bıktıysanız. Hikaye, bir süper kahraman parodi dizisi olma yolunda ilerliyor ve oldukça komik. Hikayemizin baş karakteri Saitama adında bir genç.

En İyi Anime Serileri
One Punch Man

Saitama bir kahraman olmanın kendine özgü hobisine sahip, sıradan ve görünüşte ilgisiz bir kişidir. Ana karakterimiz ortalama 3 yıl boyunca güçlü olmak için antrenman yapar. O kadar güçlü olur ki, tek bir yumrukla düşmanlarını yok eder. Benzersiz bir macera dolu serüvene hazır olabilirsiniz.

Ayrıca bkz: En İyi YouTube Video İndirme Programları

9. Tokyo Ghoul

Listedeki en iyi anime serileri ile karşılaştırıldığında Tokyo Ghoul, daha çok şiddet veya kan odaklı bir animedir. Aksiyon dolu bir serüven izlemek isteyenler için ilk sıralarda yer almaktadır. Konusu, insan eti yiyen acımasız hortlaklarla dolu Tokyo şehrini, bu yaratıklardan kurtaran bir kahramanın serüvenleridir.

En İyi Anime Serileri
Tokyo Ghoul

Burada ana karakterimizi, maalesef bir hortlak saldırısının kurbanı olan ve sonunda kendisinin yarı insan / yarı hortlak dönüşmesine yol açan kahraman Ken Kaneki ile tanışıyoruz. En çok satan korku mangası olmasına ek olarak doğaüstü olayları seven kişiler için tavsiye edilebilir.

10. The Seven Deadly Sins

2021 yılının en iyi anime serileri arasında The Seven Deadly Sins, orta çağ krallıklarının hakkında bilgi veren dikkat çekici bir animedir. Üstelik bir Netflix Original serisidir. Şövalyeler, prensesler, kılıçlar, savaşlar ve daha fazlasını içeriyor. Ancak her zamanki klişe hikayeyi beklemeyin, şaşıracağınız çok konu var.

En İyi Anime Serileri
The Seven Deadly Sins

Olay örgüsü, insanları iyiliğe yöneltmek adına bir kez daha dirilen Liones krallığının dağılmış bir grup şövalyesinin etrafında dönüyor. Ana karakter, The Seven Deadly Sins adlı şövalyeler grubunun lideri Melodius’tur..

Ayrıca bkz: En İyi Film İndirme Siteleri

11. Attack on Titan

Muhtemelen şiddet içerikli izleyebileceğiniz en iyi anime serilerinden birisi Attack on Titan’dır. Küçük devler şehri enkaz altında bırakırken, iki çocuk dehşet içinde annelerinin diri diri yenmesini izler.

Eren, her titanı öldüreceğine ve tüm insanlığın intikamını alacağına yemin eder. Bir fantezi dünyasında geçen insanlık, Titanlar olarak bilinen akılsız, insan yiyen devler tarafından yok olmanın eşiğine getirilir.

12. My Hero Academia

My Hero Academia, Kōhei Horikoshi tarafından yazılmış ve resimlendirilmiş bir Japon süper kahraman manga serisidir. Yaşadığı bölgede herkesin süper gücü varken gücü olmadan dünyaya gelen Izuku Midoriya üzerine dönüyor.

Midoriya’yı halefi olarak seçen ve potansiyelini fark ettikten sonra Quirk’ini onunla paylaşan ve daha sonra onu eğitimdeki kahramanlar için prestijli bir liseye kaydettirmeye yardım eden Japonya’nın en büyük kahramanı All Might, serinin devamını getiriyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir