Tarih:Haziran 16, 2024

iPhone ve Android Telefonlarda Mesaj Engelleme

iPhone ve Android telefonlarda istenmeyen numaralardan gelen mesajları kolaylıkla engelleyebilirsiniz...

Kullanıcıların bir platform üzerinden mesaj atabilmeleri için telefon numaralarını kaydetmeleri gerekir. Telefon numaramızı vermek istemesek de bazı durumlarda mecbur kalıyoruz. iPhone ve Android Telefonlarda Mesaj Engelleme yazısı ile işinizi kolaylaştıracağız.

Telefon numaranızı vermenin en büyük problemi, istenmeyen mesajlar alabilmenizdir ve numarayı engellemek tek pratik çözüm olabilir.

Bu nedenle, günlük olarak aldığınız spam mesaj sayısından rahatsızsanız, iPhone ve Android’de metin mesajlarını engellemenin yolları vardır.

Ayrıca Bkz: Instagram Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir

Mesaj Engellenebilir mi?

Kısaca cevabımız evet olacaktır. iPhone ve Android telefonlarda mesajları engelleyebilirsiniz. Ancak karşılaştıracak olursak, Android’de spam iletileri engellemek iOS’tan daha etkilidir.

Android’de, varsayılan mesajlaşma uygulamasından gelen mesajları engellemenin dışında, kullanıcı etkileşimi olmadan birden fazla numaradan gelen istenmeyen mesajları engelleyebilen üçüncü taraf mesajlaşma uygulamaları da yükleyebilirsiniz.

Öte yandan, iPhone’daki mesajları engellemenin tek yolu iMessage uygulamasıdır. iMessage’ın SMS filtrelemesi olsa da, çok iyi olduğu söylenemez. Bunun da ötesinde, mesajların yanı sıra, gelen aramaları, e-postaları ve FaceTime’ı da engelleme özelliği sunulmaktadır.

Bu, yalnızca birisinin mesaj göndermesini engellemek ancak çağrılarını almaya devam etmek isteyenler için bir sorun yaratır. iPhone ve Android Telefonlarda Mesajlar Nasıl Engellenir? sorusunun cevabına gelelim.

Ayrıca Bkz: WhatsApp Gruplarından Nasıl Çıkış Yapılır

iPhone’da Mesaj Nasıl Engellenir?

  1. iPhone’unuzdaki iMessage uygulamasına gidin.

2.Engellemek istediğiniz sohbete dokunun.

3. Üst taraftaki kişinin simgesine dokunun > Bilgi kısmına tıklayın.

4. Sonraki sayfada Bilgi bölümüne tekrar dokunun.

5. Numaranın mesaj göndermesini engellemek için Bu Arayanı Engelle> Kişiyi Engelle seçeneğine dokunun.

6. Numaranın engelini kaldırmak için Bilgi paneline geri dönün.

Yalnızca belirli bir numaradan mesaj bildirimlerini almayı durdurmak istiyorsanız, Bilgi panelinde “Uyarıları gizle” ye geçiş yapabilirsiniz. Bir bildirim sesi alırken, bildirim panelinde mesaj olmayacaktır.

Ayrıca Bkz: WhatsApp Sohbetleri Telegrama Nasıl Aktarılır

Android’de Mesajlar Nasıl Engellenir?

Android telefonlar farklı bir kullanıcı arayüzüne ve kendi varsayılan mesajlaşma uygulamalarına sahiptir. Android’de spam mesajları engelleme seçeneği, kullandığınız mesajlaşma uygulamasına bağlı olacaktır.

Fakat, birçoğunda aynı şekilde engelleme gerçekleştirmek mümkündür. Bu yüzden aşağıda anlattığımız bilgiler doğrultusunda engelleme eyleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Mesajlar uygulamasına gidin
  2. Engellemek istediğiniz sohbete uzun basın.

3. Sağ üst köşedeki Engelle simgesine dokunun.

4. Bilinmeyen bir kişiden gelen istenmeyen bir mesajsa Spam Bildir seçeneğinin işaretini kaldırın.

5. Tamam’a dokunun.

Hem Android hem de iPhone’da engelleme işlemi gerçekleştirmek işte bu kadar kolay…

Ayrıca Bkz: WhatsApp Grupları Signale Nasıl Eklenir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir