Tarih:Nisan 20, 2024

2020 Yılının En İyi Ücretsiz PC Oyunları ve İndirme Bağlantıları

2020 Yılının En İyi Ücretsiz PC Oyunları ve İndirme Bağlantıları

Oyun fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak, 2020 Yılının En İyi Ücretsiz PC Oyunları sizler için bulunmaz bir liste diyebiliriz. Birkaç dev oyun stüdyosu, sınırlı bir süre için ücretsiz PC oyunları sunuyor.

Bunlara ek olarak istediğiniz zaman oynayabileceğiniz birden fazla ücretsiz PC oyunu vardır. Ne yazık ki, yasal olarak ücretsiz oynanılabilecek oyun bulmak oldukça sorunlu bir iş. Bu yüzden tüm zor işi sizler için yaptık.

Bu makalede, bir kuruş ödemeden oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz Pc oyunlarını bir araya getiriyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan işte listemiz.

En iyi Ücretsiz PC Oyunları Listesi

En İyi Ücretsiz Pc Oyunları
1Valorant
2Call Of Duty Warzone
3Apex Legends
4Counter-Strike: Global Offensive
5Fortnite
6Planetside 2
7Dota 2
8League Of Legends
9Forza Motorsport 6 Apex
10PES 2020 Lite

1. Valorant

2020’deki en iyi ücretsiz PC oyunları söz konusu olduğunda, Valorant liderlerden birisidir. ‘League of Legends’ın arkasındaki stüdyo olan Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan 5v5 çok oyunculu bir taktik oyunudur.

Riot oyunları, 2 Haziran 2020’de dünya çapında Valorant’ı yayınladı ve oyun anında milyonlarca oyuncu arasında popüler hale geldi. Battle Royale veya hikaye tabanlı oyunlara ara vermek isteyen biri için Valorant, dikkate alınması gereken en iyi ücretsiz çevrimiçi oyunlardan biridir.

Valorant İndir

2. Call Of Duty: Warzone

Call of Duty, oyun endüstrisindeki devasa oyunlardan biridir. Activision, her yıl yeni bir Call of Duty bölümü yayınlayarak beklentileri karşılıyor. Son olarak 2020’de stüdyo, Call of Duty Warzone‘u PC ve konsollar için yayınlayarak herkesi şaşırttı ve böylece ücretsiz çevrimiçi oyunlar listesine bir oyun daha ekledi.

Ücretsiz PC oyunları söz konusu olduğunda, Call of Duty Warzone muhtemelen oynayabileceğiniz en büyük oyunlardan biridir. Ancak bu oyunu çalıştırmak için sağlam bir sisteme ihtiyacınız olacak.

Call of Duty Warzone İndir

3. Apex Legends

En iyi ücretsiz çevrimiçi oyunları listelerken, en popüler ücretsiz battle royale oyunlarından biri olan Apex Legends’tan bahsetmemek olmaz. Oyun Respawn Entertainment tarafından geliştirilmiştir. PC ve konsollar için mevcuttur.

Apex Legends, diğer battle royale oyunları için bir dönüm noktası oluşturan oyunlardan biridir. Valorant ve Overwatch gibi, oyuncular fütüristik battle royale oyununda farklı karakterler olarak oynayabilirler. Apex Legends’da uygun bir temsilci seçmek çok önemlidir çünkü her karakter farklı beceri ve yeteneklerle gelir.

Apex Legends İndir

4. Counter Strike: Global Offensive

Ücretsiz oyunlar listemizde Valorant’tan daha önce bahsetmiştik. Counter-Strike: Global Offensive, ilk etapta Valorant’a ilham veren efsanevi çok oyunculu oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Valve, CS: GO’yu 2013’te piyasaya sürdü ve piyasaya sürülmesinden bu yana sekiz yıl geçmesine rağmen, milyonlarca oyuncunun hala bu oyunu oynayacağını kimse hayal etmemişti. Başlangıçta CS: GO ücretsiz oynanamıyordu; ancak 2018’de stüdyo, çok oyunculu oyunu herkes için ücretsiz hale getirmeye karar verdi.

Counter-Strike: Global Offensive İndir

5. Fortnite

Epic Games’in gurur duyacağı bir oyun varsa, o da bir battle royale olan Fortnite’dir. Dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncu bu oyunu oynuyor.

Fortnite’de 100 oyuncu bir adaya eli boş düşüyor. Ardından, rakiplerini öldürmek ve ayakta kalan son kişi olmak için silah ve diğer malzemeleri ararlar. Kısacası ücretsiz pc oyunları içerisinde PUBG benzeri oyunlar arasında değerlendirilebilir.

Fortnite İndir

6. Planetside 2

Planetside 2 muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en büyük ücretsiz çevrimiçi çok oyunculu oyunlardan biridir. Oyun neredeyse sekiz yıl önce çıktı ve hala milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaktadır.

Planetside 2, tek bir savaşta 1158’den fazla oyuncuya sahip olduğu için Guinness Dünya Rekorunu elinde tutuyor. Yani, şimdiye kadar üretilmiş en büyük Multiplayer FPS oyunu diyebilirsiniz. Bu oyunun grafikleri ve görselleri o kadar etkileyici ki, oyunca şaşıracaksınız.

Planetside 2 İndir

7. Dota 2

Dota 2, beş oyuncudan oluşan iki takımın birbiriyle yarıştığı devasa çok oyunculu bir çevrimiçi oyundur. Bir takım büyük bir yapıyı yok etmeye çalışırken, diğer takım onu savunmaya çalışır.

Dota 2, Valve tarafından geliştirildi ve 2013’te piyasaya sürüldü. Dünya çapında milyonlarca oyuncuyla, 2020’deki en iyi ücretsiz PC oyunları arasında kendine bir yer edindi.

Dota 2 İndir

8. League Of Legends

2020’nin sunduğu en iyi ücretsiz çevrimiçi oyunlardan biri olan Dota 2’yi sevmemeniz son derece normal. Ancak yine de benzer bir oyunu denemek istiyorsanız, o zaman belki Riot Games’in League of Legends sizin için uygun olabilir.

League of Legends, dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncuyu anında ele geçiren Riot Games’in mücevherlerinden biridir. Riot Games’in inanılmaz müzik videoları hazırlayarak oyunlarını mükemmel şekilde pazarlaması, bunun birçok nedeninden biridir.

League Of Legends İndir

9. Forza Motorsport 6 Apex

İşte oynaması ücretsiz olan tek yarış oyunuyla karşınızdayız. Microsoft’un Forza Motorsport 6 Apex, PC için şimdiye kadar yapılmış en iyi yarış oyunlarından biridir. Farklı hava koşullarında neredeyse altı dünyaca ünlü pistte yarışabilir ve 60’tan fazla araba sürebilirsiniz.

Forza Motorsport 6 Apex, 4k çözünürlükte oynanabilen ücretsiz PC oyunlarından biridir ve bu oldukça şaşırtıcıdır. Çok nadiren PC için oynaması tamamen ücretsiz olan bir yarış oyunu bulursunuz.

Forza Motorsport 6 Apex İndir

10. PES 2020 Lite

Elbette futbola dayalı video oyunları söz konusu olduğunda, FIFA başlıkları en popüler olarak karşımıza çıkıyor. Her yıl, grafikler, kulüp sayısı ve daha fazlası açısından öncüllerini geride bırakan yeni bir PES oyunu var.

PES 2020, tüm dünyadaki futbol taraftarları tarafından sevilen Konami’nin son baskısıdır. Ancak, önceki tüm PES video oyunları gibi, PES 2020’yi oynamak ücretsiz değildir. Bunun yerine orijinal oyunun ücretsiz bir sürümü olan PES 2020 Lite’a sahip olmamız iyi bir şey.

PES 2020 Lite İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir