Tarih:Mayıs 25, 2024

Aynı WhatsApp Hesabı İki Farklı Telefonda Nasıl Kullanılır

Aynı WhatsApp hesabını iki farklı telefonda kullanmanın yararları saymakla bitmez. Bugünlerde insanlar iş hayatını kişisel hayatlarından ayrı tutmak için iki telefon taşıyor. Şimdi insanlar iki farklı telefona sahip olsa bile, tek bir WhatsApp hesabını telefonlarında kullanmak istiyor.

Fakat WhatsApp’ın genel durumundan kaynaklı olarak bu durum ne yazık ki imkansız oluyor. Bu yazımızda sizlere iki farklı telefonda WhatsApp nasıl kullanılır, onu detaylı bir şekilde anlatacağız.

Aynı anda iki telefonda bir WhatsApp hesabı kullanmaya çalışan herkes için kolay ve hızlı bir eğitim kılavuzu hazırladık. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde izlediğinizden emin olun. Hazırsanız, başlayalım!

İki Telefonda Aynı WhatsApp Hesabını Kullanma Yöntemi

Resmen aynı WhatsApp hesabını aynı anda iki cihazda kullanmak mümkün değil. Belirli bir zamanda, aynı hesabı yalnızca bir cihazda kullanabilirsiniz. Bunu başarmanıza yardımcı olacak birkaç püf noktası olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bir Android cihazınız varsa, aşağıdaki yöntem işe yarayacaktır. Whatscan Pro uygulaması sizin veya bir başka birinin WhatsApp hesabını kopyalayabilir. İşte çalışması için gereken adımlar.

  1. İkinci cihazınızdaki Play Store’dan Whatscan Pro‘yu indirin ve yükleyin.
  2. Başarılı kurulumdan sonra uygulamayı açın. WhatScan yazısına tıklayın.

Aynı WhatsApp Hesabı İki Farklı Telefonda Nasıl Kullanılır

  1. Şimdi ekranda bir barkod göreceksiniz.

Aynı WhatsApp Hesabı İki Farklı Telefonda Nasıl Kullanılır

Not: Ekran görüntüsünde yukarıda gösterilen kamera simgesinin yardımıyla sohbetinizin ekran görüntülerini de alabilirsiniz.

  1. Birincil cihazınızda WhatsApp’a gidin. Sağ köşedeki üç noktaya dokunun ve WhatsApp Web‘i seçin.
  2. Şimdi QR kodunu taramak için ikincil cihazınızı ilk cihazın altına yerleştirin. Tüm yapman gereken bu. WhatsApp hesabınız klonlanacak ve bu uygulamadaki mesajları resmi WhatsApp uygulamasında gerçek zamanlı olarak görebileceksiniz.

Aynı WhatsApp Hesabı İki Farklı Telefonda Nasıl Kullanılır

Not: WhatsApp hesabınızdan ikincil cihazdan çıkmak için ilk cihazınızdaki orijinal WhatsApp hesabına gitmeniz gerekir. Bundan sonra, hepsinden Ayarlar> WhatsApp Web> Oturumu Kapat üzerine dokunun.

İki iPhone Cihazında Aynı WhatsApp Hesabını Kullanmak

  1. Chrome veya Safari tarayıcısını kullanarak aynı WhatsApp hesabını iki farklı telefonda kullanma yöntemini elde edebilirsiniz. 
  2. Taranması gereken barkodu görmediyseniz, şimdi şaşırmayın. Bunun nedeni bir akıllı telefonda web sitesinin mobil versiyonunun yüklenmesidir. Masaüstü Sitesi İsteğinde Bulunmalı.

iOS için altta Seçenekler’e (yukarı ok simgesi olan kutu) dokunun ve Masaüstü Sitesi İste‘yi seçin.

Aynı WhatsApp Hesabı İki Farklı Telefonda Nasıl Kullanılır

  1. Diğer telefonunuzda WhatsApp Web’i açın ve giriş yapın.

Daha fazla ipucu için Nasıl Yapılır sayfamızı takip edebilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir