Tarih:Haziran 16, 2024

Yeni Oyun Platformu Microsoft Keystone Geliyor!

Microsoft, kodadı Keystone olan yeni bir oyun akışı cihazı üzerinde çalışıyor. İşte cihaz hakkında ilk detaylar...

Yeni Oyun Platformu Microsoft Keystone Geliyor!

Microsoft Keystone nedir? Microsoft, Xbox Cloud Gaming için bir oyun platformu oluşturmak için bir cihaz üzerinde büyük yatırım yapıyor. Söz konusu geliştirilen cihaz Xbox Cloud Gaming hizmetlerini kullanarak büyük bir oyun akışı sunabilir. Yeni cihazın piyasaya sürülmesi oyun için pahalı donanımlara olan gereksinimi azaltmak hedefleniyor.

Kod adı “Microsoft Keystone” olan yeni cihaz, Xbox OS listesine eklendi. Bu cihazla birlikte oyun akış platformları tekrar kızıştı. Windows Central isimli websitesinde yayınlanan haberde, ilk defa böyle bir cihazın varlığı hakkında söylentiler çıktı. Üstelik Microsoft hızlı bir yanıt vererek, cihazın nasıl olacağını da açıkladı.

Ayrıca bkz: Microsoft Store Güncelleniyor. İşte Yeni Özellikleri

Microsoft, bulut oyunlarını daha yaygın hale getirmek istediklerini ileri sürdür. Söz konusu soruları cevaplayan kişi, gerçekten de Microsoft keystone adı verilen bir oyun akış cihazı üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Çoğu akış cihazı gibi, keystone da HDMI aracılığıyla herhangi bir görüntüleme cihazına bağlanabilir ve oyun ve içerik akışı sağlayabilecek.

Yeni Oyun Platformu Microsoft Keystone Geliyor!

Microsoft Keystone Neden Önemli?

Bildiğiniz gibi günümüzde son çıkan oyunları oynamak için gereksinimler oldukça yüksek. Bu oyunları oynamak için güçlü bir bilgisayara veya konsola ihtiyacınız var. Bundan dolayı Microsoft ve diğer birkaç marka, oyun oynamak için cihaz desteği bulunan bulut oyun hizmetlerini başlattı. Bu özel akış cihazı, oyun tutkunları için harikalar oluşturabilir.

Microsoft tarafından yapılan açıklama, Keystone projesinin hala üzerinde çalışılan bir konu olduğunu gösteriyor. Bundan dolayı, erken erişim henüz mümkün değildir. Ancak bu tür bir cihaz üzerinde çalışılması oldukça iyi bir haber. Çünkü konsollar hiç ucuz değil, bilgisayarlar deseniz ateş pahası.

Kaynak: Windows Central

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir