Tarih:Haziran 16, 2024

En İyi Instagram Benzeri Uygulamalar

En İyi Instagram Benzeri Uygulamalar

Instagram alternatifi uygulamalar ya da en iyi Instagram benzeri uygulamaları keşfetmek ister misiniz? 2019’da Instagram’ın 855 milyon kullanıcısı vardı. Üstelik bünyesinde 20 milyondan fazla işletme yer alıyor. Birçok kişi bu platform sayesinde büyük karlar elde ediyor.

Üstelik bu sosyal paylaşım sitesi hayatımızı değiştirdi. Artık Facebook’a ait. Bu kadar popüler bir uygulama olmasından ötürü, bazı geliştiriciler bu platformdan daha iyisini yapmaya çalışıyor. En iyi Instragram benzeri uygulamalar ile yeni bir platforma adım atabilirsiniz.

Bu yazıda Instagram gibi en popüler fotoğraf paylaşım uygulamalarından bahsedeceğiz. Aşağıdaki uygulamalara göz atarak size uygun en iyi Instagram benzeri uygulamaları deneyebilirsiniz.

2020 Yılının En İyi Instragram Alternatifleri

1. Pinterest

Instagram benzeri fotoğraflar paylaşarak reklam yapabileceğiniz en iyi uygulamalardan birisi. Üstelik internette aradığınız birçok resim yine Pinterest içerisinde yer alıyor.

En İyi Instagram Benzeri Uygulamalar

Bu uygulama, en etkili görsel uygulama ününe sahiptir. Ne ararsanız arayın – ev tasarımı için bir fikir, bir kurabiye tarifi veya başka herhangi bir şey – burada kesinlikle her şeyi bulacaksınız!

Ayrıca bkz: PUBG Alternatifi Hyper Scape

Bu fotoğraf paylaşım platformunda sanattan kendin yap projelerine kadar neredeyse bir milyar fikir var. Markanızı tanıtabileceğiniz ve müşterilere daha yakın hale getirebileceğiniz, iş dostu bir hizmettir.

Resmi Pinterest sayfası

2. Hipstamatic

Instagram’a mükemmel bir alternatif olan başka bir sosyal ağdır. Ancak bu platform ücretsiz olmadığı için biraz geri planda kalıyor. Ayrıca iOS tabanlı cihaz kullanıcıları için özel olarak geliştirilmiştir.

En İyi Instagram Benzeri Uygulamalar

Hipstamatic platformunun temel amacı, kullanıcılara bir görüntüyü çekmeden önce veya sonra filtreler uygulama fırsatı sunmaktır. Dahası, hizmet aynı zamanda eski görüntüler oluşturmak için kullanılabilecek çok sayıda araçla birlikte geliyor.

Arayüz kullanıcı dostudur ve eski bir kamerayı andırıyor. Retro görüntüler yapmayı seviyorsanız, en iyi Instagram alternatifi olarak kullanabilirsiniz.

Resmi Hipstamatic sayfası

3. Flickr

Bir fotoğrafçıysanız ve size depolama alanı da sağlayabilecek bir sosyal ağ arıyorsanız, Flickr kullanımı iyi bir fikir olabilir. Bu muhtemelen fotoğraf meraklıları için en iyi platformdur. Dahası, mükemmel bir fotoğraf oluşturmanıza yardımcı olan çok çeşitli düzenleme araçlarına da sahiptir.

En İyi Instagram Benzeri Uygulamalar

Ayrıca bkz: Discord Alternatifi En İyi VoIP Programlar

Bir fotoğraf oluşturabilir, onu Flick’e indirebilir, düzenleme araçlarını kullanabilir ve görüntünüzü bu topluluğun diğer kullanıcılarıyla paylaşabilirsiniz. Burada ayrıca albümler de oluşturabilirsiniz.

Resmi Flickr sayfası

4. Imgur

Çoğunlukla eğlenceli içerik oluşturmaya odaklanan güçlü bir fotoğraf ve video içerik paylaşım platformu olan Imgur’u da tercih edebilirsiniz. Burada kişisel fotoğrafları da paylaşabilirsiniz, ancak hedef kitlesi eğlenceli içerik arayan kişilerdir.

En İyi Instagram Benzeri Uygulamalar

Bu platformun kullanıcıları görüntüleri, GIF’leri veya eğlenceli videoları paylaşabilir. Platformun öncelikli amacı, içeriği tüm toplulukla paylaşmaktır. Bireysel olarak gizli bir hesabınız ne yazık ki olmuyor.

Resmi Imgur sayfası

5. Snapchat

Bu platform, çok sevilen Instagram’ın ana rakibi olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılarla fotoğraf veya video aracılığıyla iletişim kurmanızı sağlayan kamera tabanlı bir uygulamadır.

En İyi Instagram Benzeri Uygulamalar

Bununla birlikte, bazı artırılmış gerçeklik seçeneklerini ve filtrelerini de destekliyor. Dahası bu platformun kullanıcıları kendi emojilerini de oluşturabilirler. Tüm bu özellikler, uygulamayı kullanıcılar için daha etkileşimli hale getirir.

Ayrıca bkz: En İyi Shazam Alternatifleri 2020

Bu arada, Snapchat kullanıcıları 24 saat boyunca canlı yayınlar yapabilir veya kısa hikayeler indirebilir. Gördüğünüz gibi, her iki rakibin de işlevselliği birbirine çok benziyor.

Resmi Snapchat sayfası

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir