Tarih:Nisan 20, 2024

En İyi 5 Lionsgate Filmi 2022

2022 yılına kadar yayınlanmış olan en iyi 5 Lionsgate filmini, sizler için sıraladık...

En İyi 5 Lionsgate Filmi 2022

2022 yılına kadar çıkan en iyi Lionsgate filmi sizce neler? Günümüzde film yapımcıları dudak uçuklatan kurgulara ve sahneler sahip filmler ortaya çıkarıyor. En çok ses getiren bu tür yapımcılar arasında John Wick‘in yapımcısı Lionsgate de yer alıyor. 1997 yılında kurulan şirket, günümüze kadar birçok filmin yapımında yer almıştır.

Şimdi ise oylama ve izlenme çokluğuna en çok ses getiren Lionsgate filmi için bir liste oluşturduk. Listede filmlerin fragmanlarını izleyebilirsiniz. Neden bu en iyi listesinde yer aldığını bu sayede rahatlıkla anlayabilirsiniz. Ayrıca bu filmleri rahatlıkla izleyebilmeniz için En İyi Film İzleme Siteleri makalemizde yer alan websitelerini ziyaret edebilirsiniz.

En İyi Lionsgate Filmleri

5 – Kod Adı: HummingbirdThe Hummingbird Project (2018)

Heyecan verici bir film arıyorsanız, Kod Adı: Hummingbird filminiz izleyebilirsiniz. IMDB puanı 6.2/10 gibi ortalama bir reytinge sahip olmasına rağmen, sunduğu aksiyon sahneleri gerçekten sizi kıpır kıpır edecek. Konusu ani kararlar altında hızlı karar veren insanlar üzerinedir. Zira yavaş düşükdüklerinde karakterler, milyonlarca dolar kaybedecekler.

Ayrıca bkz: En İyi Film İndirme Siteleri

4 – İntikam Vakti – Wrath of Man (2021)

Jason Statham, Hollywood’un en iyi aktörlerinden biridir. İntikam Vakti filminde, Los Angeles’ta milyonlarca doları taşımaktan sorumlu olan birisi rolünü üstleniyor. Statham, filmin temasına mükemmel şekilde uyan gizemli ve soğuk biri olarak tasvir ettiği için karakterin hakkını veriyor. Kesinlikle en iyi Lionsgate filmi diyebileceğimiz filmlerinden biridir.

3 – The Gentlemen (2019)

Başlığının aksine The Gentlemen, Londra’daki son derece karlı Esrar imparatorluğunu satmaya çalışan Amerikalı bir yabancıyı konu alıyor. Ama konusu kulağa geldiği kadar kolay değil. Film aksiyon, suç ve birkaç komedi sahnesiyle dolu. Sonuç olarak IMDb’de 7.8/10 puan toplamayı başarmıştır.

Ayrıca bkz: En İyi Fantastik Filmler

2- Bıçaklar Çekildi – Knives Out (2019)

Chris Evans, Daniel Craig ve Ana De Armas’tan oluşan yıldız kadrosuyla Bıçaklar Çekildi filminin tanıtıma ihtiyacı yok. Film komedi-suç türünde olsa da içinde bolca dram barındırıyor. Bu kadar çok çeşitli konuları olağanüstü bir kurgu ile açıkladığı için en iyi Lionsgate filmi olarak değerlendirmemek olmaz.

1. John Wick Serisi (2014 – devamı çekiliyor)

Film sektöründeki efsanelerden bahsetmişken, Keanu Reeves hakkında konuşulmazsa olmaz. Birçok dünyaca filmde başrol oyuncusu olarak ön plana çıkan Reeves, artık bir suikastçı. John Wick film serisi, Reeves’in mükemmel oyunculuğunun mükemmel bir örneğidir. Serideki üç filmi de en iyi Lionsgate filmlerinden olmayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir