Tarih:Nisan 20, 2024

En İyi URL Kısaltma Siteleri

2021 yılında bir yandan para kazanmak bir yandan da uzun URL mantığından kurtulmak için kullanabileceğiniz en iyi URL kısaltma sitelerini sizler için araştırdık...

En İyi URL Kısaltma Siteleri

İnternetten para kazanma ve uzun bağlantıları kısaltmak için en iyi URL kısaltma siteleri hangileri? Hangi siteler URL kısaltarak para kazanma ihtimalinizi artırıyor? Kısacası sizler için en iyi url kısaltma sitelerini araştırdık. Ayrıca bu siteler bazı web sitelerinin bağlantılarının çok uzun olduğunu gördüğünüz durumlarda da işer yarıyor.

Uzun URL’lerde herhangi bir sorun olmamasına rağmen, yine de profesyonel görünmüyorlar. Bu bağlantıları kısa yapmak, onları sosyal medya platformlarında ve hatta bloglarınızda diğer kullanıcılarla paylaşmak için kullanabileceğiniz en iyi yöntemdir.

Bu nedenle URL uzunluğunu kısaltmak için herkesin kullanabileceği web sitelerini listeledik. Para kazanmanıza izin verecek bazı ücretsiz web siteleri ve bazı ücretli siteler de bulacaksınız. Şimdi doğrudan bu en iyi URL kısaltıcılar listesine bir göz atalım.

En iyi siteler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

2021 Yılının En İyi URL Kısaltma Siteleri

1. TinyURL

Kullanıcılar bu ücretsiz web sitesini kullanarak herhangi bir kayıt veya para ödemeden uzun bir URL için kısa bağlantılar oluşturabilir. Burada yapılması gereken tek iş, bağlantı metin alanına URL’yi kopyalayıp yapıştırmaktır. hip olduğu karakter sayısıyla birlikte küçük URL’yi gösterecektir.

En İyi URL Kısaltma Siteleri

Yeni oluşturulan URL, kullanıcının bunu doğrudan panoya kopyalaması için bir seçeneğe sahip olacaktır. Ayrıca bağlantının bir önizlemesine de sahip olabilirsiniz. Bu, kısaltılmış bağlantının yeniden yönlendirdiği orijinal bağlantıyı görüntüleyecektir. Son olarak, bu aracı web tarayıcınızda bir yer imi olarak kaydedebilirsiniz.

TinyURL resmi sitesi

Ayrıca bkz: Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir 2021

2. BL.INK

En iyi URL kısaltma siteleri arasında ClickMeter için mükemmel ve ücretsiz bir alternatif olarak ön plana çıkıyor. Tüm özellikler tamamen ücretsiz olmasa da, yine de hiçbir ücret ödemeden başlayabilirsiniz.

En İyi URL Kısaltma Siteleri

URL uzunluğunu yeniden boyutlandırmanın yanı sıra, BL.INK bağlantı izleme, öğreticiler ve destek, chrome uzantısı ve daha fazlasını içeren başka özellikler sağlar. Ücretsiz plan yalnızca 1000 bağlantıya kadar dayanır, ardından aylık 12 dolardan başlayan premium planları satın almanız gerekir.

BL.INK resmi sitesi

3. T2M.io

Uzun bağlantıları küçük bağlantılara dönüştürmek için başka bir ücretsiz ve basit web sitesi. Daha uzun bağlantıları kısaltma yöntemi, her zamanki gibi aynıdır. Bağlantıyı web sitesinin URL çubuğuna girin ve Shorten’a tıklayın.

En İyi URL Kısaltma Siteleri

T2M’yi rakiplerin çoğundan ayıran şey, kullanıcıların herhangi bir Barkod tarayıcısının yardımıyla hedef web sitesini açabilecekleri kısa URL ile birlikte bir QR kodu da oluşturmasıdır.

T2M.io resmi sitesi

4. ClickMeter

Şimdiye kadar bahsedilen tüm web sitelerinin aksine, bu web sitesi büyük şirketler ve işletmeler içindir. Çünkü URL ile ilgili tüm etkinlikleri tek bir yerden yönetebilmak mümkündür. Sahipler bu aracı kullanarak seçtikleri kitleleri hedefleyebilir, bozuk bağlantıları yönetebilir, görünümleri ve tıklamaları izleyebilir.

En İyi URL Kısaltma Siteleri

Ayrıca URL’leri kısaltabilir, URL şifrelemesini yapabilir, oluşturulan bağlantıları kolayca paylaşabilir. Tüm bu özellikler nedeniyle ClickMeter, 30 günlük para iade garantisi ile fiyatlandırmanın aylık 29 ABD Dolardan başlayan ücretli bir hizmettir.

ClickMeter resmi sitesi

Ayrıca bkz: En İyi WordPress Eklentileri

5. Firebase

Google URL kısaltıcı, Firebase Dynamic Links ile değiştirildi. Bu ürünü kullanmak için öncelikle Firebase Google konsolunda bir proje oluşturmanız gerekir. Tüm bu formaliteleri tamamladıktan sonra dinamik URL’ler oluşturmaya başlayabilirsiniz.

En İyi URL Kısaltma Siteleri

Ancak dürüst olmak gerekirse, URL’yi kısaltmak için biraz karmaşık. Öncelikle bir alt alan oluşturmanız gerekir. Bundan sonra, istediğiniz bağlantıyı yapıştırabilir ve Dinamik veya kısa URL’lerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Firebase resmi sitesi

6. ClicksFly

En iyi URL kısatlma siteleri arasında ücretsiz ve aynı zamanda para kazanma için kullanılabilecek daha iyi URL kısaltıcı ne olabilir? Google kimlik bilgilerini kullanarak bu siteye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra, web sitesinin her sayfasında bağlantıyı kısaltma seçeneğini bulabileceksiniz. Sadece URL’yi yapıştırın.

En İyi URL Kısaltma Siteleri

Bu ayrıca Takma Ad ve Reklam Türü ekleyerek bu bağlantıları değiştirebileceğiniz için harika bir özel URL kısaltıcıdır. Para kazanma kısmına gelince, kazançlar yeni oluşturulan bağlantılara yapılan tıklamaların sayısına bağlı olacak ve fiyatlandırma da bulunduğunuz ülkeye göre değişecektir.

ClicksFly resmi sitesi

7. Bit.do

Özel bir URL kısaltıcı arıyorsanız, bu en iyi seçim olabilir. Her zaman olduğu gibi, girdiğiniz bağlantı için kısa bir URL oluşturur, ancak tek yaptığı bu değildir. Ayrıca, söz konusu bağlantının trafik istatistiklerini kontrol edebileceğiniz bir bağlantı oluşturacaktır. Örneğin, görünümler, farklı kullanıcılar vb. seçenekleri takip edebilirsiniz

En İyi URL Kısaltma Siteleri

Özel kelimelerinizi veya numaralarınızı URL’ye eklemek istiyorsanız, bu ifadeleri isteğe bağlı Customize bağlantınızı özelleştirin sekmesine girin. Bu yöntemin tek dezavantajı, bağlantının önek olarak “bit.do” yu da içermesidir.

Bit.do resmi sitesi

Ayrıca bkz: En İyi Vimeo Alternatifleri

8. Bitly

Bu web sitesi, TinyURL’den daha iyi bir seçenek var mı diye araştırma yaptığınız an devreeye giriyor. Buradaki herhangi bir düğmeye tıklamanıza bile gerek yok. Kısaltmak istediğiniz bağlantıyı yapıştırmanız yeterlidir ve Bitly bu bağlantıyı otomatik olarak daha küçük bir bağlantıya dönüştürecektir. Ayrıca bu bağlantıyı panoya kopyalama seçeneği de elde edersiniz.

En İyi URL Kısaltma Siteleri

Ancak TinyURL’den farklı olarak, web sitesinin kısalttığı karakterlerin uzunluğunu alamazsınız. Yine de, TinyURL’den çok daha fazla özellik sağlar. Örneğin, bu bağlantıları izleyebilir ve optimize edebilirsiniz. Bu özellikleri kullanmak için önce bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

Bitly resmi sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir