Tarih:Aralık 7, 2023

Microsoft Store Güncelleniyor. İşte Yeni Özellikleri

Microsoft, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak ve geliştiricileri daha çok ön plana çıkarmak için yeni adımlar attı...

Microsoft Store Güncelleniyor. İşte Yeni Özellikleri

Microsoft, uygulama geliştiricilerine ve Windows kullanıcılarına büyük yarar sağlayacak pek çok yükseltmeyi duyurdu. Microsoft Store, uygulama geliştiricilerinin kullanıcılarıyla etkileşim kurmasını sağlamak için yeni özellikler getiriyor.

Mağaza ayrıca yeni uygulamaların ön plana çıkmasına yardımcı olmak için bir reklam programı başlatacak. Bunun dışında, kullanıcılar yakında yeni bir cihazda oturum açtıklarında tüm uygulamalarını geri yükleyebilecekler. Windows Mağazası artık uygulama oluşturmak ve yayınlamak isteyen tüm uygulama geliştiricilerine açık hale geldi.

Uygulamaları Geri Yükleme

Bilgisayarınıza format attığınızdaa ya da yükselttiğinizda, mevcut uygulamalarınızı tekrar yüklemeniz gerekiyor. Yeni özellik olan Uygulamaları Geri Yükleme ile kullanıcılar, yüklü tüm uygulamalarını tek bir tıklamayla indirebilir. Her uygulamayı manuel olarak aramaya ve ardından tek tek indirip yüklemeye gerek yoktur.

Microsoft Store Güncelleniyor. İşte Yeni Özellikleri

Uygulamaları geri yükle seçeneği, test ve geri bildirim için yakında Windows Insider kanalında kullanıma sunulacak. Microsoft’a göre bu özellik, uygulama geliştiricilerini takip eden kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak.

Microsoft Mağazası Reklamları – Microsoft Store Ads

Microsoft Store Ads, geliştiricilerin reklam kampanyaları yürütmeleri ve uygulamalarını tanıtmaları için yeni bir platform olacak. Büyüyen bir uygulama kitaplığı ile yeni uygulamalar, popülerlik kazanmak ve kullanıcı tabanını genişletmek için promosyon özelliklerini ön plana çıkarabilecek.

Microsoft Store Güncelleniyor. İşte Yeni Özellikleri

Geliştiricilerin, reklam kampanyaları oluşturmak ve yürütmek için Microsoft Advertising aracını kullanmaları gerekecektir. Microsoft, bu özelliği kullanmak için mağazada yayınlanmış içeriğe sahip bir uygulama geliştiricisi olmak gerektiğini ileri sürdü. Microsoft Mağaza Reklamlarına kaydolmak için bir bekleme listesi vardır.

Kaynak: Windows Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir