Tarih:Haziran 14, 2024

İngilizce Altyazılı Anime İzleme Siteleri 2022

İngilizce pratik yapmanıza yardımcı olacak en iyi İngilizce altyazılı anime sitelerini sizler için sıraladık...

İngilizce Altyazılı Anime İzleme Siteleri

Çoğu anime hayranı, yıllardır altyazılı anime izliyor. En iyi İngilizce altyazılı anime izleme siteleri, bir yandan zaman geçirirken, bir yandan İngilizce pratik yapmanıza olanak sağlayacak. Genellikle Türkçe altyazılı izlediğimiz animeler, zaman zaman dublajlı versiyonlara dönüştürülmekte. Bu durum kısmen animenin kalitesini düşürmekte.

Ayrıca anime konusunda yeniyseniz, aynı anda görsellere ve metne odaklanmak biraz bunaltıcı olabilir. Daha iyi konuyu anlamanız için dublajlı anime izlemek, tabi ki daha mantıklı olacaktır. Aşağıdaki listede ise en iyi İngilizce altyazılı anime izleme sitelerini bir araya getirdik.

2022 Yılının En İyi İngilizce Altyazılı Anime Siteleri

Aşağıdaki liste genel olarak İngilizce altyazılı anime izleme sitelerini içermektedir. Ayrıca bazı sitelerin dahili olarak İngilizce anime izle seçeneği de bulunmaktadır.

1- Crunchyroll

İngilizce Altyazılı Anime İzleme Siteleri

Ücretsiz İngilizce altyazılı anime izleme söz konusu olduğunda, Crunchyroll ilk sıralara çıkmaktadır. Web sitesi, her gün eklenen 1.200’den fazla anime serisine ve animeler hakkında birçok haber akışına sahiptir. Sitenin İngilizce dublajlı anime yayını da bulunmaktadır. Ancak bir karşılaştırma yaparsak, dublajlı seçenek oldukça kısıtlıdır.

Ayrıca bkz: Anime İndirme Siteleri 2022

2- Netflix

İngilizce Altyazılı Anime İzleme Siteleri

Netflix, 2022 yılının en iyi İngilizce dublajlı ve İngilizce altyazılı anime izleyebileceğiniz en iyi web sitelerinden biri. Bunun nedeni, birden fazla ülkede bulunan tek yasal anime akışı web sitesi olmasıdır. Ancak diğer siteler ile karşılaştırıldığında seçenek oldukça kısıtlıdır. Buna ek olarak dublajlı anime seçeneği oldukça kısıtlıdır. Platformda yer alan en iyi anime serilerinden bazıları Hunter X Hunter, Full Metal Alchemist ve Demon Slayer’dır.

3- Amazon Prime

İngilizce Altyazılı Anime İzleme Siteleri

Netflix gibi, Amazon Prime ile ilgili en iyi şey, birçok ülkede sıklıkla tercih edilen bir video yayın akışı olmasıdır. Popüler olmasına karşın anime serisi konusunda Netflix gibi oldukça kısıtlı seçeneğe sahiptir. Üstelik İngilizce altyazılı animeler de oldukça azdır. Buna karşın çeviri kalitesi oldukça iyidir. Bu video akış platformunun en iyi yanı, muhtemelen alışveriş konusunda büyük yardımı dokunması olabilir. Amazon Prime’a abone iseniz, platformda favori animenizin İngilizce altyazılı olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca bkz: En İyi Anime Serileri

4- Funimation

İngilizce Altyazılı Anime İzleme Siteleri

Funimation, ücretsiz İngilizce dublajlı anime izlemek için en popüler web sitelerinden biridir. Platform, dublajlı anime konusunda uzmanlaşmıştır ve bu nedenle, en sevdiğiniz animelerin çoğunun dublajlarını ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Netflix’ten farklı olarak, bu dublajlı anime sitesi çok büyük bir kataloğa sahiptir. Funimation ile ilgili büyük bir sorun, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere birkaç ülkede mevcut olmasıdır. Elbette bir VPN yardımıyla coğrafi konum kısıtlamalarını kaldırabilirsiniz.

5- AnimeLab

İngilizce Altyazılı Anime İzleme Siteleri

AnimeLab, 2022 yılının en iyi İngilizce dublajlı ve İngilizce altyazılı anime izleme siteleri arasında oldukça popüler olanlardan birisidir. Ne yazık ki, dublajlı anime web sitesi yalnızca Avustralya ve Yeni Zelanda’da mevcuttur. Ancak anime izlemek için iyi bir VPN kullanabilirsiniz. AnimeLab, “Attack of Titan: The Final Season”, “That Time I Got Reincarnated As A Slime” ve daha pek çok popüler ve yeni animenin dublajını içeriyor.

Ayrıca bkz: Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir 2021

6- 9Anime

İngilizce Altyazılı Anime İzleme Siteleri

9Anime, internetten anime izlemek için en popüler web sitelerinden biridir. Daha eski ve nadir anime serilerini bulabileceğiniz devasa bir kataloğa sahiptir ve bir sürü ücretsiz İngilizce altyazılıanimeye sahiptir. Bu sitenin en iyi yanı 720p ve 1080p’de anime izlemenize izin vermesidir. Tabi ki, internet bağlantınız kötü ise, anime izlerken sorunlarla karşılaşabilir. Ayrıca web sitesinde bazen can sıkıcı olabilen pop-up reklamlar da bulacaksınız.

7- AniMixPlay

İngilizce Altyazılı Anime İzleme Siteleri

AniMixPlay, ücretsiz olarak İngilizce altyazılı anime izleme için başka bir ücretsiz web sitesidir. Web sitesi, kullanımı kolay bir arayüze ve sorunsuz çalışan dahili bir oynatıcıya sahiptir. Web sitesinde hiç reklam yok ve en son animelere sahip. Ayrıca birden fazla akış türü arasından seçim yapabilir ve sizin için en uygun olanı kullanabilirsiniz. Ayrıca bu İngilizce altyazılı anime sitesinde çıkış tarihleri ​​için planlanan animelere de göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir