Tarih:Mayıs 25, 2024

WhatsApp Animasyonlu Sticker Güncellemesi Yakında

WhatsApp Animasyonlu Sticker Güncellemesi Yakında

WhatsApp animasyonlu sticker devrini dahili olarak kapatacak gibi duruyor. Beta v2.20.194.7‘nin WhatsApp Store’da yeni animasyonlu sticker yayınladı. Bu özellik daha sonraki bir Beta güncellemesi v2.20.194.9’da kayboldu, bu da özelliğin hala geliştirme aşamasında olduğunu gösteriyor.

Telegram ve Gboard gibi diğer uygulamalar animasyonlu çıkartmaları zaten desteklerken, WhatsApp şimdiye kadar sadece hareket etmeyen statik çıkartmaları paylaştı. WhatsApp beta v2.20.194.7’de, animasyonlu çıkartmaların üç bölümü vardı: çıkartmaları görüntüleme / gönderme / kaydetme, üçüncü taraflardan çıkartma alma ve WhatsApp Store’dan çıkartma indirme yeteneği söz konusuydu.

Ayrıca bkz: Aynı WhatsApp Hesabı İki Farklı Telefonda Nasıl Kullanılır

Kısa süre boyunca animasyonlu çıkartmalar mevcuttu, 5 çıkartma paketi vardı: Playful Piyomaru, Rico’s Sweet Life, Moody Foodies, Chummy Chum Chums ve Bright Days.  İlginçtir ki birisi size gönderene kadar bu çıkartmaları ekleyemez veya bulamazsınız. Özellik tamamen geliştirilip halka açıldığında bu kesinlikle değişecektir.

WhatsApp animasyonlu sticker özelliğinde fark edilen başka bir tuhaflık, animasyonlu çıkartmaların sohbette döngü yapmamasıydı. Bir kez oynatılır ve tekrar oynatılmasını görmek isterseniz, sayfayı ileri ve geri kaydırmanız gerekir. Sonunda özelliği kullanıma sunduklarında WhatsApp’ın bunu değiştirmeyi planlayıp planlamadığından emin değiliz.

Ayrıca bkz: WhatsApp Sticker Oluşturma Programı

Whatsapp beta v2.20.194.7, APK dosyası aracılığıyla buradan yüklenebilir. Otomatik güncellemeleri etkinleştirdiyseniz, uygulamanın v2.20.194.9 sürümüne güncelleneceğini ve artık animasyonlu etiketleri göremeyeceğinizi unutmayın.

Kaynak: WABETAInfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir