Tarih:Haziran 16, 2024

Intel Alder Lake İşlemciler için Çıkış Tarihi Netleşiyor

Intel'in 12.nesil işlemcilerinin çıkış tarihi netlik kazanmaya başladı. İşte ilk detaylar...

Intel Alder Lake İşlemciler için Çıkış Tarihi Netleşiyor

Intel, 12.nesil Alder Lake işlemciler için çıkış tarihi üzerine söylentiler netlik kazanıyor. Şirket, masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar için Alder Lake işlemcilerinin 2021’in ikinci yarısında gelme yolunda olduğunu bir kez daha doğruladı.

Üstelik bu konu üzerine Eylül ayının tanıtım ayı olacağını iddia eden bir söylenti de ortaya çıktı. VideoCardz tarafından tespit edilen kaynak, 11.nesil Rocket Lake mimarine sahip olan işlemcilerden 6 ay sonra piyasaya çıkacağını iddia ediyor. .

Genel olarak Intel’in tipik olarak işlemci nesillerinin piyasaya sürülmesi arasında yaklaşık bir yıl gibi bir süre var. Altı ay gerçekten çok kısa bir zaman aralığıdır. Bundan dolayı belki de bu durum doğru olmayabilir.

Durumun doğruluğunu varsayarsak, 11. nesil Rocket Lake yongaları satın alanlar, çok kısa bir süre sonra son nesil haline gelmesine biraz şaşırabilirler. Bununla birlikte başlangıçta bahsettiğimiz gibi Intel, Alder Lake’in yıl bitmeden varacağını bir kez daha doğruladı.

Intel Alder Lake İşlemciler için Çıkış Tarihi Netleşiyor

Bu, Intel’in planlanan tanıtım tarihi hakkında sadece bir ön hazırlık olabilir. Sonuçta bazı durumlarda şirketler, sorunlarla karşılaşabildiği için tanıtım tarihinde değişiklikler yaşanabilir.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir