Tarih:Haziran 14, 2024

En İyi Korku Oyunları 2020

Korku dolu maceralara atılmaya hazır mısınız? Sizler için 2020 yılının en güncel korku oyunlarının bir listesini oluşturduk...

En İyi Korku Oyunları 2020

Bilgisayarda oynayabileceğiniz en iyi korku oyunları nelerdir? Korku oyunları, geleneksel aksiyon kavramının zirve yaptığı oyunlar olacakk ön plana çıkıyor. Sizi kaçmaya ve düşmanlarınızdan saklanmaya zorluyor. Normal oyunlar ile karşılaştırıldığında zevk almak yerine içinizde bir korku hissi uyandırır.

2020 yılının en iyi korku oyunları ile korkularınızla yüzleşip, ansızın karşınıza çıkan olaylarla şok olacaksınız. Outlast ve Amnesia oyunlarını duymuşsunuzdur. Bu oyunlar kalp atışınızı yükseltmek ve avuç içlerinizi terletmek için farklı taktikler kullanan oyunlar olarak ön plana çıkıyor.

Sürekli olarak güncellenecek bir en iyi korku oyunları ile karşınızdayız. Düzenli olarak eklemeler yapıp, listemizi genişleteceğiz. Hazırsanız, aşağıdaki en iyi korku oyunları listesine bir göz atabilirsiniz. Ayrıca En İyi Oyun İndirme Siteleri 2020 aracılığıyla oyunları doğrudan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

2020 Yılının En İyi Korku Oyunları

Phasmophobia

Phasmophobia, 4 oyunculu çevrimiçi bir psikolojik korku oyunudur. Phasmophobia’nın en iyi özeti, hayaletler hakkında bir dedektiflik oyunu olurdu. Yol kenarındaki evlerden bir akıl hastanesine kadar çeşitli yerlere giden dört müfettişten biri olarak oynuyorsunuz.

En İyi Korku Oyunları 2020

Günümüzün modern Hayalet Avcıları oyunu olduğunu varsayabiliriz. Burada hayaletlerin bulundukları konumda ne yaptıklarını keşfetmek zorundasınız. Oldukça gerçek görünümlü grafikler ile evinizde korkmak için en iyi korku oyunları arasında yerini alıyor.

Ayrıca bkz: En İyi PUBG Mobile Alternatifi Mobil Oyunlar 2020

Blair Witch

Oyun, 1996 yılında geçiyor. Eski bir polis memuru ve emektar olan Ellis Lynch, 9 yaşındaki Peter Shannon adında kayıp bir çocuk için arama ekibine katılmak üzere Black Hills Ormanı’na gider. Yanında Bullet adlı polis köpeğini getiriyor. Ormana doğru giderken eski karısı Jess’ten bir telefon alır. Ormana vardığında el fenerini ve bir telsiz alarak aramaya başlar.

En İyi Korku Oyunları 2020

Bullet çalılıkta bir şapka bulur ve artık Peter’ın kokusunu takip eder. Gökyüzü kararırken Ellis ve Bullet ormanın içinden geçerek sonunda bir kamp alanına ulaşır. Ellis, bir kayanın üzerine yerleştirilmiş çalışan bir video kamerayı keşfeder ve aniden kararmadan önce onu kontrol eder. Ellis, hayatındaki önceki noktaları hatırlayarak rüya görmeye başlar.

Metro Exodus

Korku oyunları içerisinde muhtemelen severek bitirdiğim bir oyun serisi Metro serisi oluyor. Gelecek ile geçmiş arasında bir köprü görevi gören Metro Exodus, kıyamet oyunlarının içerisindeki en başarılısı diyebiliriz. Ruslar tarafından geliştirilen oyun, insanoğlunun neler yapabileceğini çok iyi yansıtıyor.

En İyi Korku Oyunları 2020

Şimdi Artyom, hem insanlar tarafından yapılan kötülüklerin önüne geçmek, hem de canavarlar ile savaşarak dünyayı kurtarmak zorunda. Çok fazla korku sahnesi mevcut değil, ancak gerilim söz konusu olduğunda çılgına döneceksiniz.

Ayrıca bkz: En İyi Oyun Laptopları 2020

Resident Evil 2 Remake

Resident Evil 2, Capcom tarafından 1998 yılındayayınlanan bir hayatta kalma korku oyunudur. Oyuncu, vatandaşları biyolojik bir silahla zombiye dönüştükten iki ay sonra Raccoon City’den kaçmak zorunda kalan Leon S. Kennedy ve Claire Redfield’ı kontrol eder.

En İyi Korku Oyunları 2020

Oyun keşif, bulmacalar ve savaşa odaklanır; önceki sürümden temel farkı, her oyuncu karakterinin kendine özgü hikayeleri, ortakları ve engelleri olduğu bir hikayeyi içeriyor.

The Evil Within 2

The Evil Within 2, bir hayatta kalma korku oyunudur. Üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan oyuncu, kızı Lily’yi kurtarmak için Union dünyasına inmesi gereken dedektif Sebastian Castellanos’un kontrolünü üstlenir. Üç farklı zorluk modu vardır.

En İyi Korku Oyunları 2020

The Evil Within 2’de haritalar daha büyüktür ve oyuncuların bir seviyede ilerlemesinin birçok yolu vardır. Oyuncuya ayrıca, oyun dünyasında yer alan hedefleri, kaynakları ve düşmanları vurgulamaya yardımcı olan “The Communicator” olarak bilinen bir öğe verilir. Ayrıca, Union dünyasında ne olduğuna dair ipuçları sağlayan Rezonans noktalarını da ortaya çıkarır.

Ayrıca bkz: 2020 Yılının En İyi Ücretsiz PC Oyunları Ve İndirme Bağlantıları

Alien: Isolation

Alien: Isolation, 2014’ün en iyi oyunları arasında yer alıyor. Bir uzay istasyonunda büyük, korkunç bir uzaylı ile sıkışıp kalmakla ilgili bir korku oyunu. Oyun, bazı aldatıcı yapay zeka ve seviye tasarımı sayesinde, hiç olmadığı kadar korkunç.

En İyi Korku Oyunları 2020

Bu korku oyunu etkili bir şekilde birinci şahıs gizleme simülatörüdür. En iyi korku oyunları sizi tamamen güçsüz hissettirir ve Alien: Isolation’da bu durum resmen tavan yapar. Anlık olarak kendinize saklanmak için bir yer bulmak zorundasınız. Üstelik her an ortaya çıkabilen ölümcül bir yaratık ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir