Tarih:Mayıs 25, 2024

Google Meet vs Google Duo Karşılaştırması

Google Meet vs Google Duo Karşılaştırması

Google Meet vs Google Duo ile her türlü soruna çözüm bulabilirsiniz. Google, Google Duo ve Google Meet video konferans platformlarından ikisinde büyük güncellemeler yaptığını duyurdu. Duo artık 32 kişiyi aynı anda ağırlayabilecek olsa da, Meet mobil cihazlarda Gmail uygulamasına yumuşak bir geçiş yapıyor. Koronavirüs nedeniyle kilitlenmeler olduğundan beri, video konferans uygulamalarına olan talep hızla arttı. Zoom gibi birçok uygulama bir gecede ünlendi.

Video konferans uygulamasının yaygınlaşmasını fırsat bilen Google, Hangouts’u Meet olarak yeniden adlandırdı ve video konferans platformunu sundu. Başlangıçta, uygulama ücretliydi ancak şimdi Meet uygulaması tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunuldu. Meet kısa bir süre önce Gmail ile ve dün de Gmail uygulamasına entegre edildi.

Google Duo ise tüm Android telefonlara önceden yüklenmiş olarak geliyor. Daha nedensel bir görüntülü arama uygulaması olarak arandı. Ancak şimdi mobil sürüm tek bir çağrıda 12 kişiye kadar desteklerken, kullanıcıların web’de 32 kişiye kadar eklemelerine izin veriyor. Her iki görüntülü arama platformunun hem profesyonel hem de kişisel amaçlar için kullanılabileceğine şüphe yok.

Google Meet vs Google Duo Karşılaştırması

Google Meet vs Google Duo karşılaştırması ile iki uygulama arasında açık bir ayrımı fark edeceksiniz.

Google Meet vs Google Duo Kullanım Amaçları

Profesyonel amaçlar için bir uygulamaya ihtiyacınız varsa Google Meet‘un Google Duo’ya göre üstünlüğü vardır. Meet web seminerleri ve ekran paylaşımı gibi belirli özelliklere sahipken, Duo arkadaşlarıyla sanal bir grubu ağırlamak için harika bir uygulama olabilir.

Arayüze gelince, Meet ve Duo’nun her ikisi de oldukça temiz bir arayüze sahiptir ve kullanımı son derece kolaydır. Örneğin, kamera simgesine dokunup sohbet etmek istediğiniz kişileri ekleyerek Dup uygulamasını başlatabilirsiniz. Bazı filtreler ve efektler sohbet etmenizi eğlenceli hale getirebilir.

Google Meet vs Google Duo Karşılaştırması

Benzer şekilde, Google Meet’a erişmek daha da kolaydır, uygulama bir kamera modunda açılır ve kullanıcılara iki seçenek verilir: Yeni Toplantı veya Toplantı Kodu. Bir Toplantı kodu kullanılarak Google uygulamasına bir toplantıya katılabilir ve ayrıca bir toplantı sahibi olabilir ve aynı işlemi izleyerek kişileri çağrınıza katılmaya davet edebilirsiniz. Ayrıca Google Meet’ta toplantılar planlayabilir ve kullanıcılara önceden toplantı hakkında bilgi verebilirsiniz.

Google Meet’te bir görüşmeye 50’den fazla kişi ekleyebilirsiniz. Ayrıca arka plan gürültü iptali, Döşenmiş düzenler, mevcut bir chrome sekmesi seçeneği, düşük ışık modu ve hepsi gibi özelliklere de sahiptir. Meet, Zoom’un yerini almak için tanıtıldı ve evden çalışan insanların çalışmaları arasında da popülerlik kazandı.

Bu nedenle, profesyonel amaçlarla bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, Meet’i seçebilirsiniz. Ancak arkadaşlarınızı görmek için daha rahat bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, Google Duo sizin için olanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir