Tarih:Mayıs 25, 2024

iOS 14 beta Nasıl Yüklenir

iOS 14 beta yayınlandı. Peki iOS 14 beta nasıl yüklenir? En son ki güncellemeyi edinmek istiyorsanız, sizin için iyi haberlerimiz ve kötü haberlerimiz var. Apple, geliştiriciler için iOS 14 beta sürümünü başlattı, ancak herkes tarafından kullanılamıyor.

Bir Apple geliştiricisi olmak için kaydolmayı ve küçük bir ücret ödemeyi içeren iOS 14 beta sürümünü indirmenin kolay bir yolu var. Buna ek olarak zaten Temmuz ayında iOS 14 herkese açık beta sürümünü veya Apple’ın yazılım güncellemesinin son sürümünü yayınlayacak.

Tüm iPhone’ların iOS 14’ü indiremeyeceğini unutmayın. iPhone 6S veya daha eski bir sürüm, bu yılın ilerleyen saatlerinde iOS 14’ün beta sürümünü veya tam sürümünü almayacaktır.

Buna ek olarak geliştirici beta sürümünü indirmek iOS 13 güncellemesiyle aynıdır. Bu yüzden daha önce indirdiyseniz, bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. iPhone’unuz uyumluysa, cihazınızı iOS 14 beta sürümüne güncellemek için adım adım aşağıdaki talimalatları izleyin.

iPhone iOS 14 Beta Güncellemesi Yükleme Rehberi

1. Apple Geliştirici Programına kaydolun

iOS 14 beta Nasıl Yüklenir

Geliştirici beta sürümüne erişmek için Apple Geliştirici Programının bir parçası olmanız gerekiyor. Bireysel olarak kaydolmak için, resmi program kayıt sayfasına gidin ve talimatları izleyin. Apple Kimliğine ve kişisel belgelere ihtiyacınız olacak. Apple Geliştirici Programına kaydolma ücreti olarak yaklaşık 99 dolar yıllık bir ücret ödemeniz gerekiyor.

2. iOS 14’ü almadan önce iPhone’unuzu yedekleyin

iOS 14 beta Nasıl Yüklenir

iOS 14 beta sürümünü kurmak istiyorsanız, her halükarda iPhone’unuzu yedeklemeniz gerekiyor. Bu şekilde, bir şeyler ters giderse telefonunuzun ayarlarını, uygulamalarını ve verilerini normale geri yükleyebilirsiniz.

iOS 14 beta, telefonunuzun muhtemelen erken çökmesine neden olabilir. Bu yüzden iOS 14’ü indirmeden önce iPhone’unuzu yedeklemeyi unutmayın.

Ayrıca bkz: En İyi 10 iOS 14 Özelliği

3. iOS 14 beta profilini indirin

iOS 14 beta nasıl yüklenir rehberinin 3. maddesi Apple’ın yazılımını resmi olarak yayınlanmadan önce almak için beta profilinizi çalıştıracağınız uyumlu cihaza indirmeniz gerekir. developer.apple.com/download adresine gidin ve beta profilini indirmek için talimatları izleyin.

Sol üstteki menü simgesine ve “download”a girin. iOS 14 beta’yı görene kadar aşağı kaydırın ve “profili yükle” düğmesini tıklayın. Bu, dosyanın kendisini telefonunuza yükler. Bunu da ayarlar arasında gezinerek manuel olarak yükleyebilirsiniz.

4. iOS 14 profilini yükleyin

Bu profil indirildikten sonra, manuel olarak da yüklemeniz gerekiyor. Ayarlar> Genel> Profil‘e gidin, ardından İndirilen Profil’in görünmesi gerekiyor. Buna tıklayın.

Ayrıca bkz: Apple iOS 14 Özellikleri

5. iOS 14’ü indirip yükleyin

iOS 14 beta profili yüklendikten sonra Ayarlar menüsünde kalın, ancak Genel’e gidin ve Yazılım Güncelleme’yi seçin. Aşağıdaki adımlar doğru bir şekilde uygulandıysa, şimdi iOS 14 beta sürümünü indirme seçeneğiniz olacak. Dikkat edin, neredeyse 5GB’lık bir güncelleme, bu yüzden telefonunuzu şarja takın ve indirilmesini bekleyin.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve artık iOS 14 beta’yı kullanacaksınız. Böylece daha güncelleme yayınlanmadan yazılımı test edebileceksiniz.

Daha fazla iOS haberi için tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir