Tarih:Mayıs 25, 2024

Facebook Instagram ve Messenger Sohbetlerini Birleştirdi

Facebook uygulamalarını birleştirme konusunda yeni bir adım atıyor ve Instagram ve Messenger arasında grup sohbetini mümkün kılıyor...

Facebook Instagram ve Messenger Sohbetlerini Birleştirdi

Facebook, artık uygulamalarını birlikte çalıştırabilecek bir adım daha attı. Sosyal medya hizmeti artık Instagram ve Messenger arasında grup sohbetleri oluşturmanıza izin verecek. Yeni uygulamalar arası grup iletişimi özelliğini kullanmak için kullanıcıların bu özelliğe kayıt olması gerekiyor.

Bunun dışında Facebook, Messenger’daki anket özelliğinin benzer bir uygulaması olan Instagram DM’lerinde anketler de dahil olmak üzere birkaç başka özelliği yayınlayacak. Ayrıca, Messenger’daki grup yazma göstergeleri, birden fazla kişinin mesaj yazdığını size bildirmek için artık kullanılabilir.

Facebook’un uygulamalar arasında birliği sağlamak için uygulamalar arası sohbetleri Facebook, Messenger ve Instagram DM’lerinde sürekli olarak değişiklik yapıyor. Geçen yıl şirket, uygulamalar arası sohbetleri tanıttı ve Messenger’ın bazı özelliklerini Instagram’a taşıdı. Teknoloji devinin Perşembe günü duyurduğu gibi Facebook, platformlar arası grup sohbetlerini getiriyor ve bu da aynı yönde bir adım.

Facebook Instagram ve Messenger Sohbetlerini Birleştirdi

Yine de hepsi bu kadar değil, Facebook, Messenger ve Instagram DM’lerinin birbiriyle tam olarak senkronize olmasını sağlamaya çalışıyor. Facebook’un yeni eklenen Birlikte İzle özelliğini kullanarak artık Instagram’da arkadaşlarınızla birlikte gönderileri ve videoları görüntüleyebilirsiniz.

Uygulamalar arası grup mesajlaşması ve bazı sohbet özelliklerinin yanı sıra Facebook, Messenger için bazı özelleştirme özelliklerini de devreye soktu. Bu nedenle, Messenger artık kişiselleştirmeyi seven ve benzersiz görünümlü sohbetlere sahip olanlar için sohbet temalarını destekliyor.

Kaynak: MessengerNews

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir