Tarih:Aralık 6, 2022

iQOO 10 Serisi Özellikleri ve Çıkış Tarihi Netlik Kazandı

Çinli telefon üreticisi iQOO, bu yıl ikinci amiral gemisi telefon serisi olan iQOO 10'u piyasaya sürecek gibi duruyor...

iQOO 10 Serisi Özellikleri ve Çıkış Tarihi Netlik Kazandı

Ortaya çıkan son bilgilere göre iQOO 10 serisi özellikleri büyük anlamda belirlenmiş oldu. Görünüşe göre Çinli telefon üreticisi olan iQOO, başka bir amiral gemisi akıllı telefonu duyurmayı planlıyor. Digital Chat Station adlı kaynak, markanın iQOO 10 serisi üzerinde çalıştığını ve bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya çıkacağını ilk defa ileri sürdü.

Lansman öncesinde kaynak, çıkış tarihi konusu da başta olmak üzere iQOO 10 serisi özellikleri ve telefonların diğer ayrıntılarını da açıkladı. Aşağıda yer alan bilgiler henüz resmi olmamakla birlikte, telefon serisinin genel özellikleri konusu hakkında bilinmesi gerekenleri kısmen özetliyor. Diğer telefon haberleri için tıklayınız.

iQOO 10 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Kaynağa göre markanın iQOO 10 serisi, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde tanıtılacak. Tanıtım günü ise Temmuz ve Eylül ayları arasında olacak. Markadan henüz resmi bir onay gelmese de, kaynak yeni serinin Qualcomm’un yeni Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti tarafından destekleneceğini iddia ediyor.

iQOO 10 Serisi Özellikleri ve Çıkış Tarihi Netlik Kazandı
iQOO 9

Şirket bu yıl iQOO 10 serisini piyasaya sürerse, bu aynı yıl iQOO’nun ikinci amiral gemisi telefonu olacak. Sadece birkaç ay önce iQOO, iQOO 9 serisinde üç telefon piyasaya sürdü ve bunlardan biri de amiral gemisi iQOO 9 Pro akıllı telefon. Bu, bir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip. Üstelik standart iQOO 9 modelinde bir Snapdragon 888+ yonga seti mevcut.

Bundan dolayı iQOO 10, önceki modele benzer şekilde Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile gelme ihtimali var. Pro sürümü yeni Qualcomm çipine sahip olacak. Ayrıntıların geri kalanı şu anda bilinmiyor. Şirketin neden sadece yüksek kaliteli bir çip sunmak için yeni bir amiral gemisi telefonu piyasaya sürdüğü belli değil. Yeni sürümün gelişmiş kamera performansı ve teknik özellikleriyle gelme olasılığı da mevcut.

Kaynak: GizmoChina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.