Tarih:Aralık 2, 2023

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözüm

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözüm

Instagram tutkunlarının en büyük sorunu akış yenilenemedi hatasını almayan yoktur. Peki ama nasıl çözülüyor bu sorun bilen çok az kişi var. Bunlardan birisi de siz olmak istemez misiniz? Instagram yayın akışındaki sonsuz kaydırmayı kim sevmez ki? Hepimiz için en iyi zaman öldürücü faaliyet olduğunu söyleyebiliriz.

Ama ansızın peydah olan “Akış yenilenemedi” mesajını gördüğümüzde, sinirlerimiz tepemize çıkıyor. O an tek yapmak istediğimiz şey, ya cep telefonumuzu parçalamak ya da bir şekilde Instagram sorununu çözmek. Şimdi, Instagram’ın akış yenilenemedi sorununun çözümünü ve sonsuz kaydırma özelliğine tekrar nasıl sahip olacaksınız onu göstereceğiz.

Dilerseniz aklınıza takılan sorunları Nasıl yapılır adlı sayfamızdan araştırarak öğrenebilirsiniz

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nasıl Çözülür?

Internete bağlı her uygulamanın sorunu olduğu gibi çözümü de yer almakta. Aşağıdaki çözümleri takip ederek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Yöntem 1: İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Instagram’daki bazı yayınlar, bir önceki oturumunuzda hali hazırda yüklendiği için tekrar onları görebilirsiniz. Ancak biraz kaydırdığımızda, Instagram’ın akışı yenileyemediğini görüyoruz.Bu yüzden problemin o anda meydana geldiğini varsayıyoruz.

Böyle bir durumda ilk defa internet bağlantınızı kontrol etmeniz daha mantıklı olacaktır. Bu nedenle, WiFi veya mobil veri bağlantınızı kontrol ettiğinizden emin olun. Şayet açık değilse açın ve Instagram akışını tekrar yüklemeyi deneyin.

Yöntem 2: Mobil Paketinizi Kontrol Edin

İnternete düzgün bir şekilde bağlandığınızı ancak yine de olumlu sonuçlar almadığınızı fakettiniz diyelim. Çoğu zaman sorun, cep telefonunuzda mobil veri sınırını aşmış olmanızdan kaynaklı olabilir. İnternet paketinizin bittiğinin farkında olmadınız, mesaj da gelmedi.

Bundan dolayı durum ne olursa olsun, cihazınız için daha fazla internet paketi satın alarak sorunu çözebilirsiniz. Deneyebileceğiniz başka bir şey, diğer uygulamaların veya web sitelerinin verileri kullanmasını devre dışı bırakmak ve yalnızca Instagram’ın interneti kullanmasına izin vermektir.

Yöntem 3: VPN Bağlantısı

VPN bağlantıları şu sıralar ülkemizde o kadar çok kullanılıyor ki, muhtemelen siz de kullanıyorsunuzdur. Hepinizin bildiği gibi VPN hizmetleri, ülke tarafından kısıtlanan sitelere veya uygulamalara erişmek için kullanılır.

Ancak VPN açıkken Instagram akışını yüklemeye çalıştığınızda, belki de bu hatayı almanız olasıdır. Şayet VPN bağlantısı açıksa, VPN bağlantısını devre dışı bıraktıktan sonra akışı yüklemeyi deneyin. Muhtemelen akışı şimdi yükleyebileceksiniz.

Yöntem 4: Güncellemeleri Kontrol Edin

Sosyal medya uygulamalarının güncellemelerinin sürekli olduğunu biliyorsunuz. Instagram, Facebook, Snapchat, WhatsApp olsun, her ay güncelleme veriyorlar. Bu nedenle karşılaştığınız sorun, Instagram uygulamanızın uzun bir süre güncellenmemesinin nedeni olabilir.

Instagram Akış Yenilemedi Hatası Çözüm

Bu yüzden Play Store veya Apple Store’a gidin ve cihazınızdaki Instagram uygulamasının güncel olduğundan emin olun. Değilse, Instagram’ı güncelleyin ve uygulamayı tekrar başlatın.

Yöntem 5: Çıkış Yapın ve Tekrar Giriş Yapın

İnternet hızını kontrol ettiniz, güncellemeleri kontrol ettiniz, cihaz da VPN’ye bağlı değil. Her şey tamamen iyi görünüyor, ancak Instagram akışı hala yüklenmiyor ve akış yenilenemedi. Bu tam anlamıyla can sıkıcı bir durum olabiliyor. Böyle bir durumda bazen en kolay yöntemler gerçek kurtarıcılar olarak ortaya çıkar.

Instagram Akış Yenilemedi Hatası Çözüm

Instagram Akış Yenilemedi Hatası Çözüm

Tıpkı TV uzaktan kumandasını yendiğimiz ve mucizevi bir şekilde çalışmaya başladığı gibi, aynı şekilde, sadece çıkış yapıp Instagram’da tekrar oturum açmak işe yarayabilir. Ve Instagram yayın akışını sonsuza kadar tekrar kaydırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Instagram Otomatik DM Nasıl Atılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir