Tarih:Nisan 20, 2024

Gereksiz Dosya Temizleme Programları 2022

bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları kaldırmak ister misiniz? Sizler için en dosya kaldırma programlarını bir araya getirdik...

Gereksiz Dosya Temizleme Programları

Kişisel bilgilsayarınızda daha fazla alan açmak ister misiniz? 2022 yılının en iyi gereksiz dosya temizleme programları ile bunu gerçekleştirmeniz mümkün. En iyi Windows uygulamaları arasında da yer alan bazı temizleme programları, gerçekten mükemmel çalışıyor. Üstelik kullanımları oldukça basit.

Bildiğiniz gibi CCleaner, bir zamanlar en popüler temizleme programlarından birisiydi. Ancak bazı virüs dosyalarını gözardı ettiği için piyasadan kalktı. Aşağıdaki liste en iyi CCleaner alternatiflerini içeriyor. Bu listedeki programlar, bir uygulama kaldırdığınızda geride kalan artıkları, bilgisayarınızın ön belleğini ya da kayıt defterindeki gereksiz girdileri kaldırmanıza yardımcı olacak.

2022 Yılının Dosya Temizleme Programları ve CCleaner Alternatifleri

Aslına bakarsanız, Windows gereksiz dosyaları silecek kadar akıllıdır, ancak meseleleri kendi elinize almak istiyorsanız, aşağıda listelenen araçlar internette bulabileceğiniz en iyi araçlardan bazılarıdır. Diğer “popüler” araçların aksine, bunlar açık kaynaklıdır, daha güvenlidir ve amaçlandığı gibi çalışır.

1 – BCUninstaller

BCUninstaller, Bulk Crap Uninstaller’ın kısaltmasıdır ve tam olarak adından da anlaşılacağı gibi yapar. sebepsiz yere depolama alanı kaplayan uygulamaları ve dosyaları kaldırmanıza olanak tanır. En iyi gereksiz dosya kaldırma programları arasında yer almasının temel sebebi budur.

Gereksiz Dosya Temizleme Programları

Uygulama, bilgisayarınızdaki tüm uygulamaları tarayacak ve uygulamaları renklerle etiketleyecektir. Yeşil, uygulamanın geçerli bir sertifikası olduğu ve bunu saklamanın güvenli olduğu anlamına gelir, Mavi, doğrulanmamış bir sertifikayı gösterir, Camgöbeği, Windows mağaza uygulamalarını gösterir, Kırmızı ise tehlikeli uygulamaları temsil eder. Çoğu durumda, Kırmızı ile işaretlenmiş uygulamaları kaldırmayı düşünmelisiniz.

BCUninstaller indir

2 – BleachBit

BleachBit açık kaynaklı bir yazılımdır ve CCleaner’a en iyi alternatiflerden biridir. Tarayıcı önbelleği, çerezler, şifreler, geçmiş ve senkronizasyon dosyalarından uygulama verilerine, önbelleğe ve çerezlere kadar BleachBit, yer açmak için her şeyi temizleyebilir.

Gereksiz Dosya Temizleme Programları

Windows için BleachBit indir
Linux için BleachBit indir

3 – Windows Depolama Alanı

Muhtemelen Windows 10 ve Windows 11’in depolama yöneticisini hiç kullanmadınız. Ancak oldukça güzel denilebilecek bir özelliğe sahip. Depolama alanı, PC’nizde nelerin bellek tükettiği konusunda size iyi bir bilgi verebilir ve kullanılmayan geçici dosyaları ve uygulamaları silmenize yardımcı olabilir.

Gereksiz Dosya Temizleme Programları

Depolama alanını, sizin için geçici dosyalarla otomatik olarak ilgilenecek ve bilgisayarınızın sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. Windows’un bu özelliğini kullanmak için Ayarlar > Depolama seçeneğine gidin.

Ayrıca bkz: En İyi Android Emülatörler 2022

4 – Czkawka

En iyi gereksiz dosya temizleme programları arasında yer alan Czkawka, bilgisayarınızdan gereksiz dosyaları kaldırmak konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Yinelenenleri, boş klasörleri, büyük dosyaları, boş dosyaları, geçici dosyaları, geçersiz sembolik bağlantıları, bozuk dosyaları ve bozuk uzantıları kaldırabilir.

Gereksiz Dosya Temizleme Programları

Uygulama tamamen ücretsiz, açık kaynaklı ve kullanımı güvenlidir. Çalışması için internet bağlantısına ihtiyaç duymadığı için ham veri toplar. Yazılım halen aktif olarak geliştirilmektedir; bu nedenle sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Genel olarak, internetteki en iyi CCleaner alternatiflerinden biridir.

Windows için Czkawka indir
Linux için Czkawka indir

5 – WizTree

WizTree, gereksiz dosyaları bilgisayarınızdan manuel olarak kaldırmanıza yardımcı olan bir başka harika uygulamadır. Tam olarak mükemmeldir diyemeyiz, ancak size Windows’un depolama özelliği gibi kullanabileceğiniz bir arayüz sunar ve işlemleri Windows’un özelliği gibi gerçekleştirme seçeneği sunar.

Gereksiz Dosya Temizleme Programları

Ayrıca WizTree sabit sürücüdeki toplam alanı, kullanılan alanı ve boş alanı gösterir. Uygulama son derece özelleştirilebilir, yani uygulamada işlerin görüntülenme şeklini değiştirebilirsiniz. Genel olarak, çevrimiçi olarak en iyi manuel CCleaner alternatiflerinden biridir.

Windows için WizTree indir

Ayrıca bkz: Discord Alternatifi En İyi VoIP Programlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir