Tarih:Haziran 16, 2024

En İyi Meditasyon Uygulamaları – 2022

2022 yılının en iyi meditasyon uygulamalarını merak ediyor musunuz? Sizler için en iyilerden birkaçının listesini oluşturduk...

En İyi Meditasyon Uygulamaları - 2022

202 yılının en iyi meditasyon uygulamaları neler, hiç merak ettiniz mi? Günümüzün bu kadar stres dolu dünyasında zihninizi sakin tutmak zor olabilir. Uzmanlara göre meditasyon, soğukkanlılığınızı korumak ve daha iyi bir yaşam sürmenin mükemmel bir yoludur. Bundan dolayı farkındalık sürecine hızlı bir şekilde başlayabilmeniz için en iyi meditasyon uygulamalarının bir listesini hazırladık.

Meditasyon uygulamaları sadece anlık olarak zamanınızı değerlendirmek için rutinler belirlemenize yardımcı olmaz. Ayrıca gevşemenize yardımcı olacak çeşitli aktiviteler oluşturmanıza da olanak sağlar. Sunduğu hatırlatıcılar gibi küçük özellikler, daha sakin bir gün geçirmenize büyük katkı sağlamaktadır. Meditasyona başlamak istiyorsanız, sağlıklı bir başlangıç için listelenen uygulamaları kullanın.

2022 Yılının En İyi 5 Meditasyon Uygulaması

İnternette birçok meditasyon uygulamasını bulmanız mümkün. Ancak sizler için en uygunlarını listeledik. Ancak unutmayın ki uygulamalardan bazıları sadece İngilizce dil desteğine sahip olabilmektedir.

1 – Breethe

En İyi Meditasyon Uygulamaları - 2022

Breethe, odaklanmaya ve kafanızı dinlemenize olanak sağlayan popüler uygulamardan birisidir. İçerisinde rehberli meditasyon serisi, ilham verici konuşmalar ve bir koçun verdiği dersler yer almaktadır. Genel olarak harika bir deneyim sunmaktadır. Bu uygulama ile rutinleriniz muhtemelen daha sakin bir ruh halinde geçecektir. Ayrıca uyku müziği çalma listeleri, doğa sesleri ve yatmadan önce okuma gibi birçok farklı özellik ile birlikte gelmektedir. Genel olarak, meditasyon yapmak ve hayatınıza odaklanmak istiyorsanız, ilk tercihiniz bu olabilir.

Desteklenen PlatformlarAndroidiOS

Ayrıca bkz: En İyi Video İndirme Programları

2 – Headspace

En İyi Meditasyon Uygulamaları - 2022

En iyi meditasyon uygulamaları arasında en popüler olan Headspace, tüm platformlarda 70 milyondan fazla indirme ile en yüksek puan alan bir meditasyon uygulamasıdır. Odak noktalarını geliştirmek isteyenler için de ideal bir seçim olan bu uygulama, aynı zamanda stresi azaltmanıza da yardımcı olabilir. Uygulama, çizimler ve sesli oturumlar gibi kapsamlı bir özellik kataloğu ile gelmektedir. Headspace, sezgisel özellikleriyle ilgili sorun yaşıyorsanız uyumanıza da yardımcı olabilir. Ayrıca birkaç ses türü arasından seçim yapabilir ve meditasyon yapmak ve uyumak için en sevdiğiniz sesi seçebilirsiniz.

Desteklenen PlatformlarAndroidiOS

3 – Your App

En İyi Meditasyon Uygulamaları - 2022

Sırada Your App uygulaması var ve bu da en iyi meditasyon uygulamaları listesinde oldukça yüksek puanları alıyor. Müzikal sesler, meditasyonlar ve uyku hikayeleri ile bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu canlandırmayı vaat eden sezgisel bir uygulamadır. Ayrıca uyku sorunu yaşayan yaşlı kullanıcılar için yetişkinlere yönelik okumalar da, bu uygulamanın özelliklerinden birkaçını oluşturmaktadır. Your App, bir meditasyon uygulamasından çok bir farkındalık uygulamasıdır, ancak yaptığı işte mükemmeldir.

Desteklenen PlatformlarAndroidiOS

4 – Calm

En İyi Meditasyon Uygulamaları - 2022

Türkçe sakinlik anlamına gelen Calm, gerçekten isminin hakkını veren popüler bir meditasyon uygulamasıdır. Uygulamanın kapsamlı özellik listesi ve mükemmel kullanıcı deneyimi, onu en iyi meditasyon uygulamaları listesine yerleştirmektedir. Calm, meditasyona kolayca girmek isteyenler için idealdir. Ayrıca kaygı ve stresi azaltmak için hedefe yönelik programlar, uyku vakti okumaları ve müzik listeleri gibi çok sayıda değerli özellik içermektedir.

Desteklenen Platformlar AndroidiOS

Ayrıca bkz: En İyi Android Müzik Dinleme Programları

5 – Sattva

En İyi Meditasyon Uygulamaları - 2022

En iyi meditasyon uygulamaları arasında yer alan Sattva, listenin son uygulamasıdır. Meditasyon yapmanıza ve dikkatli olmanıza yardımcı olabilecek mükemmel bir uygulama olarak ön plana çıkar. Aynı şekilde ilkeleri eski Vedik ilkelere dayanmaktadır. İşitsel ve sesli meditasyondan hoşlanıyorsanız, Sattva mükemmel bir seçimdir. Ayrıca birkaç saate kadar değişen çok sayıda mantra, ilahi ve diğer rehberli oturumları içermektedir.

Desteklenen Platformlar AndroidiOS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir