Tarih:Haziran 16, 2024

En İyi Video Dönüştürücüler 2022

2022 yılının en iyi video dönüştürme programlarını sizler için listeledik...

En İyi Video Dönüştürücüler

2022 yılının en iyi video dönüştürücüler listesini merak mı ediyorsunuz? Video kullanımı yıllar içinde arttı. Pek çok insan can sıkıntısını internetten film, komik video ve dizi izleyerek gidermeye çalışıyor. Video içeriği o kadar popüler hale geldi ki, içeriği mümkün olan en iyi kalitede sunmak için farklı formatlar ortaya çıktı. Bu video formatları farklı cihazlarla tam anlamıyla uyumlu değil

Sizler için oluşturmuş olduğumuz listede, en iyi video dönüştürücüler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Üsteklik bunlar en iyi ücretsiz video dönüştürücüler diyebiliriz. Farklı video formatlarıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, durumunuzu kolaylaştırmak için kullanışlı olabilecek birçok ücretsiz video dönüştürücü vardır.

İşte sizler için hazırladığımız bazı popüler ve en çok tavsiye edilen video dönüştürücü programlar listesi.

2022 Yılının En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

İnternette videoları dönüştürebilecek çok fazla uygulama var. Indirme bağlantılarına da hemen başlıklara tıklayarak erişebilirsiniz.

1. Freemake

Freemake, kullanım kolaylığı, mükemmel düzenleme araçları ve evrensel format desteği nedeniyle en iyi video dönüştürücüler arasında en çok arananlardan biridir. Adından da anlaşılacağı gibi, 500’den fazla video formatını destekleyen ve aynı zamanda bir video dönüştürücü için çok daha fazla işlevi yerine getiren ücretsiz bir video dönüştürme programıdır.

En İyi Video Dönüştürücüler

Freemake’i kullanarak YouTube, Dailymotion, Vimeo vb. gibi popüler akış web sitelerinden videolar indirebilirsiniz. Xbox, Samsung, PSP, akıllı saat, Android cihazlar vb. dahil olmak üzere farklı cihazlar için önceden tanımlanmış ayarlar vardır. Freemake videonun diğer dikkate değer özellikleri dönüştürücü, korumasız DVD’leri kopyalayın, klipleri kesin, birleştirin ve döndürün ve videoları web sitelerine gömün.

Ayrıca bkz: En İyi YouTube Video İndirme Programları

2. Handbrake

Handbrake, video işleri uğraşanların yakından bildiği bir isimdir. Bu ücretsiz video dönüştürücü program, adını macOS’ta yaptı ve artık Windows ve Linux için de mevcut. Ayrıca zengin özelliklere sahip araç, MKV, MP4, MPEG-4, H.264 (x264) ve MPEG-2 dahil olmak üzere çok sayıda formatı destekler.

En İyi Video Dönüştürücüler

Handbrake, çoklu platform desteği sayesinde farklı platformlarda çalışmayı tercih edenler için özellikle önerilen video dönüştürücüdür. Cihazınızın desteklediği formatları aramanıza gerek kalmadan kullanmanız için yerleşik ön ayarlar vardır. Handbrake, biraz demode arayüze sahip açık kaynaklı ve ücretsiz bir video dönüştürücüdür.

Bununla birlikte, başlık/bölüm, toplu tarama ve kuyruk kodlamalarını seçebileceğiniz, farklı formatlarda altyazı ekleyebileceğiniz ve daha fazlasını yapabileceğiniz için yazılımda özelleştirme seçenekleri sıkıntısı yoktur.

3. Free Video Converter

Birden çok videoyu dönüştürmek için ücretsiz bir video dönüştürücü mü arıyorsunuz? DVDVideoSoft By Free Video Converter, bunun için önerilen bir araçtır. AVI, MP4, MPEG ve MP3 ile sınırlı çıktı seçeneklerine sahip basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Dönüştürülen videoları tek bir dosyada birleştirebilir ve dönüştürme kalitesini de seçebilirsiniz.

En İyi Video Dönüştürücüler

Free Video Converter, sınırlı çıktı seçeneklerine sahiptir, ancak videoları popüler olarak bilinen biçimlere dönüştürmek için yeterlidir. Bununla birlikte, bu video formatı dönüştürücü aracı, dönüştürülen videolarda bazıları için filigran bırakır.

4. Any Video Converter

Video dönüştürme konusunda yeni iseniz, Any Video Converter başvuracağınız ilk video dönüştürücü olmalıdır. Bu sezgisel video dönüştürücü programının kullanımı oldukça kolaydır. Biçimini dönüştürmek istediğiniz videoyu yükleyin, ön ayarlardan çıktı biçimini seçin, efekt eklemek veya videoyu döndürmek istiyorsanız ayarları değiştirin ve ‘Convert Now’ düğmesini tıklayın.

En İyi Video Dönüştürücüler

Any Video Converter 100’den fazla video biçimini destekler ve çıktı 160’tan fazla biçimde kullanılabilir. %100 kayıpsız kaliteyi garanti eden bu ücretsiz video dönüştürme aracı, DVD ve CD’lerden ses kopyalama özelliği de sunar. Ayrıca yazılım, videoları kırpmak, kesmek ve döndürmek için entegre bir video düzenleyici ile birlikte gelir.

Ayrıca bkz: En İyi Android Müzik Dinleme Programları 2021

5. Gihosoft Free Video Converter 

Önceliğiniz videoları hızlı bir şekilde dönüştürmekse, Gihosoft Free Video Converter sadece üç kolay adımda bir video formatını dönüştürmenize yardımcı olabilir. Bu yazılımın sezgisel kullanıcı arayüzü de kullanım kolaylığına katkıda bulunur. Gihosoft Free Video Converter tarafından desteklenen çıktı biçimleri MP4, AVI, WMV, MKV, MOV, FLV, SWF, WEBM, ASF, 3GP‘dir.

En İyi Video Dönüştürücüler

En iyi video dönüştürücüler arasında, videoları düzenlemek, videoları DVD’ye yazmak ve birden çok çevrimiçi siteden video indirmek için de kullanılabilir. Ancak çıkış videoları filigranlıdır ve isterseniz yazılımın Pro sürümünü şirketin markası olmadan satın alabilirsiniz.

6. Prism Video Converter

Prism Video Converter, birçok video formatını destekler ve ayrıca toplu dönüştürmeye izin verir. Video dosyalarını içeren bir ISO dosyasını, önce onları çıkarmadan yükleyebilirsiniz. Optimizasyon seçenekleri açısından, kodlayıcı hızlarını ve sıkıştırmayı ayarlayabilir, çözünürlüğü ve kare hızını değiştirebilir, çıktı dosyası için boyut ayarlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

En İyi Video Dönüştürücüler

Prism Video Converter ayrıca çıkış videosunu önizleme özelliğine sahiptir. Ayrıca, bu ücretsiz video dönüştürücü yazılımında filigran ekleme, metin yerleşimi, parlaklığı ayarlama, videoyu kırpma için bazı video düzenleme araçları da mevcuttur.

7. Wondershare UniConverter

UniConverter, çeşitli dosya formatlarını ve toplu işlemleri destekleyen bir başka popüler video dönüştürücüdür. Temel bir video düzenleyici, altyazı düzenleyici ve GIF oluşturucu gibi yerleşik ekstra özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca uygulama, daha hızlı video dönüştürme için GPU hızlandırma desteği sunar.

Uygulamanın ücretsiz sürümü, popüler video, resim ve ses dosya biçimlerinin video dönüştürmesi için gereken tüm temel araçları içerir. Ayrıca, UniConverter’ın ücretli sürümü, kullanıcıların uygulama içindeki tüm ekstra özelliklere erişmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir