Tarih:Haziran 16, 2024

En İyi Ücretsiz PC Oyunları 2021

2021 yılı yaklaşıyor, peki hangi oyunlar hala popüler? Hangi oyunları ücretsiz olarak bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz? Sizlere günümüze kadar yayınlanmış en iyi ücretsiz pc oyunlarının bir listesini oluşturduk...

En İyi Ücretsiz PC Oyunları 2021

2021 yılında da deneyebileceğiniz en iyi PC oyunları 2021 listesi ile bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz oyunları listeledik. Ücretsiz PC oyunları bulmak biraz zor olsa da, sizler için doğrudan bir rehber hazırladık.

Birkaç dev oyun stüdyosu, sınırlı bir süre için ücretsiz PC oyunları sunuyor. Ancak 2021 için istediğiniz zaman oynayabileceğiniz birden fazla ücretsiz PC oyunu var.

Ne yazık ki, yasal olarak ücretsiz oynayabileceğiniz oyunlar bulmak çok fazla iştir. Aşağıda yer alan En İyi PC Oyunları 2021 listesi ile farklı oyun deneyimleri yaşayabilirsiniz. Bu makalede, 2021 yılında bir kuruş ödemeden oynayabileceğiniz ücretsiz pc oyunları yer alıyor. Yani, daha fazla uzatmadan başlayalım.

Oyunları indirmek için En İyi Oyun İndirme Siteleri 2021 makalemizden yardım alabilirsiniz.

2021 Yılında Oynayabileceğiniz En İyi PC Oyunları

1. Valorant

2021 için en iyi ücretsiz PC oyunları söz konusu olduğunda, Valorant en son eklemelerden biridir. “League of Legends” ın arkasındaki stüdyo olan Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan 5’e 5 çok oyunculu bir taktik nişancı oyunudur.

En İyi Ücretsiz PC Oyunları 2021

Riot Games, 2 Haziran 2020’de dünya çapında Valorant’ı başlattı ve oyun anında milyonlarca oyuncuyu kaptı. Battle Royale veya hikaye tabanlı oyunlara ara vermek isteyen biri için Valorant, dikkate alınması gereken en iyi ücretsiz çevrimiçi oyunlardan biridir. Oyunda oyuncular Savunma veya Saldırı tarafına katılır ve 13 turu kazanan ilk takım “Kazanan” unvanını alır.

Valorant indir

2. Call Of Duty: Warzone

Call of Duty, oyun endüstrisindeki devasa oyunlardan biridir. Activision, her yıl yeni bir Call of Duty oyunu sunarak, beklentileri karşılıyor. Ancak 2020’de stüdyo, Call of Duty Warzone’u PC ve konsollar için yayınlayarak herkesi şaşırttı ve böylece ücretsiz çevrimiçi oyunlar listesine bir oyun daha ekledi.

En İyi Ücretsiz PC Oyunları 2021

Ücretsiz bilgisayar oyunları söz konusu olduğunda, Call of Duty Warzone muhtemelen oynayabileceğiniz en büyük oyunlardan biridir. Ancak bu oyunu çalıştırmak için sağlam bir sisteme ihtiyacınız olacak. COD Warzone’un iki oyun modu vardır – Plunder ve Battle Royale.

Call of Duty Warzone indir

3. Genshin Impact

20 Eylül 2020’de MiHoYo, rol yapma video oyunu Genshin Impact’i piyasaya sürdü. Genshin Impact’ın fantastik açık dünya ortamı ve sihirli unsurları sayesinde, dünya çapında milyonlarca oyuncu elde etmeyi başardı.

Oyunda, oyuncular oyunda ilerledikçe, farklı büyülü yeteneklere sahip birkaç oynanabilir karakterle tanışırlar. Savaş sırasında oyuncular, düşmanlara daha fazla hasar vermek için anında karakterler arasında geçiş yapabilir ve farklı sihirli unsurları birleştirebilir.

Genshin Impact indir

Ayrıca bkz: En İyi Google Stadia Oyunları 2020

4. Spellbreak

Proletariot, Inc. tarafından geliştirilen Spellbreak, 3 Eylül 2020’de piyasaya sürülen çok oyunculu bir aksiyon savaş royale oyunudur. Oyun PS4, Xbox One, PC ve Nintendo Switch’te mevcuttur.

En İyi Ücretsiz PC Oyunları 2021

Spellbreak, benzersiz oyun kurgusuyla önümüzdeki birkaç yıl boyunca sizi kesinlikle kendine bağlayacak. Bu da onu 2021 yılının en iyi ücretsiz PC oyunları arasında 4 numaraya yerleştiriyor. Oyunda, 41 diğer oyuncuya karşı savaş büyücüsü olarak oynuyorsunuz.

Warzone ve PUBG gibi geleneksel battle royale oyunlarının aksine, Spellbreak’te diğer oyuncuları büyülü yeteneklerinizi kullanarak ortadan kaldırmalısınız.

Spellbreak indir

5. Apex Legends

2021 için en iyi ücretsiz PC oyunları listesini sıralarken, en popüler ücretsiz battle royale oyunlarından biri olan Apex Legends’tan bahsetmemek olmaz. Oyun Respawn Entertainment tarafından geliştirilmiştir ve PC ve konsollar için mevcuttur.

Apex Legends, diğer battle royale oyunları için bir dönüm noktası oluşturan oyunlardan biridir. Valorant ve Overwatch gibi, oyuncular fütüristik battle royale oyununda farklı karakterler olarak oynayabilirler. Apex Legends’da uygun bir temsilci seçmek çok önemlidir çünkü her karakter farklı türde beceri ve yeteneklerle gelir.

Apex Legends indir

Ayrıca bkz: En İyi Korku Oyunları 2020

6. Planetside 2

Planetside 2 muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en büyük ücretsiz çevrimiçi çok oyunculu oyunlardan biridir. Oyun neredeyse sekiz yıl önce çıktı ve hala milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaktadır. Planetside 2’de binlerce oyuncu başka bir gezegende savaşıyor.

En İyi Ücretsiz PC Oyunları 2021

Planetside 2, tek bir savaşta 1158’den fazla oyuncuya sahip olduğu için Guinness Dünya Rekorunu elinde tutuyor. Yani, şimdiye kadar üretilmiş en büyük Multiplayer FPS oyunu diyebilirsiniz. Bu oyunun grafikleri ve görselleri o kadar etkileyici ki, bu oyunun nasıl ücretsiz oynandığını merak edeceksiniz.

Planetside 2’de 2000’e kadar oyuncu bir bölge üzerinde kontrolü ele geçirmek için savaşır. Şaşırtıcı bir şekilde, oyuncular yaya, uçaklarda ve araçlarda olabilirler. Dolayısıyla binlerce oyuncunun aynı anda böyle savaştığı kaosu hayal edin.

Planetside 2 indir

7. Counter Strike: Global Offensive

Ücretsiz oyunlar listemizde Valorant’tan daha önce bahsetmiştik. Counter-Strike: Global Offensive, ilk etapta Valorant’a ilham veren efsanevi çok oyunculu oyundur.

En İyi Ücretsiz PC Oyunları 2021

Valve, CS: GO’yu 2013’te piyasaya sürdü ve piyasaya sürülmesinden bu yana sekiz yıl geçmesine rağmen, milyonlarca oyuncunun hala bu oyunu oynayacağını kimse hayal etmedi. Başlangıçta CS: GO oynaması ücretsiz değildi; ancak 2018’de stüdyo çok oyunculu oyunu herkes için ücretsiz hale getirmeye karar verdi.

CS: GO indir

Ayrıca bkz: Among Us Bilgisayardan Nasıl Oynanır

8. Forza Motorsport 6 Apex

İşte oynaması ücretsiz olan tek yarış oyunuyla karşınızdayız. Microsoft’un Forza Motorsport 6 Apex, PC için şimdiye kadar yapılmış en iyi yarış oyunlarından biridir. Farklı hava koşullarında neredeyse altı dünyaca ünlü pistte yarışabilir ve 60’tan fazla araba sürebilirsiniz. Ancak, oyundaki tüm yarış pistlerinin ve arabaların kilidini açmak için farklı hedefleri tamamlamanız gerekecek.

Forza Motorsport 6 Apex, 2021 yılında 4k çözünürlükte oynanabilen ücretsiz PC oyunlarından biridir ve bu oldukça şaşırtıcıdır. Çok nadiren PC için oynaması tamamen ücretsiz olan bir yarış oyunu bulursunuz. Dolayısıyla, Microsoft bizi bu konuda gerçekten şaşırttı.

Forza Motorsport 6 Apex indir

9. Warframe

Warframe, Digital Extremes tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir Çok Oyunculu rol yapma üçüncü şahıs nişancı oyunudur. Bu oyun o kadar harika ki ücretsiz PC oyunları kategorisinde yer aldığına inanmak zor.

Warframe’de, yüzyıllar sonra sadece kendilerini bir gezegensel savaş arasında uyanarak bulan ve Tenno olarak bilinen eski bir savaşçı ırkı olarak oynuyorsunuz. Oyunun hikayesi ve efektleri o kadar çekicidir ki, bu oyunu oynamaya başlarsanız, birkaç yıl oynarsınız.

Warfare, 2013’te yalnızca Windows için yayınlandı; daha sonra PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’e taşındı. İlk sürümden bu yana, oyun geliştiricileri oyunu hem görsel hem de mekanik olarak geliştirmek için birkaç güncelleme başlattı.

Warframe indir

Ayrıca bkz: The Game Awards 2020 Kazananları – Tüm Liste

10. Destiny 2

Bungie tarafından geliştirilen birinci şahıs nişancı oyunu Destiny 2, 2017’de piyasaya sürüldü. Aynı zamanda aksiyon dolu oynanışı ile 2021’de bile sizi bağlı tutacak en iyi ücretsiz PC oyunlarından biridir.

Başlangıçta, Destiny 2 oynamak için para ödüyordu. Ancak 2019’da Bungie, Destiny 2’yi ücretsiz oynamaya karar verdi ve bu da birçok oyuncunun dikkatini çekmeye yardımcı oldu. Destiny 2’de oyuncular, insanlığın geri kalanını uzaylılara karşı korumakla görevli Guardians rolünü üstleniyor.

Destiny 2 indir

11. League Of Legends

League of Legends, dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncuyu anında ele geçiren Riot Games’in mihenk taşı oyunlarından biridir. Riot Games’in inanılmaz müzik videoları hazırlayarak oyunlarını mükemmel şekilde pazarlaması, bunun birçok nedeninden biridir.

League of Legends, Dota 2’ye çok benzer; ancak, LOL oynamayı öğrenmek çok daha kolaydır. League of Legends, arenadaki diğer oyunculara karşı rekabet etmek için bir “şampiyon” rolünü üstleniyor. Kazanmak için, oyuncuların büyük yapılarla kaplı üssün kalbinde yer alan Nexus’u yok etmesi gerekiyor.

League Of Legends indir

12. Dota 2

Dota 2, beş oyuncudan oluşan iki takımın birbiriyle yarıştığı devasa çok oyunculu bir çevrimiçi oyundur. Bir takım büyük bir yapıyı yok etmeye çalışırken, diğer takım onu savunmaya çalışır.

Dota 2, Valve tarafından geliştirildi ve 2013 yılında piyasaya sürüldü. Dünya çapında milyonlarca oyuncuyla, 2021 için en iyi ücretsiz PC oyunlarından biri olarak kabul edilebilir. Dota 2 hakkında etkileyici olan şey, etrafta oyuncularla birlikte büyük bir e-spor sahnesine sahip olmasıdır. Dünya geneli çok sayıda turnuva ve etkinliğe de sahip.

Dota 2 indir

13. Fortnite

Epic Games’in gurur duyacağı bir oyun varsa, o da bir battle royale olan Fortnite’dir. Dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncu bu oyunu oynuyor. Ancak, Fortnite’tan nefret eden bir oyuncu ordusu da var.

Fortnite’da 100 oyuncu bir adaya eli boş şekilde iniş yapıyor. Ardından, rakiplerini öldürmek ve ayakta kalan son kişi olmak için silah ve diğer malzemeleri ararlar.

Listemizdeki en iyi ücretsiz PC PC oyunları arasında, Fortnite de özellikle battle royale oyunlarına yeni başlayanlar için denemeye değer. Oyun ilk başta çok zor olabilir; ancak, alıştığınızda kesinlikle sevmeye başlayacaksınız.

14. Blade & Soul

Oynanacak çok sayıda RPG oyunu var. Her biri benzersiz estetiğe, dövüşe ve bilgiye sahip. Blade & Soul sizi Wuxia kurgu ve dövüş sanatlarından ilham alan bir fantezi dünyasına götürüyor.

Fethetmeniz gereken zindanlar ve baskınların yanı sıra becerilerinizde ustalaşmanızı teşvik eden güçlü oyuncuya karşı oyuncu sistemleriyle dolu. Zindan da sürünmek size göre değilse, Blade & Soul’un arenası, rekabetçi kana susamışlığınızı bastırmak için mükemmel PVP seçenği sunar.

Seviyelendirme de oldukça kolaydır, bu nedenle oyunun içeriğinin gerçekten açıldığı maksimum seviyeye ulaşmak çok uzun sürmez. Blade & Soul’u oynamak elbette ücretsizdir, ancak isteğe bağlı olarak yeni savaşçı kıyafetleri, ek karakter yuvaları ve diğer öğeleri satın alabilirsiniz.

15. Hitman

En iyi PC oyunları arasında Ajan 47, Hitman 3’teki World of Assassination üçlemesini tamamlamak için geri dönüyor. Bu sefer onun güzergahında Dubai’de yer alan gökdelenler var. Ek olarak büyük bir İngiliz malikanesi ve Çin’deki Chongqing’in neon ışıkları yer alıyor.

Benzersiz bir aksiyon suikast oyunu oynamak isterseniz, muhtemelen Hitman 3 en iyi tercih olacaktır. Sistem gereksinimleri yüksek olabilir ama grafikler harika.

16. Path of Exile

Path of Exile, size Diablo III’ü hatırlatabilecek ücretsiz bir zindan oyunudur. Sizlere standart standart çok oyunculu oyunlardan fazlasını sunar. Saatlerce oynadıktan sonra keşfedilecek gizli mekanikler ve özelliklerin yanı sıra, yavaşça ilerlemek için büyük bir beceri ağacı var.

Eski Diablo bağımlıları için gerçekten en iyi ücretsiz pc oyunu diyebiliriz. En basit silahı bile sihirle geliştirme olasılığı olduğundan, temel ganimet bile işe yarayabilir. Diablo III’ün eziyetinden sıkıldıysanız, kontrol etmek iyi bir şey.

17. Hearthstone: Heroes of Warcraft

Daha önce Magic the Gathering oynadınız mı? Hearthstone, Blizzard’ın geliştirmiş olduğu Magic the Gathering oyununun çevrimiçi bir sürümü olarak ücretsiz gelmektedir.

Hearthstone hızlı ve akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. Çok rahat bir görsel yaklaşıma sahiptir ve temel bir kural kümesinden yararlanır. Oynaması oldukça kolay oyun da kartlarını doğru oynayan bir rakibe karşı gelirseniz, işiniz biraz zorlayıcı olabilir.

18. Disco Elysium: Final Cut

Disco Elysium: Final Cut, çok beğenilen RPG sürümüdür. Yeni görevlerde siyasi hayallerinizin peşinden gitmenize, şehrin yerlileri ile tanışmanıza ve onları sorgulayarak keşfe çıkmanıza olanak tanımaktadır. Tam seslendirme, kontrolör desteği ve genişletilmiş dil seçenekleri dahildir.

Dedektiflik görevini üstlenerek birçok ödül alabilirsiniz. Ayrıca emrinizde çalışanların da becerilerini çizmek sizin elinizde. Bu oyun ile bir kahraman olun ya da bir insanın mutlak felaketi olun.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir