USB ile Format için En İyi Rufus Alternatifleri – 2022
USB ile Format için En İyi Rufus Alternatifleri - 2022
En İyi Programlar

USB ile Format için En İyi Rufus Alternatifleri – 2022

Bilgisayarınıza USB ile format atmak için Rufus, en iyi bootable işletim sistemi görüntüsü oluşturmak için oldukça popüler bir uygulamadır. Peki UBS ile format için en iyi Rufus alternatifleri nelerdir? Rufus, bootable USB’ler oluşturmak için en yaygın kullanılan araçlardan biridir, ancak kullanıcı arayüzü veya yavaş çalışması nedeniyle tam olarak isteğinizi gerçekleştiremeyebilir.

Bu makalede, bootable USB’ler oluşturmak için en iyi Rufus alternatiflerinden bazılarına göz atacağız. Bu bir en iyi sıralama listesi değil. Bu makalede bahsedilen araçlar rastgele olacak şekilde sıralanmamıştır. İşte en iyi Rufus alternatiflerinden bazıları.

2022 Yılının En İyi Rufus Alternatifleri

1. Windows Media Creation Tool

USB ile Format için En İyi Rufus Alternatifleri - 2022

Windows bilgisayarınıza format atmak için windows format dosyası oluşturmak istiyorsanız, Microsoft’un kendi oluşturduğu Windows Media Creation Tool’u deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aracı indirmek, USB sürücünüzü takmak ve işletim sistemi için gerekli ayarlamaları yapmak. Araç, işletim sistemini otomatik olarak indirecek ve USB’ye yazdırmaya başlayacaktır. Bu sadece size zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda sistem belleğinden de tasarruf sağlar. Genel olarak, Windows’u yeniden yüklemek veya onarmak için tek yapmanız gereken Windows önyüklenebilir bir USB oluşturmaksa, Windows Media Creation Tool en iyi Rufus alternatiflerinden biridir.

Media Creation Tool İndir

2. balenaEtcher

USB ile Format için En İyi Rufus Alternatifleri - 2022

Rufus gibi balenaEtcher da USB depolama aygıtlarındaki işletim sistemlerini yüklemek için kullanılan açık kaynaklı bir araçtır. Aracın öne çıkan özelliklerinden en iyi olanı, dosyanın tam olup olmadığını öncesinde kontrol etmesi ve kolay kullanım sunan kullanıcı arayüzüdür. Ayrıca diğer araçlar ile karşılaştırıldığında %50 kadar daha hızlı yazdırma vaat eden en hızlı Rufus alternatifi olarak ön plana çıkmaktadır. balenaEtcher, Windows, Linux ve macOS gibi tüm platformlarda kullanılabilir.

balenaEtcher İndir

Ayrıca bkz: Linux Zoom Kurulumu Nasıl Yapılır

3. PowerISO

USB ile Format için En İyi Rufus Alternatifleri - 2022

Uzun süredir Windows kullanıcısıysanız, muhtemelen PowerISO’yu duymuşsunuzdur. ISO’ları kısa sürede depolama aygıtlarına yazmanıza yardımcı olan oldukça eski bir araçtır. ISO’yu yazmanın yanı sıra, ISO dosyalarını da çıkarabilir ya da ses CD’lerini de yazabilir ve kopyalayabilirsiniz. Bununla birlikte PowerISO’nun dezavantajlarından biri, yalnızca Windows’ta mevcut olmasıdır. Bir Windows bilgisayarınız varsa, Rufus’a oldukça iyi bir alternatif olarak kullanılabilir.

PowerISO İndir

4. Ventoy

USB ile Format için En İyi Rufus Alternatifleri - 2022

Ventoy ise özellikle Linux topluluğu arasında sevilen bir araçtır. Aynı USB üzerinde birden fazla Linux dağıtımına ve Windows’a sahip olmanıza ve her yeni işletim sistemini denemek istediğinizde çoklu işlem yapmanız olanak tanır. Ventoy ile ilgili bir başka iyi şey de açık kaynak olmasıdır, yani genel halk uygulamanın kodunu görebilir. Bu nedenle, uygulamanın verilerinizi çalmayacağından emin olabilirsiniz.

Ventoy İndir

5. WoeUSB (Sadece Linux)

USB ile Format için En İyi Rufus Alternatifleri - 2022

Linux kullanmaktan sıkıldıysanız ve Windows’a geri dönmek istiyorsanız, WoeUSB sizin için işlemi hızlandırabilir. Tek dezavantajı WoeUSB’nin yalnızca Linux’a yönelik bir araç olmasıdır. Dolayısıyla Windows’ta kullanılmamaktadır. Kolay ve hızlı bir şekilde indirdiğiniz ISO dosyasını USB’ye yazmaya olanak tanır. Ayrıca arayüzü son derece basittir.

WoeUSB İndir

6. UNetbootin

USB ile Format için En İyi Rufus Alternatifleri - 2022

Linux merkezli bootable USB oluşturmada en popüler uygulamalardan olan UNetbootin, hemen herkesin ilk tercihidir. Araç, ayrıca Windows ve macOS’ta da mevcuttur, ancak çok fazla kişi bunu bilmemektedir. İşini yapan oldukça basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Yapmanız gereken tek şey Windows’u indirmek veya farklı bir Linux dağıtımı için gerekli olan işletim sistemini seçmek. Sonrasında programı çalıştırın ve ne kadar hızlı olduğunu gözlerinizle görün.

UNetbootin İndir

Ayrıca bkz: En İyi Linux Dağıtımları

7. Popsicle (Sadece Linux)

USB ile Format için En İyi Rufus Alternatifleri - 2022

Popsicle, en popüler Linux dağıtımlarından biri olan Pop!_OS ile birlikte gelen bir USB yazdırma aygıtıdır. Aracın en iyi özelliklerinden biri, bir ISO’yu aynı anda birden fazla USB cihazına yazdırmanıza olanak sağlamasıdır. Pop!_OS kullanmıyorsanız, yine de Linux cihazınıza System76 deposunu ekleyerek veya en iyisi Flatpak kullanarak Popsicles’ı indirebilirsiniz. Genel olarak, Linux’ta deneyebileceğiniz en iyi Rufus alternatifleri arasında bulunmaktadır.

Popsicle İndir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir