Tarih:Haziran 14, 2024

Leica Kameralı İlk Xiaomi Telefonunun İsmi Açıklandı

Xiaomi, ilk Leica kameralı cihazını yakın zamanda piyasaya sürebilir...

Leica Kameralı İlk Xiaomi Telefonunun İsmi Açıklandı

Xiaomi, Temmuz ayında çıkacak bir amiral gemisi içim Alman markası Leica ile çalıştığına dair uzun süredir devam eden bir söylentiyi doğruladı. Ancak Çinli şirket, telefonun adını açıklamadı ve bu da, yıl sonunda çıkması beklenen Xiaomi 12 Ultra cihazının Leica kameraya sahip olabileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Bugün ise arkada Leica markalı kameraların bulunduğu ve henüz bilinmeyen bir Xiaomi telefonunun resimleri sızdırıldı. Söylentilere göre bu telefona Xiaomi 12S deniyor. Kameralara dayanarak da, cihazın bu görünüşe sahip olacağı konusunda yüksek varsayımlarda bulunuluyor.

Kaynak, söz konusu görüntüyü Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo’da paylaştı. Xiaomi 12S olarak adlandırılan bu yaklaşan telefon, arka tarafında, biri diğer sensörlerden daha büyük bir çıkıntı içine yerleştirilmiş en az üç kameraya sahip. Dikey olarak sıralanmış sensörlerin yanında Leica markası ibaresi dikkat çekmekte.

Leica Kameralı İlk Xiaomi Telefonunun İsmi Açıklandı

Ancak bu fotoğraf, Xiaomi 12S’deki kameranın rekabetçi olup olmayacağı konusunda herhangi bir bilgi içermiyor. Xiaomi’nin yaptığı ortaklık, belki yeni nesil bir özelliği bünyesinde barındırabilir. Belki bir kamera filtresi ya da görüntü işleme için özel bir algoritmaya sahip olabilir.

Kaynak ayrıca Xiaomi 12S’nin, çıkış tarihi hakkında bilgiyi de içeriyor. Xiaomi’nin Leica ortak markalı telefonunun, Haziran ayında geleceğini ileri sürmektedir. Buna karşın cihazın resmiyette varlığı söz konusu değildir. Şimdilik beklemek ya da diğer akıllı telefon haberlerini okumak en mantıklısı olacaktır.

Kaynak: IndiaToday

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir