Tarih:Haziran 16, 2024

WhatsApp iOS 10 ve iOS 11 Desteğini Kaldırıyor

Bazı iPhone modelleri WhatsApp desteğini kaybediyor...

WhatsApp iOS 10 ve iOS 11 Desteğini Kaldırıyor

WhatsApp tarafından yapılan bir açıklamaya göre artık Apple iOS 10 ve iOS 11 çalıştıran telefon ve tabletler, WhatsApp için herhangi bir destek almayacak. Bundan dolayı anlık mesajlaşma platformu, iOS 10 ve iOS 11 çalıştıran iPhone kullanıcılarına uygulama içi bildirimler göndermeye başladı. Gönderilen bildirimde WhatsApp kullanmaya devam etmek için iOS’un en son sürümüne güncelleyin ibaresi yer almakta.

Hangi tarihte WhatsApp desteğini kaldıracak?

Kaynağa göre WhatsApp, 24 Ekim 2022 tarihinden itibaren eski model Apple cihazlarında kullanılmayacak. Gönderilen bildirimde WhatsApp, ayrıca iOS cihazlarının nasıl güncelleneceğini de göstermektedir. Muhtemelen güncelleme ile sorun çözülecek gibi duruyor. Ancak Apple, eski modellerinden genellikle desteğini çektiği için güncellemek geçici bir çözüm.

WhatsApp iOS 10 ve iOS 11 Desteğini Kaldırıyor

Hangi Apple Cihazlar WhatsApp Çalıştırayacak?

iPhone 5 ve iPhone 5C bu değişikliklerden etkilenecek ilk Apple cihazları. Apple, bu iPhone’lar için yazılım desteğini zaten bıraktı. Her iki iPhone modelinde de son iOS güncellemesi iOS 11’di. WhatsApp artık iOS 11’i desteklemeyeceği için bu iPhone’lar desteği kaybedecek.

Ayrıca WhatsApp destek sayfası da “WhatsApp’ın iOS 12 ve daha yenisini çalıştıran iPhone’larda desteklendiğini” de doğrulamaktadır. WhatsApp, hem Android hem de iOS için eski sürümlerin desteğini düzenli aralıklarla kesmeye devam edecek. Tüm yeni özellikler eski yazılımlarda tam olarak desteklenmediğinden, genel olarak işletim sistemlerinin en son sürümlerine yeni özellikler ekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir