Tarih:Mayıs 25, 2024

En İyi FPS Oyunları 2021

Bu oyunlar oyun tutkunlarını hayal kırıklığına uğratmayacak!

En İyi FPS Oyunları 2021

En iyi FPS oyunları 2021 listesi ile sizler için en iyi nişancı oyunlarını bir araya getirdik. Birinci şahıs nişancı oyunları olarak da bilinen FPS oyunları, oynanabilecek en popüler video oyunu türüdür. Doom’dan Valorant’a kadar FPS oyunları, popülerliğini her geçen gün daha da artırmayı başarmıştır. Bazıları büyüleyici bir oyun ve hikaye sunarken, diğerleri harika çekim deneyimleriyle kalplere taht kurar.

Bu arada, birçok oyuncu için FPS oyunları, çok oyunculu savaşlardan dolayı da yoğun ilgi görmektedir. Bir yandan arkadaşlarınız ile oyun oynarken diğer yandan kendinizi büyüleyici bir kurgu ve hikayenin içerisinde bulabilirsiniz.

Sizler için En iyi FPS oyunları 2021 listesini oluşturduk. Öyleyse sıkı durun ve bu güzelliklerin tadını çıkarın. Aynı zamanda en iyi oyunlar kategorimizden de dilediğiniz farklı oyunlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

2021 Yılının En İyi 7 FPS Oyunu

SıraOyun Adı
1Call of Duty: Modern Warfare
2Valorant
3Counter-Strike: Global Offensive
4Halo Infinite
5Apex Legends
6Battlefield 5
7DOOM Eternal

1. Call of Duty: Modern Warfare

Playstation, Xbox ve Microsoft Windows’ta mevcut olan Call of Duty: Modern Warfare, 2019’da piyasaya sürülmüştür. Şimdiye kadar oyuncuları büyüleyen sürükleyici akışı ve olağanüstü hikayesi ile COD: Modern Warfare, Call of Duty serisindeki en popüler FPS oyunlarından bir tanesidir. FPS kültüründe yeniyseniz ve oyunun 2021’de satın almaya değer olup olmadığını merak ediyorsanız cevabınız kesinlikle evet olacaktır. COD: Modern Warfare size baştan sona bir macera sunacaktır.

Ayrıca Bkz: En İyi Ücretsiz PC Oyunları 2021

2. Valorant

League of Legends’tan Valorant’a, Riot Games kesinlikle popüler bir Esports oyunu yapmayı biliyor. Valorant, benzersiz yeteneklere sahip birçok kahramanı içeren birinci şahıs nişancı oyunudur. 2021 yılının en iyi FPS oyunları arasına girmeyi başarmıştır. Bu oyunla ilgili en iyi şeylerden biri, Valorant’ın düşük kaliteli bilgisayarlarda çalışabilmesidir. Oyun oynamak tamamen ücretsizdir ancak şu anda yalnızca Microsoft Windows için mevcuttur.

3. Counter-Strike: Global Offensive

Neredeyse on yaşında olan ve hala Esports unvanını taşıyan CS: GO aslında bize çok şey anlatıyor. Valve Corporation tarafından geliştirilen CS: GO, 2012’de Microsoft Windows, OS X, Linux, Xbox 360 ve Playstation 3 için piyasaya sürüldü. Ve CS: GO Steam üzerinden indirilebilen ücretsiz bir oyundur. Bu oyunun oyun içi atış mekaniği, FPS oyunları arasında en iyilerden biridir. 2021 yılının en iyi FPS oyunları arasında yerini korumaya devam etmektedir.

Ayrıca Bkz: 2021’De Çıkacak Oyunlar Ve Çıkış Tarihleri

4. Halo Infinite

Herhangi bir Halo oyunu oynamamış olsanız bile, kesinlikle bir yerde bunu duymuş olma ihtimaliniz yüksektir. Halo serisinin en son oyunu olan Halo Infinite, 2021’in ilerleyen zamanlarında piyasaya sürülecek olan yeni bir FPS oyunudur. 343 Industries tarafından geliştirilen Halo Infinite, hikayenin kahramanı olarak Master Chief’e sahip olacak. Geliştiricilere göre, Halo Infinite’in hikayesi “çok daha insancıl” olacak. Halo Infinite, piyasaya sürüldükten sonra Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One ve Microsoft Windows’da kullanıma sunulacak.

5. Apex Legends

EA ve Respawn Entertainment’a ait Apex Legends, iki yaşında olmalasına rağmen piyasadaki en iyi battle royale oyunları olarak adlandırılabilir. Apex Legends; PS4, Nintendo Switch, Xbox One ve Microsoft Windows’da mevcuttur. Bu oyunun popülaritesini gölgeleyen EA, son zamanlarda Apex Legends Mobile’ın beta sürümünü de yayınlammıştır.

Apex Legends hikayesi ve oynanışı, bu oyunu piyasadaki en iyi FPS oyunlarından biri yapan şeydir. Üstelik Apex Legends, oynayabileceğiniz en iyi FPS oyunlarından biri olan TitanFall evreninde geçiyor.

Ayrıca Bkz: En İyi Google Stadia Oyunları 2020

6. Battlefield 5

Battlefield serisinin on altıncı bölümü Battlefield 5, EA Dice’ın birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun Microsoft Windows, PS4 ve Xbox One’da mevcuttur. Battlefield oyunları, büyüleyici kampanyalarıyla tanınır. Ancak Battlefield’daki çok oyunculu mod da en iyiler arasında.

7. DOOM Eternal

DOOM, FPS oyunlarının planını belirleyen ve giriş gerektirmeyen bir oyundur. 2020’de piyasaya sürülen DOOM Eternal, PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox Series S ve X, Microsoft Windows ve Google Stadia’da mevcuttur. Oyun ilk olarak 1993 yılında MS-DOS’ta piyasaya sürülmüş ve başlangıçta id Software tarafından geliştirilmiştir. 2021 yılının en iyi FPS oyunları arasında değerlendirilmektedir.

Ayrıca Bkz: En İyi PUBG Mobile Alternatifi Mobil Oyunlar 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir