Tarih:Nisan 20, 2024

Chrome Site Engelleme Nasıl Yapılır

Chrome üzerinde istenmeyen web sitelerini engellemek ister misiniz? Oldukça küçük bir eklenti ile bunu başarmanız mümkün...

Chrome Site Engelleme Nasıl Yapılır

Chrome üzerinde istenmeyen siteler nasıl engellenir diye aratanlardansanız, doğru yerdesiniz. Chrome site engelleme işlemi aslında oldukça basit bir prosedürü içeriyor. Google Chrome, kötü niyetli web sitelerini otomatik olarak engeller. Ancak bazen dünyadaki en popüler tarayıcı bile tehditleri algılayamaz.

Yeni oluşturduğumuz bu rehber ile Chrome site engelleme işlemini doğrudan gerçekleştirebilirsiniz. Üretkenliğinizi artırmak ve dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmek için Chrome’daki siteleri engellemeyi de düşünüyor olabilirsiniz.

Aile üyelerinizin kötü niyetli bir web sitesinden kaçınmasını veya yalnızca ziyaretinizi sosyal medya sitelerine sınırlandırmak gibi farklı istekleriniz olabilir. Bundan dolayı Chrome’daki web sitelerini engellemeniz için aşağıdaki basit adımları atabilirsiniz.

Ayrıca bkz: En İyi Google Chrome Eklentileri 2021

Adım Adım Chrome Site Engelleme İşlemi

Google Chrome, çalışanlarının bir web sitesini ziyaret etmesini engellemek isteyen bir Chrome Enterprise yöneticisi değilseniz, maalesef kullanıcıların web sitelerini engellemesine izin vermez.

Neyse ki, Chrome’daki web sitelerini kolaylıkla engelleyebilecek birden fazla üçüncü taraf eklenti var.

  1. Chrome web mağazasında BlockSite uzantı sayfasına gidin
  2. Chrome’a Ekle’yi tıklayın
Chrome Site Engelleme Nasıl Yapılır
  1. Yine, açılır pencerede Uzantı Ekle’ye tıklayın.
Chrome Site Engelleme Nasıl Yapılır

BlockSite’ı Chrome’a yükledikten sonra, sağ üst köşede diğer Chrome uzantılarınızla birlikte turuncu renkli bir simge göreceksiniz.

Ayrıca bkz: Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir 2021

Chrome Site Engelleme Nasıl Yapılır
  1. Chrome’da engellemek istediğiniz web sitesini ziyaret edin
  2. BlockSite uzantısı simgesine tıklayın ve ardından Bu siteyi engelle’ye tıklayın.

Google Chrome’da birden fazla web sitesini engellemek için, BlockSite uzantı simgesine tıklayın ve Edit Block List‘e tıklayın. Şimdi, uzantı ayarları sayfasında, kutuya bir web sitesi URL’si girin ve + simgesine dokunun.

Chrome Site Engelleme Nasıl Yapılır

BlockSite ayarları sayfasını veya engellenen web sitelerini parola ile koruduğunuzdan emin olun, böylece başkaları sizin izniniz olmadan web sitelerinin engelini kaldıramaz.

Chrome Site Engelleme Nasıl Yapılır

BlockSite ayrıca kullanıcıların web siteleri için bir engelleme programı belirlemesine olanak tanır. Engellenen kelimeler içeriyorsa, uzantının Chrome’daki bir siteyi engelleyeceği belirli kelimeleri bile engelleyebilirsiniz. Birisi URL’yi karıştırarak bir web sitesini ziyaret etmeye çalışırsa bu yararlı olacaktır.

Ayrıca bkz: En İyi URL Kısaltma Siteleri

BlockSite’ın ücretsiz sürümünde en fazla altı web sitesini engelleyebileceğinizi unutmayın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir