Tarih:Haziran 14, 2024

En İyi Shazam Alternatifleri 2020

En İyi Shazam Alternatifleri 2020

En iyi müzik bulma uygulamaları arasında Shazam şüphesiz en popüleridir. Peki en iyi Shazam alternatifleri neler? Müzik hayatımızda önemli bir rol oynar. Bazen tekrar tekrar duymak istediğiniz parçalarla karşılaşabilirsiniz. Ancak onları nasıl bulacağınız konusunda bir fikriniz yoktur.

Ya da şarkının sözlerini ilk etapta almadığınız için şarkının adını bilmiyorsunuz. Aradığınız müzikleri bulmanıza yardımcı olmak için Shazam adında bir uygulama var. Arka planda çalınan müziği tanımlamanıza izin verir. Hatta üzerinde çalınan şarkının sözlerini gösterir.

Shazam, müzik severler arasında büyük ama sizi memnun eden şarkıyı getirmek için tek uygulama değil. Ayrıca bazen Shazam’la da müzikleri bulmakta ya da yanlış şarkıyı keşfetme gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yazımızda da en iyi Shazam alternatifleri ni bir araya getirdik.

En İyi Shazam Alternatifleri 2020

Shazam Alternatifi Uygulamalar

1. SoundHound Music Search & Play

SoundHound uygulaması hem Android hem de iPhone’da bulunan en iyi Shazam alternafileri nden biri. Ortamınızda çalan şarkının tamamını dinleyebilir, tanımlayabilir ve çalabilir. Canlı müzikleri, gürültülü ortamlarda çalan arka plandaki müzikleri Shazam’dan daha iyi  tanımlar.

En İyi Shazam Alternatifleri 2020

Hatta siz bile müziği mırıldansanız, onu bile bulabilirsiniz. Ayrıca sesli komutları da destekliyor. Sadece bu değil, aynı zamanda en popüler ve trend olan şarkılara göz atmanıza izin veriyor. En yeni çıkanları, yeni popüler sanatçıları, fotoğraflarını, diğer albümlerini ve hatta doğum günlerini bu uygulamayı kullanarak öğrenebilirsiniz.

Play Store’dan İndir | App Store’dan İndir

2. Musixmatch

Bir müzik çalarla ve Shazam’la aynı anda depolamaya harcamak istemiyorsanız, Musixmatch mükemmel bir uygulama. Çünkü bir müzik çaların yanı sıra bir şarkı bulma programı olarak da çalışıyor.

En İyi Shazam Alternatifleri 2020

Şarkıyı bulduğu anda şarkıların sözleri de ekranda gösteriliyor. Şarkıları çalmak ve tanımlamaktan başka, bu özelliği etkinleştirerek karaoke benzeri Youtube, Play Müzik, Spotify, vb.şarkılar ile senkronize şarkı sözlerini ekranda kayarak gösteriyor. 

Play Store’dan İndir | App Store’dan İndir

3. Music Recognition / Visualizer

Beatfind, diğer uygulamalar gibi herhangi bir ek özellik ve karmaşıklık olmadan çok basit bir arayüz sunuyor – sade ve net. “Ben şarkı sözleri ile uğraşmam, müziklerin ismi bana yeter, hızlı bir şkilde şarkımı bulsun tamamdır” gibi düşüncelerini varsa, o zaman bu uygulama tam size göre.

Minimal bir şekilde çalışıyor ve aynı şarkıyı Spotify, Deezer veya Youtube’da dinleme imkanına sahip oluyorsunuz. Bu uygulama aynı zamanda tüm aranan şarkıları doğrudan Ana ekrandan gösteren bir tarih bölümüne sahiptir. Ne yazık ki sadece Android tabanlı bir uygulama.

Play Store’dan İndir 

4. Music Identifier

Telefonunuzda yeterli alan yok diye en sevdiğiniz müzikleri bulamayacak haliniz yok ya. Shazam, müziği buluyor bulmasına da çok fazla özelliği de beraberinde getiriyor. Bundan dolayı depolamada bir hayli fazla yer kaplıyor.

En İyi Shazam Alternatifleri 2020

Şayet en iyi Shazam alternatifleri arasında oldukça düşük boyutlu bir uygulama arıyorsanız, o zaman bu sizin için bir uygulamadır. Sadece 7,7 MB büyüklüğünde ve hiçbir reklam göstermiyor. Müzik Identifier, şarkıyı, şarkıyla ilgili bilgilerle anında tanır. Bir de arama geçmişinize bakabilirsiniz. Bunun dışında ek bir özelliği yoktur.

Play Store’dan İndir 

5. Musera : Music Social Network

Diğer uygulamalara nazaran bu alternatif, Shazam’ın taşıdığı birçok özelliğe ev sahipliği yapıyor. Kısacası Shazam vari bir uygulama diyebiliriz. Şarkıları bulur ve bulduğunuz tüm harika şarkıların çalma listesini yapmanıza izin verir.

Ayrıca diğer kişilerin çalma listesine erişmesine de izni var. Aynı zamanda Spotify gibi de diyebiliriz. Bu uygulamadan, aynı şarkıyı dinleyen insanlarla bağlantı kurmak ve aynı zamanda sizin gibi zevki olan insanlarla bir ağ oluşturmak mümkündür.

Play Store’dan İndir 

6. MusicID

MusicID, sunduğu hız ve akıcılık konusunda Shazam’la kesinlikle rekabet edebilir. Uygulamayı kullanmak basit ve kolaydır. Uygulama, albüm sanatını ve şarkıya ve sanatçının benzer önerilerini görüntüler.

en-iyi-shazam-alternatifleri-2019-musicid.jpg

En İyi Shazam Alternatifleri 2020 – MusicID

Şarkı ile not alma imkanı var. Ayrıca Amazon’dan bir şarkı satın alma ve indirme seçeneği de sunar. Bu sayede müziklerinize hesabınız ile giriş yaptığınızda istediğiniz yer de doğrudan erişme imkanına sahip olacaksınız. 

Play Store’dan İndir | App Store’dan İndir

Sonuç

Burada yer alan uygulamalar Shazam’da karşılaştığınız sorunların ya da sinir olduğunuz özelliklerin giderilmesinde yardımcı olan birkaç Shazam alternatifi uygulamalardır. Kişisel tavsiye isterseniz, birçok özelliği olan SoundHound’u ve müzik çaları olan Musixmatch’i tavsiye edebilirim. Şayet yukarıda sunulan uygulamalardan birisini daha önce kullandıysanız, aşağıya yorum yapabilir, okurlara tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Yeni En İyiler için bizi takip etmeyi unutmayın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir