Tarih:Haziran 14, 2024

En İyi PUBG Mobile Alternatifi Mobil Oyunlar 2020

En İyi PUBG Mobile Alternatifi Mobil Oyunlar 2020

Dünyanın en çok ses getiren oyunlarından birisi şüphezi PUBG Mobile. Peki en iyi PUBG Mobile alternatifi mobil oyunlar ile yeni fantastik dünyaları keşfedebilirsiniz.

Listemiz sandığınız kadar geniş içeriklere sahip değil. Çünkü Battle Pass dediğimiz, PUBG Mobile benzeri oyunlar, sınırlı sayıda büyük oyun şirketleri tarafından geliştiriliyor. Haliyle büyük bir emek isteyen oyun. O yüzden en iyi PUBG Mobile alternatifi mobil oyunlar listesi şimdilik sadece 5 oyuna ev sahipliği yapıyor.

PUBG Mobile’a Çin dışında bazı alternatifler arayan oyunculardan biriyseniz, o zaman şanslısınız. Bu makalede, hem Android hem de iOS için bazı PUBG Mobile alternatifleri oyunları sıraladık.

Ayrıca başka platformlar için oyun indirmek istiyorsanız, En İyi Oyun İndirme Siteleri 2020 adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Buna ek olarak doğrudan oyun indirme bağlantılarını erişmek için En İyi Ücretsiz PC Oyunları ve İndirme Bağlantıları adlı ipucumuzdan yardım alabilirsiniz.

2020 Yılının En İyi PUBG Mobile Alternatifleri

1. Garena Free Fire

Garena Free Fire, Android ve iOS için oynaması ücretsiz bir battle royale oyunudur. Singapur merkezli bir şirket olan Garena, Free Fire’ı yayınladı ve Vietnam merkezli 111dots stüdyosu, oyunun geliştirilmesine öncülük etti.

Free Fire’ın oyun tarzı PUBG Mobile’a çok benzer. Ancak 100 oyuncu yerine Garena Free Fire, hayatta kalmak için birbiriyle savaşan 50 oyuncudan oluşuyor. PUBG Mobile oyuncuları, ortalama grafikleri nedeniyle Free Fire’dan nefret edebilir, ancak kimse oyunun büyük bir oyuncu tabanına sahip olduğunu inkar edemez.

Platformlar: Android ve iOS

2. Call Of Duty: Mobile

PUBG Mobile oynuyorsanız, Call of Duty: Mobile ismini çok duymuşsunuzdur. Bunun nedeni, Call of Duty Mobile’ın PUBG Mobile’a karşı güçlü rakip olarak en iyi battle royale oyunu olmasıdır.

PUBG Mobile gibi, Call of Duty Mobile da Tencent Games’in bir yan kuruluşu olan TiMi Studios tarafından geliştirildi. Ancak oyun, Amerika merkezli bir şirket olan Activision’ın bayrağı altında yayınlanıyor. Kısacası, Activision geliştirme için gelirin küçük bir kısmını Tencent’e ödüyor olsa da, oyunun tamamı Activision’a ait.

COD Mobile’ı PUBG Mobile’dan ayıran gerçek, hızlı tempolu oynanışıdır. Call of Duty Mobile’da Battle Royale ve Multiplayer olmak üzere iki mod vardır. Battle royale modunda, 100 oyuncu ayakta kalan son oyuncu olmak için birbirlerine karşı çıkıyor.

Call of Duty Mobile resmi sayfası

Platformlar: Android, iOS ve Windows

3. Battlelands Royale

Battlelands Royale, Finlandiyalı geliştirici Futureplay tarafından geliştirilen 32 oyunculu bir battle royale oyunudur. PUBG ve Call of Duty Mobile gibi oyunlarla karşılaştırıldığında Battlelands Royale tamamen farklı görünüyor. Grafikler oyundaki her şeyin sevimli görünmesini sağlıyor.

32 oyuncu bir araya gelir ve haritadaki diğer tüm oyuncuları öldürmek için mevcut tüm kaynakları kullanır. Battlelands Royale’de size daha fazla çeşitlilik sağlamak için farklı oyun modları var. Battlelands Royale ile ilgili tek kötü şey, oyuncuların birbirleriyle iletişim kurmasını imkansız kılan sesli sohbet özelliğine sahip olmamasıdır.

Platformlar: Android, iOS ve Windows

4. Fortnite

Fortnite, bir Amerikan şirketi olan Epic Games tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. PC ve konsollar için PUBG’nin en büyük rakiplerinden biridir. Öte yandan Fortnite’ın mobil versiyonu, oyuncu tabanı açısından COD Mobile ve PUBG Mobile’ın çok gerisinde.

Kesinlikle harika bir oyun ve yukarıda bahsettiğimiz diğer PUBG Mobile alternatiflerine ilgi duymuyorsanız, o zaman belki Fortnite’ı deneyebilirsiniz.

Fornite resmi sayfası

5. Zula

Türklerin geliştirmiş olduğu ve çıkış zamanı az çok PUBG’ye yakın olan ZULA, diğer ülkelerde o kadar popüler olmasa da, yine de gururumuz olarak ilk sıraya çıkmalıdır. Oldukça geniş haritaları mevcut olmakla birlikte, genel mantık diğer Battle Royale oyunları ile aynıdır.

Belirli bir sayıda kişi bir adaya bırakılır, sonrasında çeşitli noktalarda yer alan silahlar ile kendilerini hem savunup hem saldırı yapmak zorundadırlar. Grup ya da yalnız olarak oynayabileceğiniz ZULA oyununda, sona kalan kişi veya grup oyunu kazanmaktadır.

ZULA resmi sayfası

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir