Tarih:Haziran 16, 2024

Gmail Gizlilik Etiketleri ve Gmail Alternatifleri

Gizlilik odaklı Gmail alternatifleri arasından seçim yapmak isterseniz, seçeneklere listemizden ulaşabilirsiniz...

YouTube’dan sonra Google nihayet iOS, gizlilik etiketlerini Gmail’e ekledi.  Drive, Haritalar ve Jamboard gibi diğer uygulamalar henüz gizlilik etiketleri almamış olsa da, iOS cihazlarına yüklü olan Gmail uygulmaları artık gizlilik etiketleri sunuyor.

Gizlilik etiketlerini etkinleştirebilmek için Google, konuma, satın alma geçmişine, kişilere, arama geçmişine, fotoğraflara, videolara ve e-posta kimliğine erişim sağlar. Google, size kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için bu bilgilerin bir kısmını üçüncü taraf reklamcılarla bile paylaşabilir.

Gmail, tercih edebileceğiniz Tutanota, ProtonMail ve Edison Mail gibi alternatiflere sahiptir. Bu uygulamalar da Gmail gibi temiz ve kullanışlı bir arayüz sunmaktadır.

Daha fazla güvenlik ve gizlilik arıyorsanız, ProtonMail ilk tercihiniz olmalıdır. Sizin hakkınızda kesinlikle bilgi toplamayan ProtonMail, gayet güvenli bir hizmet sağlamaktadır. ProtonMail ücretsiz olsa da, bu hizmetten tam olarak yararlanmak için ücretli sürümü almanız gerekir.

Ayrıca Bkz: En İyi IOS Emülatörler

Deneyebileceğiniz bir diğer seçenek olan Edison Mail, yalnızca e-posta adresinize ve kullanım verilerinize erişim sağlar. Edison Mail+ için ödeme yapılması gerekmekte ancak temel sürüm herkes için ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir