En İyi Google Chrome Eklentileri 2021
En İyi Google Chrome Eklentileri
En İyi Programlar

En İyi Google Chrome Eklentileri 2021

Şüphesiz dünyanın en çok kullanılan Google Chrome, tartışmasız dünyanın en yaygın kullanılan web tarayıcısıdır. Peki en iyi Google Chrome eklentileri neler? Google, temiz bir arayüz, sorunsuz performans, kolay senkronizasyon özellikleri ve çok daha fazlasını sunuyor.

Ancak en iyi Google Chrome eklentileri yardımıyla internette gezinme sırasında büyük kolaylıklar elde edebilirsiniz. Bu makalede, günlük çevrimiçi etkinliklerinizde size yardımcı olacak 2021 yılının en iyi Chrome eklentileri listelendi.

Kısa bir hatırlatma: Google Chrome için çok fazla uzantı kullanmanın performansını etkileyebileceğini unutmayın. Bu nedenle, yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan Chrome uzantılarını kullanmalısınız.

2021 Yılının En İyi Google Chrome Uzantıları

Google Keep

Google’ın bu not alma uzantısı, hızlı hatırlatıcılar eklemenize, sayfaları, resimleri ve daha sonra ziyaret etmek istediğiniz metinleri kaydetmenize olanak tanıyor. Google Keep’in temiz kullanıcı arayüzü, aceleyle not almak istediğinizde yardımınıza koşuyor.

En İyi Google Chrome Eklentileri
Google Keep

En iyi yanı, hem Android hem de iOS için mobil uygulama olarak mevcut olması. Üstelik kolay senkronizasyon seçenekleri sunması bunu verimlilik için en iyi Chrome uzantılarından biri yapıyor.

Stay Focusd

En İyi Google Chrome Eklentileri
Stay Focusd

İnternette rastgele gezinirken, çok mu zaman harcıyorsunuz? Bu uzantı ile zaman kaybettiren web sitelerinde harcayabileceğiniz zamana bir sınır koyarak üretkenliğinizi artırır.

ZenMate VPN

ZenMate, ömür boyu ücretsiz ve sınırsız bir plan sunan Chrome için en iyi VPN uzantılarından biridir. Ücretsiz bir VPN uzantısının sunabileceği her şeye sahiptir.

En İyi Google Chrome Eklentileri
ZenMate

Trafiğin şifrelenmesi, iyi hız, proxy konumları için birden fazla sunucu, vb. bilgisayar korsanlarının cihazınızı taramasını önlemek için şifreleme, WebRTC engelleme ve NATFirewall gibi ek güvenlik özelliklerine sahiptir.

Ayrıca bkz: En Gizli Tarayıcı – TOR vs Brave Karşılaştırması

News Tab

İnternette pek çok haber sitesi var ve her birini ayrı ayrı ziyaret etmek oldukça zor olabilir. Burası, haberler için Chrome uzantısının, en son güncellemeleri doğrudan tarayıcınızdan almanıza yardımcı olduğu yerdir.

Chrome’da haberleri okumak için en iyi uzantılardan biridir. News Tab, popüler ve güvenilir kaynaklardan trend olan haberleri sizin için otomatik olarak tek bir yerde toplar.

En İyi Google Chrome Eklentileri
NewsTab

Belirli konulardaki haberleri okumak istiyorsanız, kaynaklar eklemenizi sağlar. En iyi yanı, her yeni sekme açtığınızda tüm haber başlıklarının ekranda görüntülenmesi. Böylece sekmeler arasında geçiş yaparken gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Google Meet vs Google Duo Karşılaştırması

Easy Reader

Düzenli olarak çevrimiçi makaleler okuyorsanız, web sayfasında dikkat dağıtıcı unsurların bulunduğu makalelere rastlamış olmalısınız. Çevrimiçi okuma deneyiminizi iyileştirmek için, web sitelerinde bulunan can sıkıcı reklamlardan, açılır pencerelerden veya videolardan kurtulmak için Chrome okuma uzantılarını kullanabilirsiniz.

En İyi Google Chrome Eklentileri
Easy Reader

Bu, uzun web makalelerinin okunabilirliğini özelleştiren ve geliştiren, kullanımı kolay bir Chrome okuyucusudur. Dikkat dağıtıcı unsurların ve can sıkıcı açılır pencerelerin olmadığı yeni bir arayüz açmak için Easy Reader’ı kullanabilirsiniz.

UserSnap

UserSnap uzantısı, geliştiricilerin uygulamalarını test etmelerine, ekran görüntülerini yakalamalarına, hataları izlemelerine ve herhangi bir prototip web sitesi veya uygulamayla ilgili geri bildirim toplamalarına olanak tanır.

En İyi Google Chrome Eklentileri
UserSnap

Günlük iş akışı ve geri bildirim süreçlerinde kullanılabilecek geliştiriciler için Chrome’daki en iyi uzantılardan biridir.

Youtube™ için Adblock

Youtube’da yer alan reklamlardan sıkıldınız mı? En iyi Chrome eklentileri 2021 listesindeki muhtemelen en dikkat çekici eklenti, bu diyebiliriz. Herhangi bir kasma olmadan, yalnız videolardaki reklamları kaldırmak üzeriene kurulu bir eklenti.

En İyi Google Chrome Eklentileri
Youtube için Adblocker

Sadece eklentiyi indirin, otomatik olarak eklenti sizler için görevleri üstlenecek. Videolarda yer alan reklamlarınız bir anda ortadan kaybolacak. Oldukça küçük dosya boyutu olmasına karşın, sunduğu performans oldukça büyüktür.

Screenshot Capture

Web sayfasının tamamanın ya da bir kısmının ekran resmini mi almak istiyorsunuz, o halde Screen Capture tam sizlik bir eklenti. Eklentiyi Chrome tarayıcınıza kurun, sonrasında sabitlenen eklentilerden simgesine tıklayın ve orda yer alan seçeneklerden herhangi birisini seçin.

En İyi Google Chrome Eklentileri
Screenshot Capture

Artık bir sayfanın hem tamamının ekran resmini alabilirsiniz. En dikkat çeken özellik ise ekran resmini almadan önce içeriği düzenlemenize izin vermesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir