Tarih:Mayıs 25, 2024

En İyi Podcast Uygulamaları 2022

2022 yılının en iyi podcast uygulamalarını keşfetmek için doğru yerdesiniz...

En İyi Podcast Uygulamaları

2022 yılının en iyi podscast uygulamaları sizce neler? Podcast uygulamaları bünyesinde birçok hikayeyi, öyküyü ve günümüze dair birçok farklı hikayeyi duymamıza olanak sağlıyor. Tarih boyunca hikaye anlatımı farklı araç gereçler kullanılarak yapılmışken, günümüzde artık teknoloji merkezli araçlar gerçekleşmektedir. Sizler için 2022 yılının en iyi Podcast uygulamalarının bir listesini oluşturduk.

İster günlük işe gidip gelirken, ister boş kaldığınız her an, daha motive edici hikayeler ve anlatılar ile kendinizi iyi hissetmeniz mümkün! Üstelik bunları podcast’ler aracılığıyla yapmak mümkündür. Bu listedeki çoğu Android ve iOS uygulaması, podcast’leri daha sonra dinlemek üzere indirme seçeneğine sahiptir.

2022 Yılının En İyi Podcast Uygulamaları

1 – Google Podcasts

Android için en iyi ücretsiz podcast uygulamalarından biri olan Google Podcast, listenin en tepesinde yer alıyor. Google Podcasts, oldukça temiz bir kullanıcı arayüzü ile tipik bir Google uygulaması havasına sahiptir. Spotify’dan farklı olarak Google Podcasts, tam teşekküllü bir podcast uygulaması olmanın avantajını kullanıyor.

En İyi Podcast Uygulamaları

Bir podcast uygulamasında bulabileceğiniz tüm özelliklere sahiptir. İçerisinde uyku zamanlayıcısı, hızlı ileri ve geri sarma seçenekleri vb. seçenekler mevcuttur. Dinleyici, Google Home, Google Asistan ve daha fazlası gibi Google hizmetlerinin entegrasyonundan yararlanabilmektedir.

Android için Google Podcasts indir
iOS için Google Postcasts indir

2 – Spotify

Spotify, özünde bir Podcast uygulaması olmasa da, uygulama yıllar içinde özellikler açısından çok daha iyi hale geldi. Aynı zamanda şu anda en iyi müzik akışı hizmetlerinden biridir ve bir taşla iki kuş vurmaktadır. Spotify ile ilgili en iyi şeylerden biri kullanıcı arayüzüdür. Uygulamanın koyu ve gri kaplamalarının üzerindeki koyu pastel yeşil UI öğeleri harika görünüyor.

En İyi Podcast Uygulamaları

İşlevsellik açısından, hızlı ileri sarma, uyku zamanlayıcısı ve daha fazlası gibi tüm temel ses seçeneklerini/kontrollerini barındırır. Spotify’ın öneri sistemleri dinleme alışkanlıklarınıza göre beğenebileceğiniz podcast’ler önerir.

Android için Spotify indir
iOS için Spotify indir

Ayrıca bkz: En İyi YouTube Video İndirme Programı 2022

3 – Castbox

Castbox uygulaması, iyi bir uyku için müzik barındıran “Zen Modu” gibi ilginç özelliklerle birlikte gelir. Bitmek bilmeyen ücretsiz podcast seçimi dışında, bu podcast uygulaması, temelde canlı bir podcast olan bir “Canlı Yayın” özelliği içerir. İnsanların canlı yayınına katılabilir, etkileşime girebilir ve hatta podcast’lerin bir parçası olabilirsiniz.

En İyi Podcast Uygulamaları

Bu Android podcast uygulamasıyla ilgili en iyi şey, kullanıcıların podcast bölümleri hakkında yorum yapabilmeleri ve birbirleriyle etkileşime girebilmeleridir. Aslında, hayranların sık sık podcast paylaştığı bir topluluk sekmesi var. Ancak Castbox podcast uygulamasındaki tek sorun kullanıcı arayüzüdür. Ücretli plan reklamları rahatsız edici ve uygulamada gezinirken engel oluyor.

Android içinCastbox indir
iOS için Castbox indir

4 – Podcast Addict

Podcast Addict, gerçekten Android platformunda bulunan en iyi podcast uygulamalarından biridir. Uygulama, ücretsiz olarak indirilebilen milyonlarca podcast dışında işlevselliği ve özelleştirmesiyle ünlüdür. Podcast Addict’in her köşesinde yeni ayarlar göreceksiniz. Bunlar arasında, podcast’ler için indirme zamanlama seçeneği vardır.

En İyi Podcast Uygulamaları

Böylece, bir podcast bölümünü uyanmadan önce indirilecek şekilde planlayabilirsiniz. Podcast uygulamasını hareket halindeyken kolayca kullanmak için bir araba düzeni seçeneği de vardır.

Android için Podcast Addict indir

Ayrıca bkz: En İyi Meditasyon Uygulamaları – 2022

5 – Pocket Casts

Pocket Casts, Android ve iOS için bir başka harika podcast uygulamasıdır. Diğer tüm podcast uygulamaları gibi, podcast’leri indirme ve çevrimdışı dinleme olanağına sahip olursunuz. Kullanıcı arayüzü basit, oldukça iyidir. Üstelik, kullanılabilirlik açısından da oldukça mükemmel.

En İyi Podcast Uygulamaları

Ayrıca bir uyku zamanlayıcısı ayarlayabilir, podcast’in hızını ayarlayabilir, ses seviyesini artırabilir ve podcast’leri favoriler listenize ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, uygulamanın en iyi özelliklerinden biri, adından da anlaşılacağı gibi, podcast’in uzunluğunu azaltmak için konuşmalardaki sessizliği kesen ve kaldıran “Sessizliği Kes” seçeneğidir.

Android için Pocket Casts indir
iOS için Pocket Casts indir

6 – Player FM

Podcast’lerde en iyisini bulmaya mı çalışıyorsunuz? Player FM’i deneyin. Android için Player FM podcast uygulamasının farklı konulara göre kategorileri vardır. Keşfet bölümünde podcast’leri popüler, trend, ülke vb. kategoriler altında bulabilirsiniz. Ayrıca trend olan video podcast’leri oynatmak için bir video bölümü de bulunmaktadır.

En İyi Podcast Uygulamaları

Uygulama, tüm temel ses ayarı özelliklerini kapsar. Özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü sayesinde farklı temalar seçebilir ve abonelik sayfasındaki tasarımı değiştirebilirsiniz. Ancak, web oynatıcı entegrasyonu, tema sihirbazı vb. gibi en iyi özelliklerden bazıları yalnızca satın alınabilen profesyonel sürümde mevcuttur.

Android için Player FM indir
iOS için Player FM indir

Ayrıca bkz: En İyi Video İndirme Programları

7 – Podbean

Podbean, Android dünyasındaki bir başka popüler podcast uygulamasıdır. Google Play Store’da 4.7 puan alan uygulama, birçok podcast sever tarafından beğeniyle karşılandı. Ana sebeplerden biri, ana ekranda yer alan çeşitli kategorilerin bulunduğu kullanımı kolay arayüzüdür.

En İyi Podcast Uygulamaları

Akıllı hız ve ses yükseltme gibi akıllı ses efektleri podcast oynatıcıda da mevcuttur. Uygulamada ayrıca bölüm hakkındaki düşüncelerinizi diğer insanlarla paylaşabileceğiniz bir yorum bölümü de bulunuyor. Podbean, kendi podcast’inizi kaydetmenize, harika efektler, sesler ve daha fazlasını eklemenize bile izin verir.

Android için Podbean indir
iOS için Podbean indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir