Tarih:Haziran 16, 2024

Netflix Düşük Maliyetli Reklam Aboneliği Başlatacak

Netflix reklam destekli yeni bir planı devreye sokarak, abone sayısını artırmayı planlıyor

Netflix Film İndirme Nasıl Yapılır

Kısa bir süre önce Netflix’in eş CEO’su Ted Sarandos, şirketin düşük maliyetli, reklam destekli bir abonelik katmanı denemeye başlayacağını doğruladı. Uluslararası reklam festivali Cannes Lions’da konuşan Sarandos, video akış şirketinin reklam endüstrisine girişini kolaylaştırmak için bir dizi potansiyel ortakla görüştüğünü açıkladı. Üstelik NBCUniversal ve Google‘ın bu ortaklar arasında bulunuyor.

Ayrıca bkz: En İyi Netflix Filmleri

Netflix, 2022’nin ilk üç ayında 200.000 müşterisini kaybetti ve ayrıca Nisan ayında daha fazlasını kaybetti. Şirketin hisse senedi fiyatı bu yıl %70’ten fazla düşüş yaşayarak, yaklaşık 70 milyar dolarlık piyasa değerini kaybetti. Hissedarların Netflix’in yatırımcıları, azalan abone sayısını artırmadıkları için çeşitli davalar bile açtı.

Netflix Ne Kadar İnternet Harcıyor

Bundan dolayı Netflix şimdi reklamları benimseyerek gelirini artırmayı umuyor. Ve bu tek değil. Hulu ve HBO Max, reklamsız tarifelerden daha ucuz olan reklam destekli planlar sunarken, Disney+ Mart ayında 2022’nin sonlarında reklam destekli bir abonelik katmanı başlatacağını belirtmişti.

Netflix’in mevcut aylık abonelik modeliyle, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler hesaplarını aynı anda bir, iki veya dört ekranda kullanabiliyor. Üstelik mevcut ekran sayısına karşılık gelen ücretler 9,99 ila 19,99 ABD Doları arasında değişiyor. Yeni reklam destekli plan, daha az ödeme yapmak için reklamlara katlanmak isteyen aboneler için daha düşük maliyetli bir seçenek sunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir