WhatsApp Gruplarından Nasıl Çıkış Yapılır
İpuçları

WhatsApp Gruplarından Nasıl Çıkış Yapılır

Bir tatil sonrasında sevdikleriniz ile kurduğunuz WhatsApp grubundan resimleri alıp grubu silmek mi istiyorsunuz? Bu durum herkesin başına gelebiliyor. Bu nedenle WhatsApp gruplarını nasıl sileceğinizi bilmeniz gerekir.

Ancak, durumunuz tüm grupların silinmesini gerektirmiyorsa, bunun yerine susturmaya veya sohbetleri temizlemeyi tercih edebilirsiniz.

WhatsApp gruplarından nasıl çıkış yapılır? yazısında size grupları nasıl silineceğini ve sohbetleri nasıl sessize alacağınızı veya temizleyeceğinizi anlatacağız.

Ayrıca Bkz: WhatsApp Sohbetleri Telegrama Nasıl Aktarılır

WhatsApp Gruplarından Çıkış Yapma

Gelen kutunuzdan dağınıklığı kaldırmanın iki yolu vardır.Birincisi, sohbetleri silmek ve yer açmak, ikincisi ise gruptan çıkış yapmak. Bununla birlikte, yazımıza bu grupları nasıl sileceğimiz ve depolama alanını nasıl boşaltacağımız ile başlayalım.

1. Yöntem

Gruptan çıkmak için Grup sohbetini açın > Grup isminin üzerine tıklayın > Sayfanın en altına kaydırın. En alt kısımda Gruptan Çık yazısının üzerine tıklayın.

2. Yöntem

Grup sohbetini açtıktan sonra sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın > Devamında Diğer kısmına tıklayın > Gruptan Çık’a dokunarak çıkma işleminizi gerçekleştirin.

Ayrıca Bkz: WhatsApp Grupları Signale Nasıl Eklenir

WhatsApp Grubunu Sessize Alma ve Grup Sohbetini Temizleme

1. Grubu Sessize Al

Bir grubu kalıcı olarak silmek istemiyorsanız, karışıklığı azaltmak için sessize alabilir ve mevcut sohbeti temizleyebilirsiniz. WhatsApp’ın en son sürümünde “Her Zaman” seçeneği ile sonsuza dek sessize almanız mümkün. Gruptan bildirim almak istiyor ancak mevcut sohbeti temizlemek istiyorsanız, bunu yapmanız da mümkün. Grupları nasıl sessize alacağınız ve sohbeti nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

2. Sohbeti Temizle

Telefonunuzda biraz yer açmak için bir diğer seçenek, sohbetlerinizi temizlemektir. Bunu yapmak için, silmek istediğiniz sohbeti açın > Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın > En altta yazan Diğer bölümüne tıklayın > Son olarak Sohbeti Temizle kısmına basarak işleminizi gerçekleştirin.

Yukarıda yer alan yöntem ile WhatsApp gruplarından nasıl çıkış yapılır? sorusuna resimli bir yanıt verdik. Sizler de aklınızda kalan farklı sorunları bizimle paylaşabilir ya da İpuçları kategorimizden yardım alabilirsiniz

Ayrıca Bkz: En İyi YouTube Video İndirme Programları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir