Tarih:Mayıs 25, 2024

200MP Kamerası ile Motorola Edge 30 Ultra Geliyor

Motorola, akıllı telefon dünyasını alt üst edecek, devasa bir kameraya sahip telefonu piyasaya sürecek...

200MP Kamerası ile Motorola Edge 30 Ultra Geliyor

Motorola, amiral gemisi akıllı telefon segmenti konusunda oldukça ciddi. Yeni Motorola Edge 30 Ultra ise bunun kanıtı olacak. Şirket bütçe destekli akıllı telefonların yanı sıra birinci sınıf akıllı telefonları piyasaya sürme konusunda da oldukça iddialı duruyor. Geçtiğimiz birkaç aydır ise şirketin en yeni amiral gemisi hakkında birçok sızıntı meydana gelmişti.

Motorola Frontier kod adını taşıyan yaklaşmakta olan cihaz, 200 MP’lik bir kameraya sahip olabilir. Motorola sürekli olarak yaklaşmakta olan akıllı telefonuyla ilgi paylaşımlarda bulunuyor. Yeni bir sızıntı, telefonun Motorola Edge 30 Ultra ismi ile geleceğini gösteriyor. Üstelik telefon, yakın zamanda 3C sertifikasını aldı.

Motorola Edge 30 Ultra Özellikleri Neler?

Daha önceki sızıntılar, telefonun Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine, 200MP kamera ve 125 Watt hızlı şarj desteğine sahip olacağını gösteriyor. Bunlara ek olarak Motorola, Temmuz ayında bir telefonun piyasaya sürülmesine ilişkin haberleri doğruladı. Adını açıklamadılar, ancak teknik özelliklere ve sızıntılara bakarsanız, herkesin bahsettiği Edge 30 Ultra olabilir.

200MP Kamerası ile Motorola Edge 30 Ultra Geliyor

Bu telefonun asıl dikkat çekici noktası, Samsung tarafından geliştirilen 200MP’lik kamera sensörüne sahip olması. Buna karşın sensör, Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy 23 amiral gemisinde yer almayacak. Yani Edge 30 Ultra bir süre için bu sensöre sahip tek telefon olabilir. Diğer iki sensörden birisi 50MP ve diğeri 2MP olacak.

Telefonun diğer önemli özellikleri arasında 144 Hz yenileme hızına sahip 6.67 inçlik büyük bir Full HD+ OLED ekran bulunuyor. Ön tarafta 60MP selfie kamerası yer alacak. Telefonun dikkat çekici bir diğer özelliği ise bataryayı dakikalar içinde dolduracak 125W şarj desteğinin olmasıdır.

Kaynak: GizChina

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir