Tarih:Mayıs 25, 2024

Apple Fotoğraflar Google Fotoğraflara Nasıl Aktarılır

İphone'dan Android telefona geçiş yaparken fotoğraflarınızı ve videolarınızı taşıma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz...

iPhone’dan Android telefona geçiş yapmayı planlayanlar için Apple fotoğraflar Google Fotoğraflara nasıl aktarılır sorusunun cevabı oldukça kolaydır. CNBC’ye göre Apple, arayüz geliştirme araç takımı olan QT kullanıcılarının Apple Fotoğraflar uygulamasında depolanan fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflara taşımasına izin veren yeni bir sistem geliştirdi. Bununla yetinmeyerek ayrıca Android kullanıcılarının verilerini yedeklemelerine de yardımcı olmayı başardı.

Google Fotoğraflar, görüntüleme dahil olmak üzere Apple Fotoğraflarda bulunan aynı özelliklerin çoğuna sahiptir. Aktarım işlemini gerçekleştirmek isteyenler için en büyük problem, işlemin bazen 1 haftayı buluyor olmasıdır.

Bununla sınırlı kalmayan bu araç takımı, iCloud’da depolanan dosyaları Google One Depolamaya taşımayı da kolaylaştırır. Fakat aktarım yapacağınız resimlerin, videoların ya da dosyaların boyutları büyük ise hem Google hem de Apple olmak üzere her iki platform için de belirli bir ücret ödeyerek depolama boyutunu artırmanız gerekmektedir.

Fotoğraflarınızı Apple Fotoğraflardan Google Fotoğraflara aktarmak için privacy.apple.com/account linkine tıklayarak Apple hesabınızla giriş yapmanız gereklidir. Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra “Verilerin kopyasını aktarma isteğinde bulun” bölümü seçin.

Ayrıca Bkz: En İyi Android Studio Alternatifi Programlar 2020

Apple Fotoğraflarda, kullanılan depolama alanı ve boyutu hakkında bilgi veren fotoğrafların ve videoların bir listesini göreceksiniz. “Fotoğraflarınızı nereye aktarmak istersiniz?” başlığı altında yer alan “Google Fotoğraflar” yazısına tıklayın.

Aktarmak istediğiniz dosyaları işaretleyin ve devam et düğmesine tıklayın. Google One hesabınızın depolama alanı dolduğunda fotoğraflarınızın ve videolarınızın aktarılmayacağını bildiren ve ücretliye geçmenizi öneren bir bildirim de gönderecektir.

Ardından, Google Hesabınızla giriş yapın ve Apple’a Google Fotoğraflar kitaplığınıza erişim izni verin. “Transferleri Onayla” yı seçin. Sonunda, seçtiğiniz Apple Fotoğrafları Google hesabınızda görünecektir.

Ayrıca Bkz: En İyi Android Video Düzenleme Programları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir